przemo9821

Jaki wybrać zetor 5211 czy 7211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemo9821    0

Jak w temacie interesuje mnie to , który ciągnik będzie lepszy do gospodarstwa 30ha dodam jeszcze że będe chciał zakupić do niego prase rolującą do prasowania słomy , maiałby też pracować sieczkarnią z orkan 2 . Dodam żę mam już ursusa c-330 i pracuje nim na 20ha planuje dokupić jeszcze 10 ha i jeszcze jeden ciągnik . Zastanawiam się też nad cignikiem renault 65-14 ale nie mam zadnego pojęcia na tamet tego sprzętu więc jak ktoś ma takiego to niech napisze o jego spalaniu, awaryjności oraz wadach i zaletach . Chyba że ktoś może zna jakiś typ ciągnika z małym spalaniem do 75km dodam że mój budżet to 35tys zł .

 

 

 

 

Dziękuje za wszystkie udzielone odpowiedzi :)

Edytowano przez przemo9821

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Według mnie to bierz 7211 a nawet 7711 a nawet już z napędem czyli 7245 lub 7745 :D Bo skoro pola dochodzi,30 ha to troche jest,prasa,orkan niech mocy trochę się przyda. Pomyśl też o jakimś cięzkim Ursusie lub Zetorze za te pieniądze kupisz w bardzo ładnym stanie,cięgnik prosty no i nieco ciezszy od Zetora tak więc np. do orki będzie lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niech to jest co chce byle było w uczciwym stanie i miało 80 koni. Nie będzie się nudził. Chociaż osobiście na główny ciągnik szukał bym coś innego od zetora małej serii.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

chyba lepiej coś z 9140/8145 bo to szybciej wszystko obrobisz a i tak maszyny musisz dokupić.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

po mojemu to wszystko byle nie te 80-tko podobne. a jeśli zetora to z napendem zawsze to lepsze niż bez jak będzie chodził w prasie zwijającej to i tur by sie przydał a wtedy napend sie sprawdzi lepiej.

a jeśli ma mało palić to może ursusa 5314, 4514 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin789    0

Na taki areał to bierz Mtz naprawdę to jest dobry ciągnik nie wiele ci spali a robotę zrobisz ma napęd co jest bardzo przydatne.

Sam mam Mtz 82TS ciągnik godny polecenia posiadam go 3 lata i do tej pory nie miałem żadnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

7211 idealny traktor na 10ha.Jest przynajmniej moc i nie zdławisz go tak jak 5211, agregat 2.7m , pługi 4 i robota aż radość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ciągnik jak kupujesz na tyle ha to musi mieć napęd bo ciągnik ma lżej i szybciej obrobisz. Mój brat ma mf 5435(chyba nie wiem dokładnie ale ma 90 km mocy nominalnej) to orał płytko kukurydze obrotówką w tamtym roku troche sucho było to z napędem szedł ładnie napęd na chwilę wyłączył to zaczeło się uuuuu i traktor zdychał z powrotem napęd i szedł jak powinien. Do 30-dziestki na 30 ha możesz sobie pozwolić nawet na 120 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek86    4

Nie czepiaj się zetora bo one dużo palą pomyśl nad m albo landini i koniecznie z przodem ja mam renault 95 koni pali mało chodzi jak zegarek a ceny części są podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Co z tego że pracowałeś jak nie zalewałeś go paliwem.Nie którzy klepią głupoty że szkoda czytać.Mam zetora i mierzyłem go w różnych pracach i nie którzy by się zdziwili jakie spalanie można osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

To prawda.Wszystko zależy co ciągniemy tym Zetorem , wiadomo ze inna praca jest 7211 a inna 5211 :) i inne spalanie :)

5211 jest słaby a zarazem ekonomiczny a 7211 to już "coś" jeżdziłem i tym i tym , jest różnica sakramencka :) w mocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Jazda a jazda to tez różnica, jeden będzie jeździł normalnie "ekonomicznie" a drugi gaz w podłodze i później się dziwi dlaczego tak dużo pali.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

To prawda ale a ciagnik a ciagnik to tez roznica. Iloma 60 jezdzilem ikazda sie inaczej jezdzi i kazda ma swoja moc niektore ledwo ciagna 3 skibowy na 2 a niektore to by dawały rade nawet na 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos955    0

Ja mam ursusa 385 i nienażekam na niego i zaniedługo planuje kupić 902 do remontu za 6 godzin orki spalił nie więcej niż 20 liter ropy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

wszystko zależy od środków, zalety zetora są duże przede wszystkim łatwość obsługi i napraw. Paliwo i rzekome wysokie spalanie to bzdura zetor pali w okolicach średniej dużo zależy od zużycia ciągnika jego elementów zasilania silnika i układu zaworowego oraz stylu pracy, ale to dotyczy każdej marki. Jeśli myślisz o zetorze na 30ha to zdecydowanie seria 70xx polecam 7245 jest z napędem, ale jaki by nie był to przy tym areale kupno ciągnika bez przedniego napędu to błąd o seri 50xx zapomnij jest za słaba to może zastąpić naszą 60-tkę ale żyłując tak słaby traktorek spalanie może być rzeczywiście wyższe od średniej. Na rynku wtórnym na pewno znajdziesz ciągnik zachodniej marki w cenie zetora ale koszty napraw tych zachodnich zabytków potrafią zniszczyć. weź pod uwagę że nikt na zachodzie nie jest głupi i np.taki niemiec nie sprzeda dobrego ciągnika za bezcen, jeśli jest taka okazja to często potem odbija się takiemu nabywcy czkawką. Żeby kupić dobrą zachodnią maszynę to na pewno będzie ona dużo droższa od zetora. dzisiaj do zetora kupisz używany silnik albo skrzynie w niezłym stanie za nie duże pieniądze często bardziej się to opłaca niż remontować z użyciem marnej jakości zamiennikami części. Moje zdanie zetor serii 70xx lub większy.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Zetor wcale tak dużo nie pali. Mamy 16245 to na ha spalił dużo mniej niż 360


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

Ja moge powiedzieć tak.

Mam zetora 5211. Fajny traktor i dużo nie spala(Znam też teorie która głosi że ,,jak wlejesz w zetora ropy to masz wir w baku''- tak mówi mój sąsiad który ma tylko c360-tke bo on tak słyszał i twierdzi że tak jest.)

Jeżdziłem też zetorem 7245. U niego spalanie jest większe ale i moc większa.

Jeśli ma to być twój główny ciągnik na 30 ha bierz zetora 7245(Do prasy rolującej jak znalazł)

-Jeśli planujesz dokupić trzeciego pomocnika to wybierz 5211

-U mnie zetor 5211 jest głównym ciągnikiem i współpracuje z różnymi maszynami.

PodsumowującTego zetora 5211 mam od roku i jestem zadowolony ze spalania zetora, SZczerze powiem że jestem ździwiony z jego spalania ponieważ każdy mówił że ma spalanie na poziomie c360-tki, ale okazało się że spala wiele mniej...

Jak mierzyłem w 5211 spalanie to wyszło podobnie jak w c360 3p.

Dodam też że oba ciągniki orały jedno pole takimi samymi pługami(UG2 Ponieważ mój wój nie ma większego pługa)

Przepraszam że sie tak rozpisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo9821    0

teraz w gre weszły jeszcze 2 ciągniki mianowicie ursus c-360 i mf 255 i teraz niewiadomo który wybrać . więc ktury z tych 3 cigników ( c-360 , mf 255 , zetor 7211) chodzi o ciągnik który mało poli i jest dobry , dodam jeszcze że będzie tociągnik na 3/4 lata bo potem planuje kupić większy narazie musi wystarczyć zanim wybuduje nawą obore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

najmniej spali ci mf255/u3512 potem c360 i zetor 7211.

Ten ciągnik ma być główny czy pomocnik?

Pisz na Priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Mam zetora 6245 i on w agregacie 2,8 spala ok 7l/ha ja myslalem ze to duzo ale sasiad ktory ma 60 powiedzial ze jemy nawet10 lyknie w 2,1m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj