Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowanie alternatora

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 19:21

Ładowanie alternatora Witam. Jakiś rok temu założyłem alternator do mojej M'ki zgodnie ze schematami jakie uzysałem z interentu. Mój ursus do tej pory działa bez zarzutów i pali całkiem fajnie jednak mam pewne obiekcje co do ładowania alternatora. Mój problem polega na tym że słabo znam się na elektryce a chciałbym wiedzieć czy altek który tam wstawiłem działa prawidłowo. Czy ktoś może doradzic mi jak zbadac takim miernikiem ładowanie alternatora ? Wiem że dla wielu z Was jest to banał ale naprawdę zależy mi na tym aby dowiedziec się czy ten alternator ładuje akumulatory. Ostatnio miałem całkiem dziwną sytuację. Odpaliłem traktor na zimnym silniku i złapał za pierwszym razem po sekundzie. Woziłem drzewo z lasu i parę razy go gasiłem na postoju ale zapłon był zawsze taki sam. Którymś razem (na ciepłym silniku) prubuję go zapalic a on kręci jakby akumulatory albo rozrusznik był padnięty. Odczekałem może 30 sekund i zapalił normalnie bez żadnych problemów. Czy jest to objaw padniętych świec żarowych, czy może coś z aku i ładowaniem jest jednak nie tak ? Za wszelkie porady , linki etc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowanie alternatora Dzisiaj, 18:52
  •  

#2 Share luk21

luk21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:03

Ładowanie alternatora Przyczyn złego odpalania może być wiele, zaś co do ładowania to spróbuj zmierzyć napięcie akumulatora na wyłączonym silniku i może jeszcze obciążyć przez włączenie świateł. Napięcie powinno wynosić około 12V lub coś poniżej, po odpaleniu napięcie musi przekroczyć 12V (nawet z lampami) i w zależności od stopnia naładowania akumulatora dochodzić do14V. Jeżeli tak jest to można wydedukować, że alternator ładuje. 100% pewność daje pomiar prądu, ale tym miernikiem bym tego nie robił.
Pomiar napięcia stałego-ustaw pokrętło na V- zakres 20 i włóż przewody do wejścia com i V (com to minus , a V plus ,ale jak się odwrotnie dotknie nic nie powinno się stać, tylko pomiar będzie ze znakiem "-" ). Powodzenia.

#3 Share irek84

irek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:56

Ładowanie alternatora O ile mi wiadomo to napięcie akumulatora przy wyłączonym silniku jeśli aku jest naładowany wynosi około 12,5 V. A po uruchomieniu jeśli alternator jest sprawny powinno być ponad 13V na pewno a nie ponad 12 :) Norma chyba była od 13.6 do 14.5V. Więcej jak jest to regulator niesprawny i ugotujesz akumulatory.

Edytowany przez irek84, 25 kwiecień 2014 - 21:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 11:08

Ładowanie alternatora Sprawdzilem i pokazuje 12 na wyłączonym i włączonym. Nawet jak dam mu gazu to nic sie nie zmienia. Zobaczę co na to elektryk powie w poniedziałek. Dzięki za porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 09:05

Ładowanie alternatora Wniosek jeden nie ładuje, pytanie czy ładował od początku? Jeżeli ładował na początku to coś się uszkodziło jeżeli , lub pomyliłeś coś w podłączeniu to nie powinien ładować od założenia.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878