Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrole policji

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2100 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 09:49

Kontrole policji Ja w nowym ciagniku mialem gasnice i dwa trojkaty(nie bylo koguta) wiec trzeba to ze soba wozic
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrole policji Dzisiaj, 19:54
  •  

#22 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 kwiecień 2014 - 09:50

Kontrole policji odnośnie trójkąta i nowych ciągników... Do prawie kazdego ciągnika jest trójkąt , gaśnica w zestawie, ale to w kwestii rolnika jest go zamontowćc... ale znająć zycie to taki trójkąt walnie w garażu i tyle go widział... a potem lament że dostał mandat... i Bardzo dobrze!! Trójkąt jest oznaczeniem pojazdu wolnobieżnego i tak jak kolega wyżej pisałe, ze dzięki niemu unikna wypadku , sam jestem kierowcą i sporo poruszam się samochodem po drogach i jak widzę czasami nie oznakowany odpowiednio i oświetlony zestaw pojazdów roniczych to aż się prosi o to aby zadzwonić na policję i aby sypali mandaty aż by się ciemno od nich robiło...

Wbijcie sobie do tych mądrych głów... że prawidłowe oznakowanie i oświetlenie ciągnika, czy to innego pojazdu rolniczego to jest przedewszystkim bespieczeństwo wasze i innych uzytkowników drogi!! zamiast kupić flaszkę to kup trójkąt i bedzie po sprawie , a na pewno bedzie bezpieczniej!!!!!!!

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#23 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3281 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 21 kwiecień 2014 - 09:54

Kontrole policji Gaśnicę jak najbardziej, jeśli nie dla policji to dla siebie. Bo nie znasz dnia ani godziny kiedy ogień z niego buchnie. Ja tam mam gaśnicę w kabinie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 09:59

Kontrole policji Trojkat uratowal mi zycie, lub conajmniej z kalectwa. policja ma swoje, maja swoj limit mandatow, chodzi o dbanie zeby nie lenili sie i spali po lasach:D ale ciagnik to juz przesada, u nas nie trzymaja ciagnikow, ale lapia jadacych wezykiem tylko

#25 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:15

Kontrole policji Trójkąt "stały" na ciągniku +gaśnica + trójkąt rozkładany +apteczka to wszystko powinno znajdować się w ciągniku. W Polsce nie ma obowiązku posiadania żółtych kamizelek. Wszystkie materiały sypkie na przyczepach czy też w rozsiewaczu powinny być zabezpieczone plandeką. To są podstawy które uczą na kursie prawa jazdy kat T.

#26 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:24

Kontrole policji Gaśnica czy trójkąt to nie jest jakiś majątek żeby to kupić jeżeli nie ma. Policji można się czepiać jeżeli sobie nie mamy nic do zarzucenia.

#27 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:45

Kontrole policji

Trójkąt "stały" na ciągniku +gaśnica + trójkąt rozkładany +apteczka to wszystko powinno znajdować się w ciągniku. W Polsce nie ma obowiązku posiadania żółtych kamizelek. Wszystkie materiały sypkie na przyczepach czy też w rozsiewaczu powinny być zabezpieczone plandeką. To są podstawy które uczą na kursie prawa jazdy kat T.

i tu jest kwintesencja tego , że jednak warto iść na kurs "T" aby się właśnie dowiedzieć co trzeba mieć w ciągniku i jak się nim prawidłowo i bezpiecznie poruszać po drogach publicznych.... a nie kombinować z "+E"

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#28 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:45

Kontrole policji

To są podstawy które uczą na kursie prawa jazdy kat T.

Trzeba mieć. :P

Policji można się czepiać jeżeli sobie nie mamy nic do zarzucenia.

O i ta wypowiedź podsumowuje temat. Dałbym reputacje ale jakiś błąd się wyświetla. :)

8bdb4a7a95566.jpg

#29 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:48

Kontrole policji To wy macie przekichane, u mnie w ogóle nie trzymają ciągników chyba że widzą ze coś kierowca nie teges :P. Pierwszy raz słyszę żeby na rozsiewaczu trzeba mieć plandekę u mnie nikt się do tego nie stosuje, gaśnice to mam w MF ale trójkąta nie mam bo po co daleko nim nie jeżdżę (proszę teraz nie pisać że to dla bezpieczeństwa bo dobrze o tym wiem). Mnie raz zatrzymali jak przyprowadzałem MF bo mi jedno światło nie świeciło, to z 20minut gadałem z nim na temat MF gdzie kupiłem i za ile itp. nawet chciał mi dać zetora 7211 i dopłacić za MF i skończyło się na pouczeniu :P .
U nas nawet prawka nie sprawdzają tylko czy trzeźwy :D. To wszystko zależy od człowieka jeden będzie się czepiał a drugi machnie ręką.

Edytowany przez rafal3050, 21 kwiecień 2014 - 11:14.

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:59

Kontrole policji U mnie sporadycznie zatrzymują.
W nowym ciągniku nie miałem trójkąta w kabinie, i z tyłu i gaśnicy, wszystko dokupiłem pozakładałem, bo widziałem pożar garażu, i gaśnic zawsze pilnuję, i małych nie kupuję, minimum 2 kg.
Trójkaty na przyczepach super rzecz w nocy, żeby tylko każdy miał niestety.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:14

Kontrole policji

To nie znaczy, że nie dotyczy go obowiązek wyposażenia w gaśnice.

Nie powiedziałem, że nie dotyczy - po prostu podajesz przepisy dla innej kategorii pojazdów

Ja pytam o to co wynika z przepisów że np nowy opryskiwacz z oryginalnym homologowanym oświetleniem, światłami obrysowymi i dostaje mandat za brak trójkąta.

Więc zajrzyj do instrukcji tegoż opryskiwacza i z pewnością znajdziesz tam punkt, który podaje, że bez wymaganego przez przepisy oświetlenia oraz trójkąta ostrzegawczego poruszanie się tym opryskiwaczem po drogach publicznych jest zabronione.

Nie widziałem aby osobówka taki trójkąt posiadała a jednak tysiące zgodnie z przepisami jeździ po naszych drogach.

Osobówki nie są pojazdami wolnobieżnymi, więc trójkąta ostrzegawczego nie potrzebują - a taki właśnie masz mieć zawieszony na maszynie i ciągniku.

Wyposażenie w oświetlenie i elementy odblaskowe wraz z trójkątem ostrzegawczym to jest zakichany obowiązek właściciela ciągnika/maszyny/przyczepy. Za wyjeżdżanie na drogi publiczne dziadostwem typu końska fura ze starym ursusem bez elektryki powinien być obowiązkowy parking policyjny dla takiego "zestawu", niektórych może by to czegoś nauczyło jakby zabulili za miejscówkę. Co do gaśnicy - bez względu na to, czy przepisy nakazują jej posiadanie czy nie - każdy powinien mieć pod ręką w ciągniku, kombajnie czy prasie dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa jego maszyn, a więc i jego majątku.

#32 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 21 kwiecień 2014 - 13:52

Kontrole policji jak kupowałem ciągnik (zetor 7340) około 10 lat temu i już wtedy był w standardzie trójkąt i gaśnica, chyba że dealer chce parę złotych zaoszczdzić i zatrzyma jednak dla siebie :) a trójkąt dobra rzecz i też kiedyś się przyda, sam się kiedyś późnym wieczorkiem mało co nie nadziałem na przyczepę bez oświetlenia, trójkąta też nie było a była duża mgła, przyczepę zobaczyłęm dopiero kilka metrów przed maską, szczęściee ze jechałem wolno i wyhamowałm, niby jak bym się nadział to by była jego wina ale po co mi te problemy? lepiej dla świętego spokoju podstawowe wymogi spełnić, koszty nie są takie wielkie a można sobie zaoszczędzić mnóstwo problemów, no i czasami pieniędzy

#33 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3290 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 15:48

Kontrole policji Za co jak za co, ale powinni karać i to słono za zafajdanie szosy obornikiem z ziemią- może by się co niektórzy nauczyli.... W mojej okolicy było już kilka wypadków przez to

#34 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 21 kwiecień 2014 - 17:17

Kontrole policji też nie popieram i też mi się to nie podoba, ja na szczęście jak wyjeżdzam z pola to mam drogi polne i zanim do asfltu dojadę to już śladu po oborniku nie ma na kołach :)
ale w praktyce trochę ciężko to wyeliminować

#35 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1034 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 21 kwiecień 2014 - 20:49

Kontrole policji Rolnkowi co wyjechał z pola i zostawił na asfalcie błoto to mandat jak się patrzy ale deweloperowi co kilka ciężarówek dziennie wyjeżdża z budowy to nic nie zrobią.(przykład z mojej okolicy)

#36 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 21:45

Kontrole policji Panowie nie szukajcie winy w policjantach za to ze mogą lub dają mandaty za brak czegokolwiek z WYPOSAŻENIA OBOWIĄZKOWEGO ciągnika lub maszyny, trójkąt i inne rzeczy po prostu muszą byc dla bepieczeństwa waszego i innnych na drodze.W kwesti oznakowania maszyny lub ładunku to jest nawet przepis określający kiedy na maszynie musi byc oświetlenie dodatkowe, mówi on ze maszyna lub ładunek nie musi byc oznaczona/y jeżeli nie wystaje więcej niz bodajże 2 metry od tylnego obrysu świateł pojazdu, a odblaski z boku muszą byc jeżeli maszyna wystaje ponad 20cm poza boczny obrys pojazdu, nie pamiętam dokładnie wszystkich tych wymiarów co i ile ale cos w tym guście :) i ja sie tego trzymam osobiscie.

Co do plandeki na rozsiewaczu to sprawa tez jest określona w przepisach, KAŻDY ładunek sypki musi byc zabezpieczony przed wysypaniem sie poza skrzynie ładunkowa nawet jeżeli nie wystaje ponad burty, takie są przepisy i koniec.
W pracy jeżdże cięzarówkami i zawsze jak wioze na naczepie lub przyczepie cos sypkiego to musi byc to zabezpieczone ... raz dostałem 150zł za brak opończy i nie pomogło tłumaczenie ze tylko kilometr miałem do przejechania by to wykiprowac .... Tyle ode mnie mam nadzieje ze nie dostane pouczenia za to co napisałem a jeżeli cos napisałem żle to mnie poprawcie, pozdrawiam:)

#37 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2606 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 21:47

Kontrole policji Zrób zdjęcia jak wyjeżdżają ciężarówki i wynoszą błoto i na posterunek z nimi i aj nic nie będą robić to powiedź na wojewódzką wyślesz z opisem że brak zainteresowania powiatowej mimo że mają dowody na dłoni bo biorą chyba łapówę i od razu się ruszą.

#38 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 22:00

Kontrole policji A czy jakieś przepisy regulują koniecznośc posiadania lampy błyskowej (tzw. koguta) na ciągniku i kiedy powinien byc włączony?

#39 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 22:44

Kontrole policji Powiało hipokryzją rolnik może robić syf na drodze a ciężarówki nie ?
IMO nie powinien robić syfu zarówno rolnik jak i ciężarówki.

Nie złapią wszystkich nie wszędzie są.

Finał będzie taki, że mandat zapłacą kierowcy a inwestor/właściciel itp. będzie bezkarny...

8bdb4a7a95566.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 09:01

Kontrole policji Panowie jakby tak przejść galerie na agrofoto i patrząc na sprzęty rolników to niewielu zostanie bez mandatu, a jednak prawie wszyscy bez winy :)
Każdy święty i twierdzi że ma wszystko co wymagają przepisy i więcej :)
Co do plandeki na rozsiewaczu. Jak jadę bez nawozu czy też mi się należy ? Bo płacą. Co do kamizelki odblaskowej w ciągniku ? Bo płacą. Co do gaśnicy bo też płacą. Rozkładany trójkąt ostrzegawczy też płac.
To że ktoś powinien mieć to inna sprawa, ale to że musi mieć to też, a o to chodzi.
Ilu z was plandekuje każdą przyczepę w żniwa poruszając się po drodze ? To też ładunek sypki. Ilu plandekuje przyczepy z qq na kiszonkę ? Przecież też sypie się na drogę. Ogólnie jakaś hipokryzja i tyle.