Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zostać rolnikiem

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bagoloset

bagoloset

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 08:27

Jak zostać rolnikiem Jestem dopiero w 2 klasie gimnazjum ale chciałbym zaplanować sobie do jakiej szkoły iść i co po niej.
Mam wujka rolnika hoduje on krowę mleczną kury świnię króliki ale to głównie na własny użytek.
Ma także trochę pola.Bardzo mi się to podoba i też chciałbym zostać rolnikiem z tym że chciałbym na tym zarabiać.
Moje pytanie jest jak zostać rolnikiem do jakiej szkoły pójść i co po tym.
Co uprawiać jak założyć gospodarstwo i z czym to się wiąże.
Proszę was o odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zostać rolnikiem Dzisiaj, 18:15
  •  

#2 Share damian1297

damian1297

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 22 kwiecień 2014 - 08:55

Jak zostać rolnikiem Żeby założyć własne gospodarstwo trzeba wygrać w lotto. Chyba że masz jakieś pola i budynki to już nie będzie taki koszt.

#3 Share WiNS

WiNS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Konie, amerykańskie auta i rolnictwo..

Napisany 22 kwiecień 2014 - 08:57

Jak zostać rolnikiem Cześć, jestem w tej samej sytuacji z wyjątkiem że u mnie ojciec ma 20 hektarów głównie to na plony się nastawił nie trzyma żadnych zwierząt. Od małego chciałem zostać rolnikiem ale rodzice bardzo pesymistycznie się do tego nastawili więc postanowiłem że ukończę szkołę policyjną tylko co po tym. Chciałbym uprawiać ziemię ale korzystać z tych wszystkich dopłat oraz znacznie powiększyć gospodarstwo ojca. Powiecie mi jakie trzeba kursy ukończyć czy coś polecacie a może ktoś z was robił takie kursy i wypowie się na ten tema.
Pozdrawiam :D

#4 Share damian1297

damian1297

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 09:08

Jak zostać rolnikiem Jeśli chcesz być rolnikiem to najlepiej ukończyć szkołe agrotechniczną. A co do kursów w różnych szkołach są prowadzone kursy kwalifikacyjne.

#5 Share bagoloset

bagoloset

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 10:06

Jak zostać rolnikiem a gdybym chciał założyć gospodarstwo na którym będe hodował kury to z jakimi kosztami muszę się liczyć

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2014 - 10:33

Jak zostać rolnikiem Chłopaku jeśli nie masz nic żadnej działki, budynków, maszyn to zapomnij i to przez duże Z wiesz ile kosztuje hektar ??? o ile znajdziesz w swojej okolicy. żeby w miarę funkcjonować to już trochę tych ha trzeba mieć do tego sprzęt ciągniki i maszyny też są drogie a o nowych wcale nie wspomnę produkcja roślinna i zwierzęca wymaga ogromnej wiedzy to nie jest tak ze zasiać i nakarmić to nie jest takie proste musisz wiedzieć co i jak także nie masz szans bo taka inwestycja to kilka może kilkanaście milionów złotych a kiedy ci się to zwróci i zacznie przynosić zyski ??? chyba dopiero twoim wnukom albo i dalej takie są realia niestety.

#7 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 10:58

Jak zostać rolnikiem Podłącze się. Mam talie pytanie: a żeby dostawać dofinansowania z UE (nie mówię o MR) to trzeba mieć wykształcenie rolnicze?

#8 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 12:27

Jak zostać rolnikiem Też się podłączam do tematu. U mnie jest tak ,że ojciec ma 51 lat ja 27 i narazię pracuje za granica i co roku na żniwa przyjeżdzam pomóc ale kiedyś tam przejmę ojcowiznę i interesuję mnie w jaki najszybszy sposób mogę być upoważniony do korzystania z programów MR i UE które będą w najbliższych latach.

Edytowany przez czvb22, 22 kwiecień 2014 - 12:28.

#9 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 kwiecień 2014 - 12:36

Jak zostać rolnikiem no chyba logiczne że jak będzisz rolnikiem choćby na papierku

a gdybym chciał założyć gospodarstwo na którym będe hodował kury to z jakimi kosztami muszę się liczyć

z budową budynków i z tanią ziemią w okolicy plus jakiś sprzęt wyłóż milion i będzie gospodarstwo- oczywiście malutkie i niedochodowe :)

Edytowany przez daremw, 22 kwiecień 2014 - 12:41.

#10 Share damian1297

damian1297

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 12:49

Jak zostać rolnikiem

Podłącze się. Mam talie pytanie: a żeby dostawać dofinansowania z UE (nie mówię o MR) to trzeba mieć wykształcenie rolnicze?

Tak. Najlepiej technik agrobiznesu lub technik mechanizacji rolnictwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2014 - 13:14

Jak zostać rolnikiem

Tak. Najlepiej technik agrobiznesu lub technik mechanizacji rolnictwa.

kolego Damian wprowadzasz w błąd, domownik, NIE ROLNIK, może pozyskać dofinansowanie na działalność pozarolniczą(można korzystać zarówno z LGD jak i ARIMR można łączyć dofinansowania, tak samo fryzjer, hydraulik, piekarz i inni nawet bezrobotny. Jeszcze jest program tworzenia mikroprzedsiębiorstw. Ograniczeniem jest tylko nie przekroczenie liczby mieszkańców na terenie gminy. Wszystko mówię o PROW. Wykształcenie rolnicze tylko w przypadku prowadzania gospodarstwa i chęci skorzystania z MR.

#12 Share grego2

grego2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 13:32

Jak zostać rolnikiem Jeśli nie planujecie gospodarstwa towarowego z prawdziwego zdarzenia to sobie darujcie szkoły rolnicze bo z niedużego gospodarstwa sie nie wyżyje, a z tego co czytam to o takie chodzi i będzie z tym coraz gorzej tak jak na zachodzie, a z wykształceniem rolniczym na rynku pracy raczej szału nie zrobicie gdyby trzeba było szukać pracy. W aktualnych realiach lepiej zdobyć zawód i prace, a nic nie stoi na przeszkodzie aby gospodarzyć. Ja pracuje zawodowo i obrabiam prawie 40ha i całkiem nieźle wychodze na tym, a gdybym nie miał szkoły nie rolniczej to pewnie pracy bym nie znalazł, a z samej takiej gospodarki by sie nie wyżyło, a na powiększenie nie ma szans, a poza tym na to potrzebne są na to miliony, a nie premia na młodego rolnika która starcza na pół ciągnika. Chyba że jesteś bardzo odważny to bierz kilka mln kredytu pod warunkiem oczywiście, że będzie ziemia do kupienia.

Edytowany przez grego2, 22 kwiecień 2014 - 13:35.

#13 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 13:43

Jak zostać rolnikiem Czyli rozumiem ze muszę zdobyć wykształcenie rolnicze żebym mógł starać się o dofinansowania ? Ile taka szkoła trwa ?? są jakieś zaoczne ? albo najlepiej "expresowe " ?

#14 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 14:29

Jak zostać rolnikiem grego2 A dopłaty bezpośrednie też się do tego wliczają?

#15 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 kwiecień 2014 - 15:28

Jak zostać rolnikiem nie wiem czemu kazdy musli o tych doplatach tylko i programach .. miec gospodarstwo to zupełnie inna sprawa co byc rolnikiem .. .. jeśli myślicie że gospodarstwo to tylko praca nowymi maszynami itp to radze odrazu zaniechac pomysł posiadania gospodarstwa
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#16 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 16:14

Jak zostać rolnikiem a co w tym dziwnego, że każdy myśli o programach i dopłatach, skoro dają to trzeba brać jeśli jest to opłacalne i potrzebne. Jeśli Michalmeer nie potrzebujesz to nie bierz będzie więcej dla innych proste. Ja za kilka lat będę potrzebował więc muszę się dowiedzieć jak to osiągnąć.

#17 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 18:55

Jak zostać rolnikiem Widzisz, Michalmeer mądrze mówi, bo rolnictwo to nie jest branie dopłat, nawet jak dają tylko powołanie jak kapłaństwo czy medycyna. Pracujesz 24/7, ciągle musisz wszystkiego doglądać, dbać, zasuwać, a przyjdzie pierwsza lepsza nawałnica i roczny plon diabli wzięli. Już u mnie na wiosce było kilku takich co pobrali dopłaty, kupili sobie VW a teraz jeden kredyt drugim spłacają. Rolnictwo to mega trudna praca, pełna wyrzeczeń i wymagająca ciągłej nauki. A jeżeli ktoś temat "jak zostać rolnikiem" sprowadza do dopłat to sorry, ale na wsi przyszłości on nie ma. A skoro Ty chcesz expressowe kursy, żeby brać dopłaty to widać, że masz wielkie powołanie do pracy na wsi i byłbyś wspaniałym rolnikiem....

Edytowany przez marcine, 22 kwiecień 2014 - 18:56.

norweskie-lesne.pl

#18 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 19:54

Jak zostać rolnikiem Mi nie chodzi oto aby brać każdy program z UE ale tylko dopłaty bezpośrednie. Bo co teraz bez tego zrobisz... Odkąd nasz biedna Polska weszła do UE ceny skoczyły w górę. A tak na marginesie dodam że nie traktuje tego jako sposobu na łatwe wzbogacenie. po prostu kocham ziemię i aż mnie telepie jak widzę te wszystkie nieużytki :(. Co z Polską.

#19 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:16

Jak zostać rolnikiem @up, akurat nie odnosiłem się do Ciebie :) a co do Twojego pytania - nie musisz mieć wykształcenia rolniczego, wystarczy, że będziesz miał ziemię i będziesz ją uprawiał.
norweskie-lesne.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2014 - 06:54

Jak zostać rolnikiem Ta dopłata ci za dużo nie da nie jest tak różowo kupisz paliwo na sezon i nawóz i po dopłacie. Podrośniesz to inaczej na to wszystko spojrzysz ogólnie teraz się nie opłaca zaczynać od zera bo po prostu nie stać człowieka na to chyba, że wygra w totka, jest milionerem itp. ale kto o zdrowych zmysłach chciałby się w takie rzeczy bawić jak kasy jak lodu na koncie.