farmers99

Ładowacz na tylny TUZ

Polecane posty

farmers99    1

Ładowacz na tył ciągnika do przewozu bel,po co wizic turem jak można tym i szybciej,zapinasz do mf255 i śmigasz.


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ładowacz na tył ciągnika do przewozu bel,po co wizic turem jak można tym i szybciej,zapinasz do mf255 i śmigasz.

Jeśli chodzi o mf 255 to szybciej tym na tył, ale udzwig w mf 255 jest troche za mały do cięższych belek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

ja jak tureem nie wożę to mf255,ja nie nażekam bele z kiszonki dobrze podnosii nawet jak ciężka

pozdro :P


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja mam na tyl widly. zrobione mam je tak ze sa bardzo blisko ciagnika i nawet t 25 radzi sobie z belami. do bardzo mokrych sie nie nadaje bo slabo podnosi ale srednio podsuszone bele 120x120 szybciej podnosi niz moje c360 :P to jest dobre rozwiazanie jak sie chce malym ciagnikiem wozic bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

no ja też tak myślę,turem to nie bardzawo a na tył to robota idzie,turem też jest dobrze woźić ponieważ masz widok z przodu :P


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

turem jest lepiej tylko jak sniegiem zasypie to bez napedu bedzie sie slizgal a na tyl nie.

no ale co raz musisz koncówke zmieniac jak masz łyżkę to beli nie przywieźiesz a krokodylem owszem :P:)


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie wiem jak to jest z turami ale nawet na ciągnikach 4x4 to chyba za szybko z belą siana czy sianokiszonki nie bardzo można poginać bardzo szybko po łące po przednia oś jest bardzo obciążona i bez przeciwwagi można fikołka zrobić, więc bardzo obciążany jest ciągnik, jak ma długo bezaawaryjnie pracować jak przed maską ponad tona rzelastwa i ładunku z tyłu tona przeciwwagi i jechać z takim balastem po grząskiej łące z drugie końca z belą do przyczepy (nie krytykuje tura ale nei zawsze jest taki super) no i ciągnik jest narażony na uszkodzenia, a z takim kolcem tylko podnośnik w góre najwyższy bieg i jak samolotem przez łąke można gnać a nawet jak była nierówna to staje się równa pod takim obciązeniem tylnej osi, a ryzykuje tylko tym że kawałek kontownika za 100 zł się zegnie lub złamie :P, problem z tym kolcem jest dopiero jak bela jest wilgotna lub z jakiegoś szmatowatego siana lub na nierówności stoi to jest cięzko wbić kolec czasami po kilka razy trzeba próbować a turem raz z góry wbić i jakoś weźnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

na łące to ja turem bele kłade i dobrze jest,chodzii mi o czas zimowy czy jak masz ciągnik z turem to specjalnie go uruchamiasz zebu po bele jechac,czy na tył śmigasz,bo ja na tył :P


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja do bel mam takie coś: pic.

I nawet MF 255 z belką sianokiszonki sobie spokojnie "pyka" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Ja zrobilem ladowacz do przewozu bel na tyl ciagnika z ramy jakiegos samochodu (nawet nie pamietam jakiego :P ). Postawiłem ja w pionie, przykrecilem do dolu belke a z góry dospawałem uszka do cięgna. Bede przypinam paskiem z naciagaczem i przewoze ursusem 3512. Jak narazie działa bez zarzutu i co najwazniejsze koszt wykonania był niemalże zerowy. Jak bede mial czas wstawie fotki do galerii


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja baloty wolę wozić turem, nie trzeba schodzić żeby wepchnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

ja wolę też wozić bele tym ładowaczem na tył w zimę,mam podobny jak ma Pablo16 jest szybciej. :P


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

jak jeszcze snieg bedzie to bedziesz pod bele podjećdzał i mozesz trochę sobie poryć.........lol

a jak się zapnie do c-330 to nawet dęba stanie

:P


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Ja to te palce co pod bele wchodzą to mam z prasy Kuny co jest taka oś co jest koło pasowe.I tą rurę co palce do niej przyspawane to też z Kuny.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

u mnie takie coś w garażu właśnie się tworzy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

U nas to ten samoróbka to do wożenia w zimę a do zwożenia z pola to maszt od widlaka tylko nad masztem będzie trzeba popracować bo ma za grube te palce i jak będzie sie chciało baloty we wiacie ustawiać to problem będzie z wbiciem sie pod belę.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dabroch8
      Witam.
       
       
      Parę miesięcy temu kupiliśmy tura do ursusa c-385.Bardzo słabo podnosił i miał straszne drgania.Dziś wymieniliśmy pompę hydrauliczna.Szybciej podnosi ale nadal ma straszne drgania nie wiem jaka jest tego przyczyna prosił bym o jakieś rady może ktoś miał już taki problem.
       
      Z góry dzięki i pozdrawiam.
    • Przez romero
      Witam. Szukam tura do celtisa 456, myśle o nowym z firmy INTER TECH. Czy ktoś z was taki posiada? chciałbym dowiedzieć się jak to się sprawuje, jaki ewentualnie model wybrać?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Słyszał ktoś o ładowaczu czołowym MAXI-ROL? Jak się sprawuje, jakie wykonanie?
    • Przez tata1
      Witam
      Stoję przed zakupem ładowacza, oglądam tu i ówdzie.
      Co jest grane, ładowacz Agrimet CX16, a Hydramet Xtreme1 - są identyczne?
      Czyżby Agrimet robił dla Hydrametu te Xtreme?
      Bo chyba nie odwrotnie, przecież Agrimet tańszy. Porównywałem na żywo i nie ma róznicy.
      Chyba nie skopowali jedni od drugich, bo były by minimalne różnice. A poza tym były by problemy prawne zaraz.
       
      Co o tym sądzicie?
    • Przez grudek13
      Witam,
      Zastanawiam się nad kupnem takiego ładowacza, tylko interesuje mnie czy można tym ładowaczem załadować bele na przyczepę i ustawiać bele z sianokiszonki w pionie jedna na drugiej? Bardzo proszę o odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj