farmers99

Ładowacz na tylny TUZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnikursus    21

@radek997 opisz dokładnie o co tobie chodzi. Ładowacz do klocków do drzewa, nie zabardzo tego czaje, lub jak nie potrafisz opisać to podaj może na rysunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek997    0

chodzi mi o cos takeigo zapinanego na podnośnik do tyłu żeby można bylo ładować tym klocki drzewa na wóz

sama rame czyli cos takeigo ja kejst do tej lyzki musze zrobic i bedzie to podnosilo klocki drzew i mozna załadowac na wóz i mozna jechac a nie ytrzeba sie meczyc recznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek997    0

do c360

i mi chodzi o takie na tyl jak walsnie ten uchwyt na filmiku co jest do łyzki i takei cos uspawam pewnie tyko trzeba materiał dobry kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Taki maszt tez mozesz zapiąć na tył, montujesz do niego koła aby przodu nie podnosiło i ładujesz, zawsze można jakiś chwytak dorobić, jak byś dobrze poszukał to za 500zł kupisz i praktycznie bez roboty.


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam panowie mam zamiar zrobić podnośnik do bel jak myślicie czy jeżeli zrobie go z profila zamkniętego 120x120 o ściance 5mm to będzie dobrze nie będzie się wyginać ani skręcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Tak myślałem żeby główna rama miała 3.60 żeby można było położć trzy belki do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Witam panowie mam zamiar zrobić podnośnik do bel jak myślicie czy jeżeli zrobie go z profila zamkniętego 120x120 o ściance 5mm to będzie dobrze nie będzie się wyginać ani skręcać

 

Jakim ciągnikiem będziesz je ładował, tylko siano i słoma czy też sianokiszonka jakie bele 120x120 czy 120x150? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

3,60 i sianokiszonkę,nie wiem czy siano uniesie,a na przód to jeszcze chyba z tonę balastu by móc kierować pod górkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Witam panowie mam zamiar zrobić podnośnik do bel jak myślicie czy jeżeli zrobie go z profila zamkniętego 120x120 o ściance 5mm to będzie dobrze nie będzie się wyginać ani skręcać

 

Kolego ja tak na biegu zrobiłem taki ładowacz z profila 120 X 60 i na koniec wspawałem dwie igły 80cm długie. Miałem zamiar to wzmacniać ale nie zdążyłem bo był potrzebny. Ładowałem nim siano (waga około 270 do 300kg) i nic profil się nie wyginał. Teraz przez zimę postaram się to wzmocnić i udoskonalić bo na krzywej łące na bank ten profil mi nie wytrzyma.

Tak więc jak ty dasz profil 120 x 120 to nawet nie dygnie - tylko czy c360 podoła zadaniu na tak długim ramieniu  <_<  ???? Ja podnosiłem bele renault 110.54.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Panowie a na jakiej wysokości macie przymocowaną główną ramę do wieżyczki i jaka jest odległość między zapięciem a wieżyczką na głównej  ramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

Moim skromnym zdaniem ta wystarczy yylko i wyłącznie do zwożenia słomy np.pod przyczepę. Daj grubszą,albo zbij z dwuch,znając życie zechcesz przewieżdż kamień beton,nałożyć paletę i przewieżdż nawoży, zboże ..... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian4dz    0

Mam pytanie bo chcem zrobić lądowacz na tył do ruska i niewiem jak długie ramię zrobić i mniej więcej ile bym potrzebował metalu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

jak do t 25 to sobie odpuść bez siłownika wspomagającego nie dasz rady podnieść jak wrócę to zmierze swój i podam namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian4dz    0

Czemu mówisz ze nie dam rady podnieść bez dodadkowego silownika spodziewał bym się szybcijej że będzie przód latał niż nie da rady podnieś podobno ma większą siłę podnoszenia niż 60-tka. A ma mi służyć do piachu z łyżką i do obornika( do lasu) z widłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Przeczytaj ten temat a wszystkiego się dowiesz,masz nawet podane materiały z których jest zrobiony http://www.agrofoto.pl/forum/topic/61964-%C5%82adowacz-na-ty%C5%82-w%C5%82adymirec-t25/

Proponuję żebyś zrobił sobie wzór z desek,listewek itd.Wtedy odpowiednio wymierzysz wszystkie długości i sprawdzisz wyskość podnoszenia.A puźniej na podstawie tego będziesz już ciął profile i spawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

zrobiłem ladowacz chciałem ładować nim wapno do Kosa może za szeroką łyżkę zrobiłem i jak wjechałem w wapno to zapomnij o podnoszeniu na takiej odległości w jak dobrze wjechałem to w łyżce było 200kg a więc nie dużo C 4011 dawała radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

     Najpierw pytanie co Będziesz podnosić i czym ,czy samym podnośnikiem ,podnośnikiem plus siłownik,wywrot na linkę czy siłownik,krokodyl czy ścisk raczej odpada,chyba że by był podobny do ramion tura. Jest tu raczej kilka tematów.   Puki nie odpowiesz głośno na te pytania,nie ma zbyt wielu chętnych robić za wróżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dabroch8
      Witam.
       
       
      Parę miesięcy temu kupiliśmy tura do ursusa c-385.Bardzo słabo podnosił i miał straszne drgania.Dziś wymieniliśmy pompę hydrauliczna.Szybciej podnosi ale nadal ma straszne drgania nie wiem jaka jest tego przyczyna prosił bym o jakieś rady może ktoś miał już taki problem.
       
      Z góry dzięki i pozdrawiam.
    • Przez romero
      Witam. Szukam tura do celtisa 456, myśle o nowym z firmy INTER TECH. Czy ktoś z was taki posiada? chciałbym dowiedzieć się jak to się sprawuje, jaki ewentualnie model wybrać?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Słyszał ktoś o ładowaczu czołowym MAXI-ROL? Jak się sprawuje, jakie wykonanie?
    • Przez tata1
      Witam
      Stoję przed zakupem ładowacza, oglądam tu i ówdzie.
      Co jest grane, ładowacz Agrimet CX16, a Hydramet Xtreme1 - są identyczne?
      Czyżby Agrimet robił dla Hydrametu te Xtreme?
      Bo chyba nie odwrotnie, przecież Agrimet tańszy. Porównywałem na żywo i nie ma róznicy.
      Chyba nie skopowali jedni od drugich, bo były by minimalne różnice. A poza tym były by problemy prawne zaraz.
       
      Co o tym sądzicie?
    • Przez grudek13
      Witam,
      Zastanawiam się nad kupnem takiego ładowacza, tylko interesuje mnie czy można tym ładowaczem załadować bele na przyczepę i ustawiać bele z sianokiszonki w pionie jedna na drugiej? Bardzo proszę o odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj