Polecane posty

Elunia0113    11

Witam,

chciałabym się dowiedzieć jaka jest obecnie cena koni w tzw "pierwszej klasie" (najlepszych, najgrubszych) na wagę??

 

Dodatkowo proponowałabym, żeby podawać aktualną cenę ze swojego regionu, co ułatwiłoby orientacje w cenie koni na wagę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

Podałeś baardzo ogólnikowo tą cenę. Wiadomo, że najdroższe są źrebaki odstawione od matek cena ok. 10 zł z groszami w górę. 8-9 zł/kg to konie w wieku powyżej 12 miesięcy. No i takie ceny są możliwe do uzyskania raczej u eksporterów, a nie u handlarzy, którzy skupują okazyjnie i naciągają ludzi. :) W łódzkim mamy kilka baz eksportowych i tam też my swoje konie odstawiamy, jeśli akurat mamy coś na rzeź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunia0113    11

Chodziło mi nawet bardziej o konkrety. jaka sztuka, ile kilo, i cena. My sprzedajemy obecnie źrebaki takie około 12- 13 m-c po 9,20zł, waga plus minus 500kg, Oczywiście "pierwsza klasa"

Edytowano przez Elunia0113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Jaka jest obecnie u Was cena za kg koniny na skupie?

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

3 tygodnie temu sprzedana 1.5 roczna źrebówka 630 kg, 8.5 zł/kg i nie jest to wcale cena najwyższa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Ja już długo żyję na tym świecie, i konie zimnokrwiste hoduję też nie od wczoraj, ale jeszcze pół-roczniaka ponad 400 kg to ja nigdy nie widziała....

Powiedz mi gdzie taki jest, to z chęcią go zobaczę...

Ludzie, ja wiem, że papier jest cierpliwy, ale naprawdę bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Ja już długo żyję na tym świecie, i konie zimnokrwiste hoduję też nie od wczoraj, ale jeszcze pół-roczniaka ponad 400 kg to ja nigdy nie widziała....

Powiedz mi gdzie taki jest, to z chęcią go zobaczę...

Ludzie, ja wiem, że papier jest cierpliwy, ale naprawdę bez przesady...

wczoraj źrebak skończył pół roku jak ma ponad 400 to dajesz 8000 jak nie ma to za free ok? Mam wagę Ale możemy na ogólną pasi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Nie powiedziałam, że go kupię, tylko, że chciałabym zobaczyć. Gdyby to było bliżej, to pewnie bym tak zrobiła. Hoduję konie zimnokrwiste z sukcesami, i ogiery stawiam na aukcjach, odchowuję od maleńkości sama, a jednak półroczniaki jak mają ok 350 kg to są już naprawdę dobre. Więc nie wysysam sobie pewnych rzeczy z palca.
W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest odmłodzić źrebaka, a potem opowiadać rekordy :wpisać inną datę urodzenia w formularz, a jak zaraz mi powiesz, że przecież świadectwo krycia itd, to świadectwo właściciel ogiera może wystawić z datami, jakie mu się podobają, albo jakie właściciel klaczy zażyczy, a jak masz ogiera swojego, i dostajesz bloczek pokryć, to wogóle nie ma o czym mówić.....
Swoją drogą , 8 tysięcy - tyle ludzie nie biorą za dorosłe, nierzadko źrebne, a Ty za półrocznego krzyczysz ? 20 zł za kilo ? Chyba musi być pozłacany.....hahaha.....
Jak taki wybitny i wyjątkowy , to zgłoś go do Księgi Rekordów Guinnessa, może Ci dadzą z parę złotych...hahaha...
Wszystko w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Jak nie umiesz czytać nie moja sprawa po za tym mam świadectwo krycia pierwszy skok ogiera po 12 dniach dnia 01.09.2014 dziś źrebak skoczył pół roku sprawdziłem paszport a po za tym piszesz ze na oczy nie widziałaś jakby źrebak nie miał 400 kilo to za darmo byś wzięła?
I według matematyki wychodzi data urodzenia 20.08.2014 więc jak ma taką w paszporcie to może nie robię cię w ch*ja
A na tele mam zdj 18 h po urodzeniu
Hodujesz konie to pewnie bd na występach mam do Skaryszewa 40 km jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

malopolska cena koni rzeznych u odbiorcow z gospodarstwa

zrebaki do 250 kg 10 zl kazdy kto proponuje mniej chce za duzo zarobic

cena za konie powyzej 250 kg od 5 do 6 zl niezaleznie od wieku co dziwne tylko od budowy.

 

Szkoda ,ze zyjemy w takich czasach ,ze konie bez problemu mozna sprzedac tylko na rzez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

Te ceny 5-6 zł powyzej 250 kg to chyba u jakichś handlarzy. Poza tym źrebaki do 250 kg? Kto takie maluchy sprzedaje? Przecież one nawet nie bedą miały pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

tez tego nie rozumie,ale z cieletami jest podobnie do 110 kg cena 17 zl za simentala a potem m 7.50.

6 zl to naprawde jest za 800-900kg zimnokrwistego za malopolskiego 4 zl np.

Nie dziwie sie ,ze malo kto chowa konie bo 1 kon to 2 krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Witam.

Luksa96 mógłbyś wysłać jakieś namiary na skup koni w łódzkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

Są dwa skupy w Łódzkim (Borki i Ujazd), ostatnio oddajemy do miejscowosci Koziegłowy k. Czestochowy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie jaka jest aktualnie sytuacja po ile konie u was ????

 

 2pyt  do jakiej wagi u was zaliczaja jeszcze zrebaki..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniorz    0

Odświeżam wątek! Jak tam sytuacja z końmi, jaki zbyt, jaka cena, proszę o relacje z rejonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

opłaca sie wogóle konie hodowac na rzez ?

nie lepiej bydło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Witam.

Luksa96 mógłbyś wysłać jakieś namiary na skup koni w łódzkiem??

 

ubojnia Maciejek w Tychowie tez skupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez shrek
      witam wszystkich mam taki problem : jestem posiadaczem mf 3095 + turbo sprowadzonego z danii i zastanawiam sie ile on moze miec koni ?? fabrycznie wiem ze turbo nie było zakładane do tego modelu ( prosze o poprawkę jak sie mylę ) i 3095 posiada 107 koni więc ile moze dodac te turbo ?? (wygląda, że zostało założone bardzo profesjonalnie i działa ), do tego poprzedni właściciel zamontował sobie też przedni tuz ( szkoda tylko ze bez przedniego womu ) ale i tak spoko czy ktos może sie orjentuję ?? z góry dzieki za wysztkie odpowiedzi
    • Przez ZetoR7045r
      Siemanko ! Tak ja w temacie chcę założyć hodowlę konie na rzeź . Czy jest to oplacalne ? Gdzie sprzedać? Czy jest zbyt ?
    • Przez ahten
      Witam, zastanawiam się ad założeniem hodowli koni zimnokrwistych. Typ sokólski bądź sztumski. Na początek chciałbym nabyć 2-3 klacze z rodowodem, z czasem zwiększyć ich ilość i ubiegać się o dopłaty z programu ochrony zasobów genetycznych dla koni zimnokrwistych.
      Czy ktoś z Was korzysta z tych dopłat? Jak jest z oceną klaczy, które zostaną zapisane do programu?
       
      Mam koło doku około 2 ha łąk w tym staw wodny z łagodnym zejściem. Zamierzam niedługo to wszystko ogrodzić (jakim najlepiej?), najpierw postawić wiatę, gdzie konie mogłyby odpoczywać, spożywać pasze oraz nocować, a w późniejszym terminie wybudować stajnie docelowo dla 20 klaczy.
      Konie po całym pastwisku chodziły by swobodnie, co jakiś czas dostarczał bym im wodę (balia) oraz owies.
      Mam około 20 ha ziemi (plus większość potrzebnych maszyn) gdzie mógłbym produkować pożywienie dla zwierząt, dodatkowo mam jeszcze 2 ha łąk oddalonych od domu o około 1 km, gdzie mógłbym je wyprowadzać na popas w okresie od wiosny do jesieni.
       
      Źrebaki zamierzałbym sprzedawać innym hodowcom, a jakby to się nie udawało, to ewentualnie na rzeź.
       
      Co myślicie o takim pomyśle?, czy ma to szanse powodzenia i w perspektywie czasu zarobku? Interesuje mnie każda rada:)
    • Przez maniek4365
      Witam,mam takie pytanie jaki dochód jest sprowadzania koni z niemiec (surowych,ze stad) zajeżdżanie,zaprzeg i sprzedaż do niemiec ? Pozdrawiam
    • Przez agroleon
      Witam tak się zastanawiam nad pewnym tematem nie ma tu nigdzie dyskusji w tym temacie a mianowicie CO SĄDZICIE O HODOWLI KONI ZIMNOKRWISTYCH tzw MIĘSNYCH WŁAŚNIE NA MIĘSO? Czy taka hodowla była by opłacalna ? Czy są jakieś rzeźnie które zajmują się  ubojem koni  u nas w kraju ? Jakie są ceny koniny ? Zapraszam do dyskusji a nie do tego by teraz linczować ludzi za taką działalność czy też pomysły związane z taką hodowlą koni.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj