Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwijarka

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wsk233

wsk233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 15:47

Zwijarka Witam, chciałbym się poradzić was odnośnie pewnego rozwiązania zwijarki. Otóż mam układ z dwoma silnikami hydraulicznymi i chciałbym aby działało to tak że jak jeden rozwija linkę to drugi jest luźno czyli nie stoi pod ciśnieniem i na odwrót. Aby lepiej to zobrazować rozpiszę to tak:
w pozycji neutralnej oba silniki stoją pod ciśnieniem tak żeby zablokować zwijarkę (funkcja hamulca),
w pierwszej pozycji jeden silnik pracuje a drugi może się swobodnie kręcić nie stoi już pod ciśnieniem (nie pełni już roli hamulca),
w drugiej pozycji jest odwrotność w stosunku do tego co jest w pierwszej pozycji (następuje zamiana pracujących silników).
Myślałem nad takim rozwiązaniem aby jeden silnik podpiąć do rozdzielacza jedno sekcyjnego z sekcją pływającą tylko wtedy chyba nie miałbym już "funkcji" hamulca.
Proszę doradźcie mi jak to zrobić chociaż do jednego silnika a z drugim to już sobie dam radę, dodam że zależy mi na jak najprostszym rozwiązaniu, nie ukrywam także że zarazem możliwie najtańszym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwijarka Dzisiaj, 21:44
  •  

#2 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:51

Zwijarka silnik hydrauliczny służy do napędzania ( nie ważne w którą stronę się obraca ) ale nie do hamowania, żeby hamował to musiał byś zdławić powrót oleju wychodzącego z tego silnika, a to "go" zabije zasilanie silnika ma 200 bar ale na wyjściu nie może być więcej niż 10
bo inaczej zaworki w nim siądą lub wysadzi uszczelniacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share wsk233

wsk233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 08:04

Zwijarka Nie chodzi mi o hamowanie dosłowne chcę tylko żeby przytrzymał mi rolkę przed rozwinięciem tak jak na tym obrazku http://zapodaj.net/e...1752e4.jpg.html starałem się to ukazać jak najbardziej przejrzyście ale jak coś jest nie jasne to pytajcie.

Edytowany przez wsk233, 25 kwiecień 2014 - 08:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wsk233

wsk233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 11:12

Zwijarka Czy da się w ogóle zrobić tak żeby można było swobodnie kręcić silnikiem hydraulicznym.

Dodaj odpowiedź