adrian1978

Kontrole policji

Polecane posty

adrian1978    9

Proszę o opinie co do kontroli pojazdów rolniczych. W woj. Opolskim dokładniej pow. Prudnicki policja daje popalić rolnikom i wlepia mandaty za np. brak gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego, kamizelki odblaskowej. W całkiem nowych maszynach które zresztą są dopuszczone do użytkowania typu opryskiwacze czy agregaty uprawowo-siewne mające wymagane oznaczenie i oświetlenie za brak umieszczonego trójkąta odblaskowego mandat. Ciągnik bez tego samego trójkąta mandat. Za brak plandeki na rozsiewaczu nawozów mandat.

Czy ktoś się orientuje czy takie podejście policji jest zgodne z prawem czy to tylko skok na kasę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

na pewno zgodne z prawem :D tylko to już przesada u nas za brak świateł to jak się trafi to dadzą 50zł ale to już pojedyncze przypadki, tak to w polsce pewnie każdy by siedział w więzieniach i mandaty na wysokie tysiące szły bo powiedz mi kto teraz ma sprawny ciągnik od a do z i reszte maszyn. Oczywiscie mówie o tych starszych bo te nowe to jeszcze są sprawne. Nie maja kogo łapać to łapią rolników, bo to jest wiadome że jak złapie takiego 40 letniego ursus to mało który bedzie miał wszystko cacuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Ja tu też mówię o całkiem nowych maszynach czy ciągnikach. Czy kamizelka i gaśnica jest wymagana prawem w ciągniku rolniczym ? Jaki przepis to reguluje ?

To samo plandeka na rozsiewaczu nawozów. To jakieś absurdy, naciąganie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Coś podpadliście pewnie... :) U nas też się to troche nasiliło ale bardziej skupiaja sie na chłopakach z pod sklepu...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
Zgodnie z art. 61 ust. 5 ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym ładunek sypki może być przewożony tylko w szczelnej skrzyni ładunkowej, zabezpieczonej dodatkowo odpowiednimi zasłonami uniemożliwiającymi wysypywanie się ładunku na drogę.

 

3. Podstawowe wyposażenie pojazdu samochodowego

  • Cechy identyfikacyjne nadane przez producenta, tj. numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy oraz numer silnika.
  • Światła zewnętrzne odpowiadające określonym warunkom (patrz rozdział XIX ).
  • Hamulce o następujących rodzajach: roboczy, awaryjny i postojowy spełniające określone wymagania, np. ich skuteczność.
  • Samoczynne wycieraczki przedniej szyby z urządzeniem do jej zmywania.
  • Prędkościomierz i drogomierz.
  • Lusterka o liczbie i umiejscowieniu zależnym od rodzaju pojazdu.
  • Sygnał dźwiękowy o ciągłym i nieprzeraźliwym tonie oraz odpow. głośności.
  • Pasy bezpieczeństwa na przednich siedzeniach w pojazdach samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t i na siedzeniach innych niż przednie skierowane do przodu w samochodzie osobowym.
  • Zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach, z wyjątkiem pojazdów z nadwoziem otwartym.
  • Fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu.
  • Urządzenie zabezpieczające przed użyciem przez osoby niepowołane.
  • Trójkąt ostrzegawczy (odblaskowy), nie dotyczy to motocykli jednośladowych.
  • Tłumik wydechu z rurą wylotową nie skierowaną w prawą stronę.
  • Ogumienie pneumatyczne o głębokości rzeźby bieżnika co najmniej 1,6 mm.
  • Gaśnica umieszczona w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia; nie dotyczy to motocykla.
  • Zaczep do holowania z przodu pojazdu, a dla samochodu osobowego – także z tyłu (dotyczy pojazdów wyprodukowanych po 31 grudnia 1999r.).
  • Znak określający państwo z literami czarnymi „PL” na białym tle, jeżeli pojazd jest zarejestrowany w Polsce i ma być używany w ruchu międzynarodowym. Znak ten w postaci owalnej tabliczki lub plakietki umieszcza się z tyłu pojazdu. Dopuszcza się umieszczenie tego znaku na tylnej szybie samochodu w prawym dolnym rogu, pod warunkiem że będzie zapewniona czytelność znaku.

 

Jeśli ciągnik nie ma trójkąta to może warto zakupić ?

 

 

 

EDIT: Dodam, że jeśli w przepisach jest napisane ogólnie to policjant może interpretować to, że np gaśnica obowiązuje również w traktorach.

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po mojemu ten trójkąt to głupota - sygnalizuje on awarię i postój pojazdu na drodze/poboczu. To tak jak holowanie popsutego auta na awaryjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Jeśli ciągnik nie ma trójkąta to może warto zakupić ?

 

 

 

EDIT: Dodam, że jeśli w przepisach jest napisane ogólnie to policjant może interpretować to, że np gaśnica obowiązuje również w traktorach.

 

I teraz pytanie czy rozsiewacz powinien posiadać plandekę czy jest załadowany czy pusty lub raczej fabrycznie w niego wyposażony ?

 

Co do trójkąta to chodzi o składany który ma być na wypadek awarii czy wypadku oraz stały montowany na maszynie i ciągniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Ciągnik rolniczy nie jest pojazdem samochodowym

 

To nie znaczy, że nie dotyczy go obowiązek wyposażenia w gaśnice.

 

 

 

 

 

Dział IV

Warunki techniczne ciągnika rolniczego, leśnego i pojazdu wolnobieżnego oraz przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami

 

 

Rozdział 1

Warunki ogólne

§ 44.Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to ciągnik rolniczy, leśny i pojazd wolnobieżny oraz przyczepę przeznaczoną do łączenia z tymi pojazdami.

§ 45.1.Ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny oraz przyczepa przeznaczona do łączenia z tymi pojazdami są zbudowane, wyposażone i utrzymane tak, aby:

1)wystające części, które mogą naruszać stateczność pojazdu lub zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, mogły być na czas jazdy zdemontowane lub złożone; § 39 stosuje się odpowiednio;

2)poziom hałasu zewnętrznego mierzony podczas postoju pojazdu silnikowego z odległości 0,5 m nie przekraczał 104 dB(A);

3)maksymalna prędkość konstrukcyjna ciągnika rolniczego i leśnego nie przekraczała o więcej niż 3 km/h wartości 40 km/h zmierzonej zgodnie z przepisami o homologacji pojazdów.

2.Do pojazdów, o których mowa w ust.1, stosuje się przepisy § 7 ust.1 i 7, § 8 ust. 4 pkt 2 i ust. 5, § 9 ust.1 pkt 2, 3, 5, 6, pkt 7 lit. a, pkt 9 i pkt 12, § 11 ust. 1 pkt 2 oraz § 41.

3.Dopuszczalne jest uczestniczenie w ruchu:

1)pojazdu wolnobieżnego, ciągnika rolniczego z maszyną zawieszaną i przyczepy specjalnej o szerokości nieprzekraczającej 3,00 m;

2)pojazdu z gąsienicowym układem jezdnym, jeżeli:

a)dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie przekracza 16 t,

b)nacisk gąsienicy między skrajnymi krążkami bieżnymi nie przekracza 40 kN (4 t) na 1 m; przy mechanizmie półgąsienicowym lub przy zastosowaniu dwóch gąsienic, jedna za drugą, nacisk ten nie może przekraczać 60 kN (6 t), pod warunkiem że odległość pomiędzy środkami powierzchni styku z jezdnią pierwszej gąsienicy lub kół przedniej osi a środkami powierzchni styku z jezdnią drugiej gąsienicy wynosi co najmniej 3 m,

c)gąsienice nie mają ostrych krawędzi mogących uszkodzić nawierzchnię drogi,

d)prędkość maksymalna jest konstrukcyjnie ograniczona do 10 km/h; przepisu nie stosuje się do pojazdu na gąsienicach gumowych lub z innego tworzywa o odpowiedniej elastyczności, jednak bez elementów metalowych mogących uszkodzić nawierzchnię drogi.

 

 

Rozdział 2

Wyposażenie

§ 46.1.Pojazd silnikowy, o którym mowa w § 44:

1)wyposaża się w:

a)kabinę lub ramę ochronną; przepis stosuje się do zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyżej 800 kg,

b)wycieraczkę przedniej szyby, zapewniającą dostateczne pole widzenia kierowcy; przepis stosuje się do pojazdu wyposażonego w przednią szybę o takich wymiarach i kształcie, że kierowca może obserwować drogę tylko przez tę szybę bez zmiany normalnej pozycji,

c)prędkościomierz lub inne urządzenia umożliwiające odczyt prędkości jazdy co najmniej na najwyższym biegu; przepis stosuje się do zarejestrowanego po dniu 30 września 1993 r. ciągnika rolniczego, którego konstrukcja umożliwia przekroczenie prędkości 25 km/h,

d)co najmniej dwa lusterka zewnętrzne, jedno po lewej, a drugie po prawej stronie pojazdu, zapewniające strefę widoczności drogi do tyłu co najmniej:

125]–o szerokości 2,5 m w lewo od bocznego obrysu pojazdu ciągniętego w odległości 10 m od oczu kierowcy,

125]–o szerokości 3,5 m w prawo od bocznego obrysu pojazdu ciągniętego w odległości 30 m od oczu kierowcy, przy czym w odległości 4 m od oczu kierowcy odległość ta powinna wynosić 0,75 m;

2)powinien odpowiadać warunkom określonym w § 10, § 11 ust.1 pkt 1, pkt 5 lit. b, pkt 11, 12 i 14 oraz ust. 7 pkt 1 i 4-6.

2.Do przyczepy, o której mowa w § 44, stosuje się przepisy § 11 ust.1 pkt 1 i 12, ust. 5 oraz ust. 7 pkt 1 i 4-6.

3.Dopuszczalne jest uczestniczenie w ruchu przyczepy lekkiej specjalnej:

1)z kołami nieogumionymi, pod warunkiem że nacisk koła na drogę nie przekracza 1,5 kN na 1 cm szerokości obręczy, przy ograniczeniu prędkości jazdy do 10 km/h;

2)z kołami na pełnych obręczach gumowych, pod warunkiem że nacisk koła na drogę nie przekracza 1 kN na 1 cm szerokości obręczy gumowej, przy ograniczeniu prędkości jazdy do 25 km/h.

4.Dopuszcza się umieszczenie w ciągniku rolniczym i leśnym siedzenia dla pasażera, o ile spełnione są następujące warunki:

1)siedzenie powinno być tak umieszczone, aby pasażer nie był narażony na niebezpieczeństwo i nie stwarzał ograniczenia w kierowaniu ciągnikiem;

2)siedzenie powinno być wyposażone w oparcie ustalające boczne i tylne o wysokości co najmniej 200 mm; wymagania tego nie stosuje się, jeżeli oparcie siedzenia jest utworzone przez część kabiny lub ramy ochronnej;

3)poduszka siedzenia powinna być miękka i elastyczna;

4)ciągnik powinien być wyposażony w podnóżek na stopy pasażera oraz uchwyty ręczne umożliwiające dostęp do siedzenia pasażera oraz ułatwiające pasażerowi utrzymanie tej pozycji;

5)siedzenie powinno mieć co najmniej 400 mm szerokości i 300 mm głębokości;

6)oparcie siedzenia powinno mieć wysokość od 200 mm do 250 mm wraz z oparciem bocznym; warunku nie stosuje się do ciągników, w których istnieje zamknięta konstrukcyjnie przestrzeń za siedzeniem pasażera;

7)wolna przestrzeń ponad powierzchnią siedzenia dla pasażera powinna wynosić 920 mm; jeżeli ciągnik spełnia wszystkie wymagania dotyczące ochrony kierowcy, lecz jego konstrukcja uniemożliwia wolną przestrzeń o takim wymiarze, to warunek dotyczący wolnej przestrzeni ponad powierzchnią siedzenia dla pasażera można ograniczyć do 800 mm, o ile część dachu nad siedzeniem pasażera będzie miała właściwe miękkie pokrycie;

8)górna część wolnej przestrzeni nad siedzeniem pasażera może być ograniczona z tyłu i z boków wyłącznie przez promień nieprzekraczający 300 mm, przy czym jako wolną przestrzeń rozumie się w tym przypadku obszar zaczynający się w pionie nad przednim skrajem siedzenia dla pasażera;

9)wyposażenie w siedzenie dla pasażera nie może powodować powiększenia szerokości całkowitej ciągnika.

5.Wymagania ust. 4 dotyczą siedzenia dla pasażera w ciągnikach rolniczych i leśnych mających maksymalną prędkość konstrukcyjną od 6 km/h do 40 km/h i najmniejszy rozstaw kół powyżej 1.150 mm.

6.Dopuszcza się umieszczenie w ciągniku rolniczym i leśnym platform ładunkowych, o ile spełnione są następujące warunki:

1)środek ciężkości platformy (platform) powinien być położony między osiami ciągnika;

2)długość platformy (platform) nie może przekraczać 1,4 razy największego rozstawu kół ciągnika, a jej (ich) szerokość - maksymalnej szerokości ciągnika bez wyposażenia dodatkowego;

3)platforma (platformy) powinna być położona symetrycznie względem podłużnej środkowej płaszczyzny ciągnika;

4)platforma nie może być położona wyżej niż 150 cm ponad powierzchnią podłoża;

5)konstrukcja platformy i sposób jej montażu do ciągnika powinny być takie, aby w normalnych warunkach używania nie powodowała zakłócenia pola widzenia kierującego ciągnikiem i nie ograniczała widoczności urządzeń oświetlenia i sygnalizacji świetlnej;

6)platforma powinna być demontowalna, lecz w taki sposób, aby jej przypadkowe odłączenie się od ciągnika było niemożliwe.

§ 11.1.Pojazd samochodowy wyposaża się:

1)w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

5)w lusterka zapewniające kierującemu niezbędną dla bezpieczeństwa ruchu widoczność do tyłu:

 

B)co najmniej dwa lusterka zewnętrzne, jedno po lewej i jedno po prawej stronie pojazdu - w odniesieniu do pozostałych pojazdów oraz do samochodu osobowego ciągnącego przyczepę i samochodu osobowego, w którym lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu,

 

 

11)w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła (kół), a dla samochodu osobowego i autobusu, samochodu ciężarowego i specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pojedynczymi kołami na osi tylnej oraz motocykla - wyżej niż ta odległość; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony (opon), sztywność fartuchów zaś powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu; fartuchów nie wymaga się w pojeździe o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie;

12)w urządzenie zabezpieczające przed użyciem przez osoby nieuprawnione;

 

14)w gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia; przepisu nie stosuje się do motocykla;

 

7.Pojazd nie może być wyposażony, z zastrzeżeniem ust. 5:

1)w opony różnej konstrukcji, w tym o różnej rzeźbie bieżnika, na kołach jednej osi, z zastrzeżeniem pkt 3;

4)w opony, których wskaźniki pokazują graniczne zużycie bieżnika, a w odniesieniu do opon niezaopatrzonych w takie wskaźniki - o głębokości rzeźby bieżnika mniejszej niż 1,6 mm, z zastrzeżeniem § 23 ust. 4 pkt 3;

5)w opony o widocznych pęknięciach odsłaniających lub naruszających ich osnowę;

6)w opony z umieszczonymi trwale, wystającymi na zewnątrz elementami przeciwślizgowymi.

 

 

 

 

 

 

EDIT:

I teraz pytanie czy rozsiewacz powinien posiadać plandekę czy jest załadowany czy pusty lub raczej fabrycznie w niego wyposażony ?

Powinien być raczej a obowiązek dotyczy zabezpieczenia załadowanego

.rozsiewacz-nawozow-sulky-x44-z-komputerem-1.jpg

 

 

Co do trójkąta to chodzi o składany który ma być na wypadek awarii czy wypadku oraz stały montowany na maszynie i ciągniku ?

 

Nie wiem co powiedzieć o maszynie ale na ciągniku powinien być zamontowany ja mam taki:

12357738974af159145b797.JPG

 

Tylko trzeba pamiętać że taki trójkąt musi mieć homologacje, żeby się żadna menda nie czepiała potem :).

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Kilka lat temu taki trójkąt uratował mnie od wypadku. Latem nocą jechał ciągnik rolniczy z przyczepą i przyczepa nie miała oświetlenia tylko ciągnik je miał. Przyczepa bez świateł, bez żadnych odblasków tylko na tylnej burcie właśnie taki trójkąt j.w., który dał odblask i w ostatniej chwili udało mi się samochodem przyhamować i wyprzedzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Zrozumiałe jest twierdzenie że dodatkowy odblask może polepszyć bezpieczeństwo tu niema dyskusji.

Ja pytam o to co wynika z przepisów że np nowy opryskiwacz z oryginalnym homologowanym oświetleniem, światłami obrysowymi i dostaje mandat za brak trójkąta. Ciągnik ledwo z fabryki wyjechał jadąc solo dostaje mandat bo brak trójkąta na błotniku. Nie widziałem aby osobówka taki trójkąt posiadała a jednak tysiące zgodnie z przepisami jeździ po naszych drogach.

Co do rozsiewacza. Do plandeki trzeba dopłacić i nie jest to standard w sprzedaży. Mamy nie dopuścić do możliwości wysypania się ładunku w trakcie poruszania pojazdem. Sam system zabezpieczenia może być przecież różny.

Prosiłbym jeżeli jest ktoś w temacie o konkretny przepis regulujący te sprawy.

Co do interpretacji przepisów poprzez policjanta to chyba nie jego rola aby zajmował się bez wykształcenia prawniczego tworzeniem prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

6.5. Ciągniki rolnicze i pojazdy wolnobieżne oraz przyczepy przeznaczone do łączenia z tymi pojazdami powinny być oznakowane trójkątną tablicą wyróżniającą, której wierzchołek powinien być skierowany ku górze. Tablic nie wymaga się, jeżeli pojazd wchodzi w skład zespołu i nie jest w nim ostatnim pojazdem


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Proszę o opinie co do kontroli pojazdów rolniczych. W woj. Opolskim dokładniej pow. Prudnicki policja daje popalić rolnikom i wlepia mandaty za np. brak gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego, kamizelki odblaskowej. W całkiem nowych maszynach które zresztą są dopuszczone do użytkowania typu opryskiwacze czy agregaty uprawowo-siewne mające wymagane oznaczenie i oświetlenie za brak umieszczonego trójkąta odblaskowego mandat. Ciągnik bez tego samego trójkąta mandat. Za brak plandeki na rozsiewaczu nawozów mandat.

Czy ktoś się orientuje czy takie podejście policji jest zgodne z prawem czy to tylko skok na kasę ?

Pierwsze słysze..... :blink: w Małopolskim policja jak kontroluje to wogóle nie spotkałem sie by zatrzymała jakiś ciągnik .

Trójkąt kiedys był obowiązkowy w ciagniku a teraz już nie jest tym bardziej gasnica i kamizelka , w aucie tego nie mam a co dopiero w ciągniku!!!!

 

Poprostu szukaja pieniędzy i czepiają sie rzeczy których nie powinni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zawsze masz prawo nie przyjąć mandatu i sprawę wygrasz w sądzie jak jesteś pewny swoich racji, co do trójkąta - http://www.prawojazdy.pogodzinach.net/nauka/dopuszczenie_pojazdu_do_ruchu.html wynika z tego że ciągnik musi mieć ten trójkąt tylko wtedy gdy jedzie sam, ciągnąc np przyczepę już nie ma takiego obowiązku. Tylko dlaczego nowe ciągniki go nie posiadają a dostały homologację? Jadąc ciągnikiem bez kabiny też może czekać nas laweta :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

......Trójkąt kiedys był obowiązkowy w ciagniku a teraz już nie jest ......

 

 

Bzdury piszesz , jak zwykle zresztą , podaj przepis który odwołuje ten obowiązek?????? :P

to ciągle obowiązuje

"6.5. Ciągniki rolnicze i pojazdy wolnobieżne oraz przyczepy przeznaczone do łączenia z tymi pojazdami powinny być oznakowane trójkątną tablicą wyróżniającą, której wierzchołek powinien być skierowany ku górze. Tablic nie wymaga się, jeżeli pojazd wchodzi w skład zespołu i nie jest w nim ostatnim pojazdem"

 

Paweł gdy ciągniesz przyczepę -trójkąt musi być na przyczepie , ostatniej w kolumnie

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

To ten ciągnik z rozsiewaczem na fotce może dostać mandat bo ma tłumik w prawo. U nas tam policja wyrozumiała dla rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
http://www.bury.com.pl/upload/File/czesci%20zamienne%20katalogi/PELIKAN%20%20MA%C5%81Y%20%20nowa%20wersja%202011-12.pdf. strona 33 i 34. Nie jest to wypis z kodeksu ruchu drogowego, ale producent zastrzega wymóg iż trójkąt odblaskowy dla maszyn wolnobieżnych musi znajdować się na opryskiwaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

No w 2012 kupiłem nową talerzówkę z wałkiem to w talerzówce jest 2 uchwyty po lewo i prawo, a w wałku 3 lewo prawo i pośrodku uchwyty na tablicę wyróżniającą. To taki przepis pewnie jest skoro robią uchwyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mnie ze dwa lata temu zatrzymali bo nie miałem światła z przodu i musiałem usunąć usterkę bo jak nie to mandat albo laweta więc wysiadłem z ciągnika lampa dostała w czapę i się oświeciła i awaria usunięta ale traf chciał że w pasacie też in się spaliła żarówka z przodu i pytam dla czego poruszają się nie sprawnym autem.No to oni na to że muszą do serwisu a ja do nich ja musiałem usunąć usterkę bo jak nie to laweta więc jak dzwonić po kumpla z lawetą.Buraka strzelili gumy przypalili i po rozmowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
Co do rozsiewacza. Do plandeki trzeba dopłacić i nie jest to standard w sprzedaży. Mamy nie dopuścić do możliwości wysypania się ładunku w trakcie poruszania pojazdem. Sam system zabezpieczenia może być przecież różny.

Proponuje zamiast marudzić na forum to dorobić plandekę chyba, że wolisz płacić.

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja w nowym ciagniku mialem gasnice i dwa trojkaty(nie bylo koguta) wiec trzeba to ze soba wozic


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

odnośnie trójkąta i nowych ciągników... Do prawie kazdego ciągnika jest trójkąt , gaśnica w zestawie, ale to w kwestii rolnika jest go zamontowćc... ale znająć zycie to taki trójkąt walnie w garażu i tyle go widział... a potem lament że dostał mandat... i Bardzo dobrze!! Trójkąt jest oznaczeniem pojazdu wolnobieżnego i tak jak kolega wyżej pisałe, ze dzięki niemu unikna wypadku , sam jestem kierowcą i sporo poruszam się samochodem po drogach i jak widzę czasami nie oznakowany odpowiednio i oświetlony zestaw pojazdów roniczych to aż się prosi o to aby zadzwonić na policję i aby sypali mandaty aż by się ciemno od nich robiło...

 

Wbijcie sobie do tych mądrych głów... że prawidłowe oznakowanie i oświetlenie ciągnika, czy to innego pojazdu rolniczego to jest przedewszystkim bespieczeństwo wasze i innych uzytkowników drogi!! zamiast kupić flaszkę to kup trójkąt i bedzie po sprawie , a na pewno bedzie bezpieczniej!!!!!!!


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Gaśnicę jak najbardziej, jeśli nie dla policji to dla siebie. Bo nie znasz dnia ani godziny kiedy ogień z niego buchnie. Ja tam mam gaśnicę w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Trojkat uratowal mi zycie, lub conajmniej z kalectwa. policja ma swoje, maja swoj limit mandatow, chodzi o dbanie zeby nie lenili sie i spali po lasach:D ale ciagnik to juz przesada, u nas nie trzymaja ciagnikow, ale lapia jadacych wezykiem tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Trójkąt "stały" na ciągniku +gaśnica + trójkąt rozkładany +apteczka to wszystko powinno znajdować się w ciągniku. W Polsce nie ma obowiązku posiadania żółtych kamizelek. Wszystkie materiały sypkie na przyczepach czy też w rozsiewaczu powinny być zabezpieczone plandeką. To są podstawy które uczą na kursie prawa jazdy kat T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj