Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnice C-330

221 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 23 lipiec 2009 - 08:11

Zwolnice C-330 dziękuję za odpowiedzi.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwolnice C-330 Dzisiaj, 14:48
  •  

#22 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 październik 2009 - 10:10

Zwolnice C-330 witam Wszystkich mam pytanie po co w zwolnicy w w pochwie sa pod spodem tekie dziurki? chodzi o c330

#23 Share Groch

Groch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 październik 2009 - 12:02

Zwolnice C-330 Są to otwory, którymi wycieka olej z przekładni, gdy semmering nie trzyma prawidłowo. W domyśle mają chronić szczęki hamulcowe przed zalaniem olejem. Podobny otwór masz pod bębnem hamulcowym w zwolnicy.

#24 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 październik 2009 - 13:15

Zwolnice C-330

Są to otwory, którymi wycieka olej z przekładni, gdy semmering nie trzyma prawidłowo. W domyśle mają chronić szczęki hamulcowe przed zalaniem olejem. Podobny otwór masz pod bębnem hamulcowym w zwolnicy.

ach dzieki zaopdowiedz. a moze ktos wie dlaczego troche leci mi olej tym otworem w zwolnicy pod bebnem hamulcowym chodzi o c330. wymienialem symeringiw zwolnicy i pochwie nowe lozyska nowa pol os. czy cos zle zlozylem czy co? PROSZE O SZYBKO ODPOWIEDZ z GORY DZIEKUJE>

ach dzieki zaopdowiedz. a moze ktos wie dlaczego troche leci mi olej tym otworem w zwolnicy pod bebnem hamulcowym chodzi o c330. wymienialem symeringiw zwolnicy i pochwie nowe lozyska nowa pol os. czy cos zle zlozylem czy co? PROSZE O SZYBKO ODPOWIEDZ z GORY DZIEKUJE>

#25 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 październik 2009 - 16:33

Zwolnice C-330 moze ma ktos schemat budowy zwolnicy w c330 bardzo bym Prosil o niego

#26 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:40

Zwolnice C-330 żeby nie ciekło ważne jest dobre dokręcenie nakrętki półosi, czyli tak mocne, żeby tylko nie zerwać gwintu. na półoś nakładasz kolejno:
- bęben
- odrzutnik oleju
- gumowy oring
- tulejka dystansowa
tylko zauważ, że jak masz tą tulejkę, to z jednej strony ma takie wytoczenie, tym wytoczeniem zakładasz ją w stronę bębna. wszystkie uszczelniacze powinny być możliwie najmiększe, im twardsze tym szybciej się wykruszą i nie będą trzymały. pamiętaj też o czystym oleju, bo opiłki ze startych zębów mogą też niszczyć te kondomy :)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#27 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 20 październik 2009 - 21:03

Zwolnice C-330 W linku masz ładnie rozrysowaną zwolnicę w C-330 jest to strona z katalogu :)

zwolnica C-330.jpg | | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Powiększ to przeczytasz tekst posklejałem 2 strony do kupy żeby dwóch obrazków nie wysyłać :)
:D

#28 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 październik 2009 - 08:22

Zwolnice C-330 dziekuje za rady i schemat ;) . ma pytanie co do tego jak bede odkrecal zwolnice i wyjme pol os to olej bedzie lecial mi ze skrzyni przez pochwe na ziemie czy nie bo tam w pochwie jest uszczelniacz i nie wiem czy konieczne bedzie spuszczanie oleju z skrzyni chodzi o c330 z Gory Dziekuje:)

mam pytanie jescze:) jak naprawialem zwolnice wymienialem pol os uczsczelniacze i lozyska na nowe to przez jakies 2-3 miesiace bylo wszystko ok dopiero po tym czasie zaczol olej mi leciec tym otworem pod zwolnico Prosze o rade z Gory Dziekuje.

#29 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 21 październik 2009 - 18:27

Zwolnice C-330 kolego nikt od użytkowników tego forum nie wymaga dużo, ale logicznie pomyśl, że przecież olej z pochwy nie będzie ci cieknął od niedokręconej śrubki w przednim kole tylko raczej od jakiegoś uszczelnienia w tylnim moście. ;) normalnie z pochwy olej nie ma prawa się wylać jak simmering jest dobry - nie musisz oleju spuszczać. zlej olej z obudowy zwolnicy i go przefiltruj, i sprawdź wszystkie uszczelnienia jeszcze raz. sprawdź nakrętkę półosi.

#30 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:03

Zwolnice C-330 po co filtrować kupić nowy wyjdzie taniej i lepiej. leci ci bo padł uszczelniacz ten co wymieniłeś niestety takie mamy teraz uszczelniacze. 60 3 razy rozpoławiałem zanim trafiłem na dobry uszczelniacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 październik 2009 - 20:08

Zwolnice C-330 że cieknie tam z tego otworu to masz dwie możliwości cieknie z pochwy z simeringa jak zakładałeś zwolnice z półosią mogłeś naruszyć simering w pochwie(sam kiedyś tez tak zrobiłem wkładająć półoś stuknołem go i postawił się on koso w gnieździe)lub nakrędta półosi jest za luźno i wtedy oring pod tulejką i simering nad nią nie bedzie trzymał, jak wyjmiesz zwolnice bedziesz widział skąd cieknie

#32 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 październik 2009 - 16:22

Zwolnice C-330 zeby ciekl z pochwy to by tym co w pochwie otworem lecial co jest o dolu a to leci z zwolnice otworem co jest pod bebnem . i widac ze jest ciemniejszy olej niz ze skrzyni

#33 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 22 październik 2009 - 18:05

Zwolnice C-330 to że leci tym otworem spod bebna w cale nie świadczy o tym że nie wycieka z pochwy!, miałem sam taką sytuacje że ciekło tym właśnie otworem z pod bębna a tym pod pochwą nie jak odkręciłem zwolnice okazało się ze uszczelniach w pochwie do wymiany. A pytanie czemu niby ciemniejszy olej tam wycieka ci, jak robiłeś remont 2-3 miechy temu zwolnicy to co nie wymieniałeś oleju na nowy zalałeś stary że ma być ciemniejszy?? I jaki tam olej wlałeś?

#34 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 październik 2009 - 18:54

Zwolnice C-330 hipol wlalem ale w zwolnicy jest ciemniejszy olej niz z skrzyni z skrzyni jest zolciejszy. a w zwolnicy szybciej sie przepracowuje. i jest ciemniejszy

#35 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 22 październik 2009 - 19:11

Zwolnice C-330 no ale nie powiesz ze przez te kilka miesięcy od zalania tak sie wypracował ;)a co do szybkości wypracowywania to bym polemizował ;) ale ok nie tematem postu jest kolor oleju... Jak zdejmiesz zwolnice wtedy dopiero przekonasz się skąd wycieka... I bedziesz wiedział za co się zabrać

#36 Share tomeek198

tomeek198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 październik 2009 - 19:23

Zwolnice C-330 juz drugi raz bede zdejmowal bo wczesniej wymienialem lozyska i uszczelniacze a pol os nie i zlozylem i bylo dobrze przez jakis czas a pozniej olej lecial to zmienilem staro na nowo pol os i tez bylo dobrze przez 2-3 miesiace i do teraz ;) :)

#37 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 22 październik 2009 - 19:52

Zwolnice C-330 a co z półosią było że ja wymieniłeś na nową?(mój ma ponad 9000 mth i jeszcze półosi nie wymieniałem ba sa ok) jak cieknie to wada nie jest półoś tylko coś źle musisz składać lub za lekko nakędke półosi dociagać jak wycieka ze zwolnicy. Jak bedziesz rozbierał zwolnice to zobacz czy nakrędka nie jest luźna i gdzie wycieka dokładnie czy simering puszcza czy oring pod tulejką... Podatawą jest bardzo mocne dociągnięcie tej nakrędki i jakiś simering miękki jak nakedki nie dociągniesz lub sama się luzuje wtedy bedzie wyciekać!

#38 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 22 październik 2009 - 20:50

Zwolnice C-330 witam nie chce zakładać nowego tematu mam takie drobne [pytanko : mianowicie ucieka mi olej , wycieka pomiędzy pochwą prawą a zwolnicą co może być przyczyna nie rozbieralem nigdy tyłu c 330 i chce przekrojowo wiedzieć co może być na rzeczy ???

Opus meum est

#39 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 22 październik 2009 - 21:19

Zwolnice C-330 uff... przeczytaj temat od początku i będziesz wiedział wszystko :( to naprawdę nie boli. u mnie zwolnice zaczęły cieknąć po wożeniu delikatnie mówiąc nadmiernych ciężarów ;) , po remoncie generalnym jest okej, ale nie będę się rozpisywał na ten temat, bo nie w tym rzecz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share staszek39

staszek39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 13:00

Zwolnice C-330 Witam,mam problem z tylnym mostem w moim ciągniku c330 :lol: . W czasie cofania w lewym kole w zwolnicy słychać dżwięki niezazębiających się kół i ciągnik staje. Po rozebraniu lewej zwolnicy koła zębate sąw porządku, wałek i łożyska są dobre. Ciągnik do przodu jeździ bez zarzutu. Czy ktoś wie, w czym może być problem? Czy konieczne będzie wyjmowanie mechanizmu różnicowego (jak to zrobić), może popsuła się jego obudowa, a może śruby się urwały?