Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słabo zaorane pole

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:08

Słabo zaorane pole witam :)

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słabo zaorane pole Dzisiaj, 05:37
  •  

#2 Share koksurolnik

koksurolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:19

Słabo zaorane pole ja na twoim miejscu bym to przede wszystkim przejechał talerzówką, tym sprzętem w miare potniesz te "rulony" a poza tym pole się trochę przyrówna

Edytowany przez koksurolnik, 20 kwiecień 2014 - 22:20.

#3 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:28

Słabo zaorane pole tyle ze jak po zaoranym przejade tą talerzówką to nie nawyciaga się wiecej tego zielska? :)

Edytowany przez napaleniec93, 20 kwiecień 2014 - 22:38.

#4 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 21 kwiecień 2014 - 08:00

Słabo zaorane pole pole przejedź talerzówką potem zasiej kukurydzę i opryskaj np adengo lub lumaxem bezpośrednio po siewie z dużą ilością wody. jak bedziesz miał szczęscie to już nic nie wyjdzie zależy jaki chwasty masz. a jeśli wyjdzie to zawsze możesz poprawić titusem z mustangiem lub elumisem. powodzenia

#5 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:50

Słabo zaorane pole Jeśli masz dużo perzu to talerzówka "zasieje" ci tego jeszcze więcej. Jak już przejedź jakąś broną lub kultywatorem i opryskaj dobrym środkiem chwastobójczym tak jak kolega @adrian6231
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#6 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:53

Słabo zaorane pole Również uważam, że talerzówka była by najlepszym rozwiązaniem. Pole powinno się wyrównać oraz wszystko się wymiesza. Używając maszyn z zębami to wszystko może się zapychać i ciągnąć.

#7 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 12:36

Słabo zaorane pole dzięki za rady, chyba tak zrobię

#8 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 06:47

Słabo zaorane pole użyj talerzówki. drapakiem lub bronami tylko powyciągasz pozostałe chwasty na wieszcz.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#9 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 23:10

Słabo zaorane pole Talerzówka może pociąć perz, przez co się namnoży. Ja też nie pryskałem pola przed orką i potem kilkakrotnie musiałem je bronować aby powyciągać jak najwięcej tych kłączy, a to co nie chciało się złapać na zęby bron to zebrałem widłami i pole miałem w miarę czyste, przynajmniej na powierzchni, bo pod spodem to cholera wie co się dzieje. :) Ale teraz rośnie pszenżyto i jak się przyjrzeć to wschodzi całkiem ładnie, perz też widać ale wcale nie jest tego dużo.

Słyszałem mnóstwo opinii na temat talerzówki i glebogryzarki na ugór, zdania są podzielone, ale głównie mówi się o tym, że te maszyny mogą nam tylko namnożyć chwastów, więc ja osobiście dałem sobie z nimi spokój. Przydają się na uprawione pole, ale na ugór nie brałbym talerzówki. Takie jest moje zdanie, choć o rolnictwie jeszcze wiem niedużo.

#10 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 08:43

Słabo zaorane pole Ogólnie to większość osób, które sie udzielają na forum ma na prawde totalnie dziwny i zacofany sposób uprawy ugorów czy też zaperzonych pól, kombinuja jak sie tego pozbyć, cudują, jeżdzą bronami innymi cudzami, wykonują orke ugoru na raz 30stka z wyrobem pługopodobnym itp... Masz ugór czy zaperzone pole? Proste wykonaj oprysk glifosatem i jest spokój, wszystko uprawisz bez problemu, przy niedużych kosztach, w roślinie uprawianej nie bedzie perzu, nie bedzie tematu w stylu talerzówka ci rozmnoży perz itp... I po sprawie!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:56

Słabo zaorane pole zeby to takie proste bylo, to swiat bylby piekny. glifosat pali tylko liscie a korzeni przeciez nie ruszy-jesli miales kiedys z nim do czynienia to powinienes to wiedziec. na uprawe zaperzonego pola najlepszy jest agregat uprawowy z walami ,wyciagaja perz na wierzch[trzeba pare razy pojezdzic] potem brony ,na waly zepchac i spalic albo widly i w krzaki

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#12 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 06:17

Słabo zaorane pole na perz jest jeden sposob . roundap + siarczan amonu i głęboka orka oczywiscie dobrymi pługami w role nie wchodza unijne 2skibowce czy 3.. praktykowalem perzu brak .

#13 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 11:27

Słabo zaorane pole Dobry pług to znaczy jaki masz na myśli? I czym się bedzie różnić praca "dobrym" pługiem od grudziądzkiej dwójki lub trójki? Rozumiem, że grudziądzka czwórka lub piątka lepiej sobie poradzi? :D

#14 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 28 kwiecień 2014 - 17:03

Słabo zaorane pole Koledze chodzi o zachodni pług. Najlepiej o odkładni pół śrubowej lub śrubowej. Takie odkładnie ma np. kverneland czy lemken.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#15 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 17:37

Słabo zaorane pole

zeby to takie proste bylo, to swiat bylby piekny. glifosat pali tylko liscie a korzeni przeciez nie ruszy-jesli miales kiedys z nim do czynienia to powinienes to wiedziec.

Nie wiem jakim Ty glifosatem pryskasz że pali Ci tylko liście, a korzeni nie rusza :lol: Ale na pewno jest z nim coś nie w porządku. Jak porządne perzysko to czekać aż dobrze wypuści liście, 5l/ha, mało wody, broń boże dodatków typu siarczan i za 3 tygodnie można redlić nawet konnym :lol:

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#16 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:17

Słabo zaorane pole Można zejść do 4 l/ha. Max 150 l/ha wody

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#17 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:13

Słabo zaorane pole

Koledze chodzi o zachodni pług. Najlepiej o odkładni pół śrubowej lub śrubowej. Takie odkładnie ma np. kverneland czy lemken.

Dzięki za rzeczową informację, w takim razie ja też muszę rozejrzeć się za takim pługiem, bo mam przed sobą jeszcze sporo ugoru do przełożenia. :)

Czyli taki pług jest słaby na ugory? Ja właśnie takim grudziądzem orałem kilkuletni zadarniony ugór. Efekt widać w mojej galerii. :D
http://img15.tablica...lugi_rev003.jpg - to przypadkowe zdjęcie z google, nasz pług jest zadbany i w dobrym stanie. ;)

Edytowany przez KlimekPL, 28 kwiecień 2014 - 22:14.

#18 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 20:36

Słabo zaorane pole Witam,roundap jest produkowany z tego co wiem na bazie glifosatu i to jest to samo tylko właśnie inna nazwa ,bo innego producęnta, a z pryskaniem perzu jest dokładnie tak jak podaje kolega jajonasz, musi mieć odpowiedni odrost aby środek miał być czym wchłonięty do korzeni przez rośliny, bo jeśli jest nikły odrost lub go nie ma wcale, lub pryskane jest w okresie zamierania rośliny(po wegetacji) ,to próżne tracenie kasy na oprysk, bo skutek będzie żaden i nie ma lepszej rzeczy jak na taką orkę ugoru (basowinę) dać talerzówkę tylko za mocno nie ukosować wałków aby nie wyrzucało darni ,ja właśnie przed chwilą zjechałem z pola od kolegi gdzie taką orkę potraktowałem talerzówką wzdłuż oranego i pięknie wygłąda, nie ma nawet śladu że to był ugór ale talerzówka musi być ciężka aby dość głęboko cieła darń,a jutro na to brona i siew seradely :huh: Pozdrawiam.

#19 Share ORaczkowski123

ORaczkowski123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 luty 2015 - 08:17

Słabo zaorane pole

Btw. jestem ciekawy co w tym roku z wiosną. Prognozy sa dość optymistyczne a wy jak myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:00

Słabo zaorane pole zależy od regionu, ogolnie nie jest zle, nie jest za mokro, rzeki nie wylewaly, nie ma podtopien i wymokniec, oziminy niezle przezimowaly, na słabszych glebach niebawem się wyjdzie w pole

Dodaj odpowiedź