Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz na tylny TUZ

109 odpowiedzi na ten temat

#101 Share damian4dz

damian4dz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 20:15

Ładowacz na tylny TUZ Wywrotki na linkę bede woził żwir czasem obornik i drzewo bede ładował widłami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz na tylny TUZ Dzisiaj, 21:20
  •  

#102 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 21 listopad 2015 - 08:30

Ładowacz na tylny TUZ

Jeśli podnoszenie ramionami w np . trzydziestce, to długość od korpusu ciągnika czyli  oka podpięcia od śruby  rzymskiej do oka wywrotu, przy ładowaniu obornika min.  230  -,250 cm.,w wersji gdy oś wywrotu umiejscowiona z boku szufli wideł.           Duża odległość ,jakiś lużny obornik śmiało nałożysz,ale z pryzmy zassany ,zazbrojony słomą zapomnij.          Zrobisz krótszą ramę ,będzie lepszy udżwig,stateczniejszy,z kolei rozżutnik będzie za wysoki ,chyba że z jakiegoś podestu,a w ogule to się zastanów czyTy go tak naprawdę chcesz.         Mam zespawany  wysięgnik z 2 ceówek kutych 6x14,czyli 12x14 tonę bb przewożę bez problemów ,ale taka rama jest to przerost formy nad treścią.   Oczywiście trzydziestka na to tylko z boku patrzy. jeśli już to rozdzielacz 2 sekcje i podnoszenie jak i wywrot hydrauliczne,a najlepiej w ostateczności weż kredyt ,kup tura i głowy ani d..y komu i sobie tego typu ''wynalazkami''nie ,Zawracaj ,chyba że do  bb.i do kłód .Takie jest moje zdanie.Houg.

#103 Share partyzant07l

partyzant07l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 23:57

Ładowacz na tylny TUZ Witam ;) czy ktoś by mógł podać wymiary takiego ladowacza?

#104 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 08 luty 2016 - 08:17

Ładowacz na tylny TUZ

Partyzant,poczytaj wcześniejsze posty,np.mój ostatni,popatrz na allegro olx i tam wydedukujesz co i jak,ja swego akurat sprzedalem kilka dni temu,poszedl na litwę,kto był bardziej zadowolony ciężko zmierzyć,naprawdę chop się cieszył jak brał,a z kolei jak ja :rolleyes: .Zechcesz zrobić coś dobrego to tylko się narobisz,a cena Ci wyjdzie jak za tura.

#105 Share MagoKJ

MagoKJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:ROlnictwo

Napisany 28 luty 2016 - 20:01

Ładowacz na tylny TUZ Mam taki do 30tki i daje rade podnieść baloty,służy również do obornika.dodam ze to samo robka i tylko nie ma zamonowanego siłownika, jest przygotowany do podłaczenia, ale kupiliśmy tur na przód i teraz mamy do sprzedania tego na tył.można wszystko zrobić jak się umie i ma pojęcie o tym :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#106 Share squah

squah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 07:04

Ładowacz na tylny TUZ

Witam

Mam zamiar zrobić taki  ładowacz na tył do c360 do obornika.

I jak by się komuś chciało i miał coś takiego porobić zdjęcia z  konkretnymi wymiarami poszczególnych składowych tego wynalazku to bardzo bym prosił  o wysyłkę na pocztę jozszo@wp.pl

interesuje mnie to z jakiego materiału zrobić żeby się to nie pogięło zaraz,

pasuje mi to nakładać tym obornik z pryzmy na rozrzutnik 1 osiowy i najlepiej żeby była taka możliwość zapięcia odrazu rozrzutnika i  nie odpinania za każdym razem po załadunku obornika

może  ma ktoś coś takiego to nie musiałbym kombinować tylko od razu zacząłbym robić byłbym bardzo wdzieczny

A tak dla tych co zaraz zaczną pisać ze kup sobie tura  bo to nic nie warta -nie chce tura bo nie(chyba wszystko jasne)

dzieki

#107 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 19:31

Ładowacz na tylny TUZ

Squach,kilka postów wcześniej wypowiadałem się o ładowaczu i podalem wymiary,chcesz ładowacz na tyl twoja sprawa,Ja go zrobiłem sobie i tak jak mi pasowało,teraz mam ładowacz z przodu i porównywać nie będę. Podstawa przy ładowaczu   to niezależna pompa od wszystkiego. Robiłem trzydziestką-porażka,sześćdziesiątką ciut lepiej,podpiełem pod 80 koni,no zaczynam widzieć zalety.  Zrobisz mocny czyli ciężki,a jak miło podpiąć.Wieżyczka w kształcie A ,wtedy i rozżutnik podepniesz.......

#108 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 12:24

Ładowacz na tylny TUZ

mam takiego w oryginale ,  nie polecam  kiepskie manewrowanie ładowność , opróżnianie itd. kto nie miał to niech nie doświadcza tego, szkoda sobie d... zawracać ,masę roboty i kosztów z tym związanych , jeśli, do obornika to dołożyć i kupić coś na przód

#109 Share squah

squah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 20:24

Ładowacz na tylny TUZ

jak masz to zrób zdjęcie z wymiarami i daj.  żelastwo jakieś znajdę albo tanio załatwię za flaszkę albo dwie  z czasem tez nie będzie problemu. potrzeba mi to do wywiezienia z 6 rozrzutników w ciągu roku wiec w żadne tury i inne rzeczy mi się nie chce inwestować. zrobię i będę widział jak to się sprawuje. jak o d*pę rozbić to wywiozę na złom hehhe a te 6 rozrzutników to widłami bez większego problemu  naładuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#110 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 19:20

Ładowacz na tylny TUZ

No już tak nie przesadzaj że sześć rożżutników,jak będziesz miał to i belę włożysz,zborze przewieziesz lub załadujesz ,[szufla],beton do wykopu lub przez okno by posadzkę zalać,kłodę położysz,jakieś dziadostwo podwiesisz i przesuniesz,krówce pomożesz wstać po porażeniu,drewno w klockach podwieziesz.......,plusów jest sporo,to nie w pazurach ciągać,ale co na przód to na przód ^^