Zaloguj się, aby obserwować  
krystiam113

Problem z bykiem

Polecane posty

krystiam113    0

Mam problem polegajacy na tym ze byk w wadze 200kg LM ugina przednia noge w kolanie. Co moze byc tego przyczyna? Wiecej teraz poleguje. Smaruje mu kolano mascia rozgrzewajaca od zapalen od krow. Prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem tan sam problem i wciąż nie wiem jak go rowazać bo miałem byka ponad 580 kg i zadna maść nic nie dawała i wkąću go sprzedaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiam113    0

No u mnie to nie jest pierwszy przypadek bo 2 tyg temu sprzedawalem byka MM 620kg bo tez takie cos mial, ale myslalem ze to z wagi albo przy porodzie od ciagniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobacz jego legowisko. Czy masz maty czy ściołkę jeśli stoi na stanowisku to mógł sobie odbić kolano o beton lub cos innego twardego co pod nim się znajduję. Proponuje podłożyć matę albo coś miękkiego. Może to być właśnie przyczyna spuchniętego i uginającego sie kolana bo ta czynność towarzyszy mu przy kadym wstawaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Witam , sprawdż kolano ręką jeżeli to odgniot to przy dotyku da się wyczuć płyn nagromadony pod skórą jeżeli staw będzie twardy to może być zapalenie stawu

i trzeba podać antybiotyk :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj