Polecane posty

corrado    401

Dość banalna sprawa, a zarazem pytanie czy masz równa oponę? Czy nie za dużo powietrza od tego bym zaczął.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweu1221    0

Nie sądzę by była to wina opony ponieważ były pompowane równomiernie, a opony nie są zdarte. Problem w tym iż podczas jazdy koło chybocze na boki :/ i tu właśnie rodzi się pytanie co jest nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak bujniesz za koło luzu nie ma?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Zdarzyło się to nagle, czy coś wymieniałeś/poprawiałeś/dopompowywałeś? Jak stara jest opona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweu1221    0

No właśnie sprawdzałem i bujałem kołem, dziwne jest to że na tym kole co "chybocze" luzu nie ma a na drugim które jest w porządku coś stuka gdy je szarpnę.Wszystko zaczęło się wiosną, przepaliłem go przejechałem się i właśnie to zobaczyłem, a przed zimą było ok. Nie ukrywam że zimą trochę nim powariowałem i być może coś popsułem.O oponie ciężko coś powiedzieć bo odkąd pamiętam niebyła zmieniana (mam 17 lat) więc lekko 20 lat ma ale bieżnik jest w miarę ok, da się pracować. Na prawdę nie wiem co mogło się popsuć, może łożysko, może taki duży luż na wale jak mówił kolega wyżej, no nie wiem panowie proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No już bez jaj, żeby dochodzenie przy takiej pier**le robić w internecie. Postaw go na lewarku i sprawdź czy możesz kołysać kołem na boki (przy założeniu, że masz dobrze do piasty dokręcone), jak tak, to masz rozsypane łożysko, w co wątpię, bo już by cała zwolnica poszła w cholere. Jak nie, znaczy że pokrzywiłeś felgę, na 99%. 1% zostaje na luźne połączenia felgi z gwiazdą, ale te by raczej strzelały przy przeskakiwaniu. Opona w życiu nie będzie chybotać kołem, jakby miała wybrzuszenia to co najwyżej traktor będzie podskakiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweu1221    0

Kolego może dla ciebie są to pier*oły ale dla mnie nie, nie ma mi kto tego naprawić ani nawet doradzić, mimo wszystko dzięki za podpowiedzi, teraz chociaż wiem co może być nie tak> Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Dla Ciebie też byłby to pryszcz, jeśli w garażu przeprowadziłbyś oględziny, a później najwyżej podzielił się spostrzeżeniami i przy dobrej frekwencji na forum w jeden wieczór masz "podane na tacy". Nikt nie widzi twojego pojazdu przez ekran, czy to rower, auto, czy ciągnik sprawdzasz w tym konkretnym przypadku zawsze to samo, nikt nie każe Ci nic samemu rozbierać. Ucz się wstępnej weryfikacji samemu póki możesz to zrobić w bezpiecznej odległości od domu, bo jak zostaniesz stać gdzieś w szczerym polu, to d*pa zbita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S_E_B_A    0

Witam wszystkich Forumowiczów. Problem dotyczy ciągnika Ursus c-330. Po koszeniu trawy "rotacyjną" na dość stromych skarpach zauważyłem, że prawe tylne koło jest pobrudzone olejem. Miejscem wycieku są otwory w pochwie zwolnicy. Wg Was jaka moze być przyczyna takiego wycieku i czy jest to groźne dla capka podczas dalszej eksploatacji. Załączam zdjęcia w celu łatwiejszego zdiagnozowania przyczyny Pozdrawiam.

post-153970-0-99690200-1503134171_thumb.jpg

post-153970-0-45553400-1503134245_thumb.jpg

post-153970-0-67981400-1503134288_thumb.jpg

post-153970-0-59294700-1503134326_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3065    3

Na środku pochwy mas uszczelniacz i może jak jeździłeś po skarpach to trochę oleju przepuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ewentualnie spadł ze swojego miejsca. Niestety jest sporo rozbierania. Aczkolwiek znajomy jeździ bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S_E_B_A    0

Dziękuję Panowie za diagnozę. W najbliższym czasie spróbuję założyć nowy uszczelniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michcio330    0

Witam wszystkich czytających ten temat. Jak to napisałem w tytule tematu mam problem z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z okolic piasty i podejrzewam że może to być wina simeringy który już sparciał. Dzisiaj chciałem to rozebrać ale nie wiem jak wyjąć pół oś że zwolnicy. Jeśli ktoś już miał takowy problem to proszę o opis jak to zrobił i czy było trzeba używać jakiegoś ściągacza. Będę wdzięczny za kilka porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Przecież to prosta robota jest. Po co ten temat? parę śrubek dwie nakrętki i wał koła na wierzchu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

witam panowie szukam uzywanego dużgo koła napędu zwolnicy c-330 bo u mnie dwa zęby wyleciały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Po co ci używane? Nie będzie przykro traktorowi?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

nowe najtańsze kosztuje 330 złoty wiec poco tyle wydawać jak ciągnik chodzi tylko z opryskiwaczem i rozsiewaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czym może być spowodowane wycie z okolic zwolnic przy szybszej jeździe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Olej jest? Łożyska są? Tryby istnieją? Trzeba rozebrać, sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Olej jest. Poci mi sie zwolnica od strony kola na łączeniu nie wiem czemu. Chodzi o tryby przy samym kole tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj