Polecane posty

Roki212    1817

Koledzy mam pytanko i może ktoś miał tak samo...

Dla czego wygania mi olej przez korek wlewowy zwolnicy tam gdzie jest otwór odpowietrzający?? Dodam że oleju nie jest za dużo bo do tego otworu co pokazuje poziom i olej to Agrol - U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

u mnie jest tak samo gdy jade na asfalcie 6 biegiem czyli jak tryby szybko pracują. Jak się wkurzę to zaspawam te dziurę w c*** nie będę wycierał felg z oleju z każdym razem gdy wbijam 6 -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Ehe nie radzę już u siebie zatykałem te otwory to powstaje w środku nadciśnienie i wypycha olej przy simeringu koło bębna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldi123    0

Witam mam problem z ursusem c 330m wczoraj zostawiłem ciągnik na górce na jakims biegu polowym i kazałem synowi jechac dodomu a ten nacisnal na sprzęglo i traktor jakies 20 metrow toczyl sie z gorki i osiągnal dosc duza predkosc i jak go odpalil to az kola cofnelo i cos strzelilo i teraz podczas ruszania slychac jakis stukot po prawej stronie i traktor strasznie szarpie a pózniej jest wszystko normalnie jaka to moze byc przyczyna ???

Myślalem ze to moze tarcza sprzeglowa sie skrzywiła

Edytowano przez goldi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

może łożysko w zwolnicy się rozleciało albo coś innego się w zwolnicy stało, mi się rozleciało i śruty z łożyska blokowały tryby w zwolnicy i ciągnikiem szarpało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Po ostrym puszczeniu sprzęgła w podobnej sytuacji wyłamało mi zęby satelit w dyferencjale, ciągnik jeździł tylko przy skręcaniu chrupało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlak902    0

A ja mam takie pytanie ,ponieważ jestem zielony w tym temacie.Gdzie się zmienia biegi szosowe na terenowe w ursusie c-330?Czy to nazywa się reduktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

A ja mam takie pytanie ,ponieważ jestem zielony w tym temacie.Gdzie się zmienia biegi szosowe na terenowe w ursusie c-330?Czy to nazywa się reduktor?

powinien być schemat układu biegów przy drążku zmiany. najprościej wytłumaczę to tak: masz ciągnik na luzie przerzucasz wajchę w górę i masz biegi polowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

tak dokładnie, w 330 nie ma odrębnej wajchy (reduktora ) do zmiany grup biegów. Masz tylko 6 biegów do przodu i dwa wsteczne nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziki1    0

Witam,

 

Chciałbym odświeżyć temat zwolnicy w c330. Mam następujący problem z zwolnicą. Podczas orki posypały się łożyska w zwonicy, na których jest osadzona półoś i niestety wybiło dziurę w obudowie. Zakupiłem więc nową obudowę i wszystko poskładałem i niestety mam problem. Bęben hamulcowy nie jest wyśrodkowany, z jednej strony trze w obudowę zwolnicy, a z drugiej ma za duży luz. Półoś jest prawidłowo osadzona na łożyskach, zresztą nie da się w tym miejscu krzywo nabić łożysk Po wsadzeniu pochwy na zwolnicę siemering jest z jednej strony przyciśnięty a z drugiej jest tam 2-3 milimetrowy luz, dlatego dalej tego nie składałem bo olej z skrzyni i tak wyleje się na hamulce.

I mam w związku z tym pytanie do Was, czy może to być wina obudowy, która nie jest idealnie wykonana. Półoś jest raczej prosta. Dla lepszego zrozumienia problemu zamieszczam zdjęcia zwolnicy.

 

post-56141-0-10903800-1346790582_thumb.jpg

 

post-56141-0-01845000-1346790314_thumb.jpg

 

post-56141-0-04502600-1346790357_thumb.jpg

 

 

 

Z jednej strony bęben trze o obudowę z drugie jest za duży luz. Jeśli ktoś miał podobny problem to nie pomoże, nie wiem za bardzo jak rozwiazać tą sytuację.

Edytowano przez Dziki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pokaż zdjęcia w sklepie i niech oddają pieniądze za zwrot pochwy, nie ty pierwszy kupiłeś części strugane z ziemniaków w garażu...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziki1    0

Dzięki za rady. Tą zwolnice sprobóje oddać do sklepu, a starą w której wybiło dziurę oddam do jakiegoś warsztatu, może da się to jakoś pospawać. Zrobiłem próbę i nabiłem do niej łożyska i wsadziłem półoś z bębnem hamulcowym- było wyśrodkowane idealnie, także nie powinno być problemu z przeciekami oleju z skrzyni biegów. Z drugiej strony jak można sprzedawać takie coś, odlew niedokładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Zapodaj foto jak to wygląda bo może spawanie nic nie da, zależy jakie uszkodzenie tam masz. Tam masz obciążenie i fuszerka nie przejdzie musi być solidnie wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziki1    0

Niestety zdjęcia nie wrzucę, bo dzisiaj rano zawiozłem zwolnicę do kowala, powiedział że zobaczy co da się zrobić. Jak już będzie pospawana to zapodam zdjęcie.

 

 

 

Dzisiaj odebrałem zwolnicę od kowala, wydaje mi się że jest solidnie zrobione, test na szczelność został zrobiony i nie nic przepuiszcza. Zobaczymy jak będzie wyglądać po kilkugodzinnej pracy w polu.

 

post-56141-0-74694400-1347116320_thumb.jpg

post-56141-0-65860100-1347116355_thumb.jpg

 

Poskładałem już w sumie większość elementów i wszystko pasuje, Bęben hamulcowy jest wyśrodkowany, siemering w pochwie dobrze uszczelnia, więc z przeciekami nie powinno być problemu.

post-56141-0-74694400-1347116320_thumb.jpg

post-56141-0-65860100-1347116355_thumb.jpg

Edytowano przez Dziki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
energe    6

Witam wszystkich

 

pękła mi lewa zwolnica w ursusie 330 i poszukuję tego elementu wraz z pochwą na lewą stronę, może ktoś z Was ma na sprzedaż ?. Możecie mi powiedzieć czy c-328/330 miało taką samą zwolnice i co zmieniło się w zmodernizowanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

330 maja takie same wszystko, 335 miały inne pochwy


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

gość pisze że jest możliwość wysyłki kurierem , ale z drugiej strony nie wiesz co ci wyśle tak przez telefon , chodź i tak jakbyś był na miejscu wszystkiego nie uda ci się sprawdzić , no ale szkoda że ci nie pomogłem nie wiedziałem skąd w ogóle jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

poszukaj na alegro to nie jest jedyna osoba która sprzedaje używane części, może coś blisko Ciebie będzie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadziosky    0

Witam. Potrzebna mi jest [PRAWA] obudowa Zwolnicy do ciągnika C-328.

 

1. Czy jednak pasowała by do mojego ciągnika (C-328) obudowa od C-330.

2. Czy również mogę na internecie znaleźć sprzedaże wyżej wymienionej części (zwolnicy)? Jeśli tak, proszę o podesłaniu LINK'a do strony z sprzedażą.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj