Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7745 problem ze sprzęgłem WOM

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:12

Zetor 7745 problem ze sprzęgłem WOM

Witam ! mam problem ze sprzegłem wom a mianowicie szprzeglo nie rozłącza ponieważ na tej dźwigni II stopnia zjechały sie ząbki ( chodzi o dzwignie za którą ciagnie linka womu )
trzeba wymienic ta dzwignie ... prosze o pomoc ,zalezałoby mi by zrobił to bez rozpolawiania ciągnika .... czy jest to realne ?
jezeli ktos mial juz z tym do cznienia niech pisze :)
Tematy połączone

Witam

Teraz napisz jeszcze czy chcesz wymienić tylko dźwignię która wychodzi na zewnątrz czy te widełki co popyczają łożysko w środku też musisz wymienić? Jak tylko tą część to powinno się udać bez rozpoławiania.

Co prawda nigdy w ten sposób nie wymieniałem tego ,ale mam pomysł jak to wymienić i może warto spróbować.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7745 problem ze sprzęgłem WOM Dzisiaj, 04:58
  •  

#22 Share HAKER

HAKER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:09

Zetor 7745 problem ze sprzęgłem WOM uszkodzona jest tylko ta dzwignia ktora wychodzi na zewnątrz , tylko u niej skrzywione są ząbki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 23:39

Zetor 7745 problem ze sprzęgłem WOM To tak postaram się to w miarę dokładnie opisać.
Trzeba poodkręcać :skrzynkę akumulatora,bak paliwa,zdjąć cięgna od sprzęgła,jak przeszkadzają to el.drążka i wspomagania,oraz wszystkie części które będą przeszkadzać.
Z tego co pamiętam to kabinę trzeba unieść do góry samym przodem tak aby można wysunąć wałek sterujący widełkami sprzęgła.Aby unieść kabinę trzeba zdaje się odkręcić blachę z przodu kabiny (4 sruby M8) i przy podnoszeniu zwrócić uwagę na kable ,przewody itp. i w razie problemów po rozłączać.
Zdejmujemy seger z prawej strony ciągnika ,który zabezpiecza wałek sterujący sprzęgłem.
I teraz trzeba dopasować takiego samego rozmiaru ,lub trochę mniejszy dodatkowy wałek lub pręt którym będziemy wypychać nasze oryginalne wałki . Cały knyf polega na tym ,że ten nasz wałek stopniowo wypchnie wałek i sam będzie nam podtrzymywał widełki tak ,że nie spadną na dół.
Na wałku jest wpust który trzyma widełki 1 stopnia ale z racji ,że na nim jest 2 stopień od womu to nie trzeba go wyciągać i powinien wyjść przez otwór w obudowie(tak mi się przynajmniej wydaje,bo jeśli nie to mamy problem bo nie rozbierzemy). Trzeba zwrócić uwagę ,że przy wyciąganiu wałka wpust musi przejść przez widełki womu ,a w nich jest nacięty rowek na wpust, tylko po to aby to szło rozebrać i tylko w jednym miejscu to przechodzi.

Gdy nam się uda to rozebrać do tego stopnia to mamy połowę sukcesu i wymieniamy zużyta część i montujemy w odwrotnej kolejności.
Jak mówię opis jest nie poparty praktyką takim sposobem. Ja rozbierałem to na rozpołowionym ciągniku i coś nie coś pamiętam jak to się składało i wyglądało. W każdym razie to tylko moja inwencja i za ewentualne szkody nie ponoszę odpowiedzialności.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:07

Zetor 7745 problem ze sprzęgłem WOM a nie lepiej po prostu zespawac. B)

buk, humor ,seks ,rokendrol.