Skocz do zawartości

Mechanik - Mechatronik

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2014 - 18:41

Mechanik - Mechatronik Witam. Jestem właśnie w 3 gimnazjum i około za 2-3 tyg. będe musiał złoźyć wstępne plany gdzie chce dalej kontynuować moją edukacje. Chciałem iść do Szkoły Rolniczej na profil Technik Rolnik lecz dojazd jest niedobry a klasy z powodu braku chętnych nie tworzą od paru lat i z tego powodu niestety ale ona odpada :( Dlatego też zastanawiam się nad innymi zawodami w innej szkole. Moje pytanie do Was to co byście proponowali. Technik Mechanik, Technik Mechatronik czy Technik Pojazdów Samochodowych(co raczej odpada). Na ten wybór patrze pod kątem co sie bardziej przyda po prostu w rolnictwie i naprawie maszyn rolniczyczych. Myślę że pomożecie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mechanik - Mechatronik Dzisiaj, 08:49
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 21 kwiecień 2014 - 18:47

Mechanik - Mechatronik Nie patrz tak co się przyda w rolnictwie bo skąd pewność, że rolnictwo to będzie Twój główny i jedyny zawód? Z tych 3 to mechatronika pod warunkiem, żę szkoła pa dobre zaplecze do nauki zawodu. Obecnie wiele przydatniejsze bo wszystko zaczyna się na tym opierać.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 kwiecień 2014 - 12:45

Mechanik - Mechatronik Tyle, że po takiej szkole (jak po wszystkich zresztą w dzisiejszych czasach) nic nie będzie umiał, bo oni tam w zasadzie niczego nie uczą. Teraz szkołę wybiera się taką żeby był dobry dojazd i odpowiedni dokument po jej ukończeniu, a rzeczy, które chcemy umieć musimy nauczyć się sami.

#4 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 12:57

Mechanik - Mechatronik
Elektrotechnik Coś w tym jest:)

#5 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 15:01

Mechanik - Mechatronik Uczą ale podstaw które sam pewnie ogarnołbyś w ciągu kilku miesięcy a raczej krócej ale napewno nie 4 lata

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 15:45

Mechanik - Mechatronik No właśnie to miałem na myśli. Ja kończyłem szkołę 15 lat temu, a i tak na 65 osób dzisiaj 10 z nich jest elektronikami. To są ci, którzy sami się uczyli potrzebnych im rzeczy. A reszta poszła do tej szkoły dlatego, że miała dobrą renomę. I teraz nie wiedzą jak wygląda tranzystor. A w dzisiejszych czasach uczą jeszcze mniej niż wtedy.

#7 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 kwiecień 2014 - 18:21

Mechanik - Mechatronik Kiedyś na elektrycznym wyposażeniu pojazdów były 10 godzin lekcyjnych na temat zwykłej prądnicy prądu przemiennego a, dzisiaj tylko wzmianka że takie coś było...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:24

Mechanik - Mechatronik Ja rozumiem i wiem jak wygląda nauka w dzisiejszych czasach i szkoły. No ale jednak jakomś szkołe muszę wybrać a jakieś podstawy zawsze się przydadzą... ;) Dojazd będzie bardzo dobry, zaplecze słyszałem że także nienajgorsze, tylko po prostu który zawód byłby bardziej taki optymalny. Mnie osobiście bardziej ciągnie do Mechatronik :> A co Wy sądzicie ? :)

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 07:58

Mechanik - Mechatronik No to jak dojazd Ci pasuje i szkoła ma reputację to możesz tam iść. A na zawód nie patrz, bo jak skończysz to i tak nie wiesz gdzie będziesz pracował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 15:19

Mechanik - Mechatronik

Żadna szkoła oprócz zawodowej nie uczy tego co bedziesz w życiu robić. Szkoła ma jedynie wskazać odpowiednie tory, by wymuśić określenie w pewien analityczny sposób. W technikum mechatronicznym nauczysz sie podstaw elektrotechniki i elektryki, mechaniki i informatyki a to czy bedzie te podstawy rozwijał zalezy tylko od Ciebie.