Xeon

Olej hydrauliczny w starych ciągnikach SDF

Polecane posty

Xeon    4

Jaki zastosować olej do hydrauliki w starszych ciągnikach ze stajni SDF? Mam głownie na myśli Deutz Fahr z serii DX 6, chociaż inne SDFy z roczników 1980-1990 będą się łapały pod taki sam.

Ile ludzi tyle opinii. Jedni każą zalać uniwersalny SHDP 15W40, inny UTTO 10W30 - takie tez najczęściej wymieniane są na stronach producentów olejów (np. fuchs, orlen, lotos).

Inni znowu każą zalać jak w specyfikacji 20W20, ale jaki konkretnie, bo nigdzie takiego nie mogę znaleźć?

Np. na stronie Tedexa jest wskazany olej: Tedex Diesel Truck Motor Oil 20W20 jednak takiego nigdzie nie ma (nawet na ich stronie).

 

Załączam wycinek instrukcji do DX120:

hydraulika.jpg

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja do sowjego Deutza DX 6.05 leje olej AGRO UTTO 10W30 GL-4 Hydrauliczno - przekładniowy i jak do tej pory wszystko chodzi jak powinno :) mam znajomego który kiedyś wlal do Deutza DX 120 jakis olej hydrauliczny dokladnej nazwy nie znam to po tygodniu padła mu pompa hydrauliczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Zalałem układ hydrauliczny Tedex'em UTTO 10W30 - jak na razie jest wszystko ok.

Przy okazji wymieniony filtr hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DagmarWarzywoda
      Witam.Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym zaczerpnąć z szerszej wiedzy bardziej zaawansowanych uzytkownikow ciagnikow serii DX. Mysle ze post bedzie przydatny gdyz nie czesto w ciagnikach dx zdarzaja sie jakie kolwiek usterki. Mianowicie chodzi  o mozliwosci udzwigu tylnego podnosnika (TUZ) do czasu kiedy podnoszone byly lekkie maszyny typu plug 3 obrotowy czy tam jakis agregat maks 3.6 metra nie bylo zadnego problemu ale kiedy zakupilem zestaw uprawowo siewny  w sklad ktorego wchodzi agregat 3m talerzowy agromasz i siewnik z redlicami talerzowymi oraz zespolem dogniatajacym poznaniak 420/3d o lacznej wadze 2060kg z tym ze to wszystko nie zlozone dosc daleko wystaje w tyl okazalo sie ze bestia nie chce tego udzwignac, podnosi kilka cm nad ziemie i tyle. Dosc wyraznie slychac jakies syczace powietrze lub przelewajacy sie olej w podnosniku kiedy juz uniesie na te kilka cm . Ciagnik jest wyposażony w jeden silownik wspomagajacy tylny TUZ.Wydaje sie jakby puszczal jakis zawor przeciazeniowy czy cos ogolem jestem w kropce i prosze o pomoc






×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj