Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony Przyczepa do zboża 5T

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateuszgm

Mateuszgm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:11

Opony Przyczepa do zboża 5T Witam,
Otóż mam taki problem, że znajomy zbudował mi przyczepę do zboża i założone są opony ( tutaj jest problem) Speedways, rozmiar: 400/60-15.5, 14 płócien, PK-305. I moje pytanie: Ile napompować powietrza, tak aby pod pełnym obciążeniem (2T masa przyczepy i 5T- masa ładunku) było optymalne ciśnienie ?
Znajomy, mówił, że jest to opona niskociśnieniowa, przy ciśnieniu 3.3 i przy ładunku 3T + masa przyczepy, przyczepa siedzi prawie na felgach :o
Więc jak sądzicie, ile napompować, aby było optymalnie, opona się nie grzała itp ? Opona bezdętkowa.
Pozdrawiam ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony Przyczepa do zboża 5T Dzisiaj, 09:58
  •  

#2 Share przemek308

przemek308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:23

Opony Przyczepa do zboża 5T a to naj lepiej byś zobaczył jak byś naładował na nią czegoś tak jak chcesz nią wozić i wtedy nabić tak żeby nie siedziała całkiem na felgach ale tak żeby sie uginała

#3 Share Mateuszgm

Mateuszgm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:28

Opony Przyczepa do zboża 5T Teraz jest 3.3bara, ok. 5T łącznie na oponach i siedzi jak cholera :/ A jakie jest bezpieczne ciśnienie ? W sensie aby nie wystrzeliła, ktoś może wie ?

#4 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:56

Opony Przyczepa do zboża 5T 14 płócien to ładuj 4,5 atmosfery bez ale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 16:41

Opony Przyczepa do zboża 5T Na boku każdej opony masz napisane max ciśnienie. Chociaż dziwne jest dla mnie że przy ciśnieniu 3.3 i pod takim ciężarem te opony siadają.

#6 Share Mateuszgm

Mateuszgm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 16:46

Opony Przyczepa do zboża 5T Właśnie tutaj tego nie ma. W oponach z ciągnika (case IH JX 90) jest określone max ciśnienie itp. Natomiast tutaj poza danymi, które napisałem wyżej brak. Stąd pytanie, więc wie ktoś jaką wytrzymałość ma ta opona ?

Edytowany przez Mateuszgm, 21 kwiecień 2014 - 16:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 17:10

Opony Przyczepa do zboża 5T Na 7-tonówce pronara (tandem) miałem opony 11.5/8015.3 , pronar zalecał i taka była wlepka na obręczach aby nabijać 6,4 bar. W ciągu roku spadł mi cały komplet opon koszty około 2,5 tys po średnio 500 zł opona (Mitas), a woziłem po asfaltach max 5 ton na pokładzie. Opony się przegrzewały i pękały szczególnie efektywnie na zakrętach. od roku mam założone nowe obręcze 17" i opony radialne z lawety używki oczywiście całość mnie kosztowała 3000 i od tamtej pory latam z max prędkością przy ładunku 8-9 ton. jeśli kogoś interesuje takie rozwiązanie służę informacją, polecam naprawdę warto dostawca przesyła kurjerem gotowe kółka wystarczy pod lewarować i wymienić kompletne koła. Dodam tylko że stare koła sprzedałem, na giełdzie dogadałem się z producentem osi przyjechał i szajs zabrał za przyzwoitą kasę która była częściowym zwrotem wcześniejszej inwestycji.
Woytek ma rację na każdej oponie jest podane max ciśnienie ale niestety w skali psi, więc musisz sobie to przełożyć na bary chyba że masz ciśnieniomierz w obu tych skalach.
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow