Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyszczenie układu chłodzenia z rdzy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafalk1990

Rafalk1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:39

Czyszczenie układu chłodzenia z rdzy Witam układ chłodzenia w moim ciągniku Case 844 jest bardzo skorodowany (pęcherze rdzy) czym to usunąć skutecznie, mam zamiar później zalać płynem ale najpierw pasowałoby się tego pozbyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czyszczenie układu chłodzenia z rdzy Dzisiaj, 16:03
  •  

#2 Share lobuz30

lobuz30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 22:32

Czyszczenie układu chłodzenia z rdzy Witam. Sliski temat czym to bylo do tej pory zalewane?

Bo rdza to raczej to nie jest podejzewan osad cos w rodzaju kamienia z wody. powstaje w ukladach po zalewaniu woda lub koncentratami mieszanymi z woda

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 07:25

Czyszczenie układu chłodzenia z rdzy Kup płyn, lub jakiś środek do czyszczenia układów chłodzenia, wlej go i zrób na nim z 20 godzin, nie jak pisze przeważnie 20 minut, potem spuść to zobaczysz co spuścisz. Możesz to powtórzyć. Płyn spuść i wodę do tego wlej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 15:53

Czyszczenie układu chłodzenia z rdzy Przepłucz dużą ilością wody aż z kranika będzie wypływać czysta woda i potem zalej go wodą i wlej trochę octu z ponad pół butelki i pojeździj z kilka dni na tym i wylej wodę i przepłucz nanowo to powinno pomóc

Edytowany przez mariusz123456789a, 25 kwiecień 2014 - 15:54.

#5 Share Rafalk1990

Rafalk1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 17:59

Czyszczenie układu chłodzenia z rdzy Nie mam pojęcia czym był wcześniej zalany, kupiłem go w tamtym roku po wylaniu tego czym był zalany było tłuste więc może i jakiś koncentrat . Głowica była zdejmowana (przedmuch)to w kanalikach było jakby błoto teraz układ jest z tego wyczyszczony pozostaje mi tylko ta rdza. Dzięki spróbuje zrobić tak jak mówicie zobaczymy co będzie. Może i osad ale bardziej mi to wygląda właśnie na rdzę podrzucę zdjęcie jak będę rozbierał wtedy lepiej jest ocenić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lobuz30

lobuz30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 06:12

Czyszczenie układu chłodzenia z rdzy Ocet popieram praktykowalem w autku kiedys z tym ze zanim to zrobilem to i tak byl plan wymiany pompy i termostatu na nowe po plukaniu wymienilem i jest ok

No i jeszcze inna bajka po czyszczenie mocno ,,zjedzonego " ukladu moga pojawc sie przecieki :( ale nie ma co ukladac od razu czarnych scenariuszy! bedzie dobrze:)

Dodaj odpowiedź