Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr Agrtron 150?

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 03 maj 2014 - 22:17

Deutz Fahr Agrtron 150? Jaki masz olej: nazwa, lepkość i klasa? Jeżeli nie ma usterki mechanicznej to ewidentnie wina oleju!
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr Agrtron 150? Dzisiaj, 13:35
  •  

#22 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 maj 2014 - 17:17

Deutz Fahr Agrtron 150? oleje w moich ciągnikach były zazwyczaj kupowane od servisów (Deutz,same to Savona) ostatnio dołączył do mojego stada Jelonek z Gravitu :) (rok temu) i dopóki nie skończyła się gwarancja noto wiadomo ze oni wymieniali :) a jeśli chodzi o to co teraz mam w ciagnikach jest to olej kupiony od Gravitu Shell (zarówno silnikowy jak i do skrzyni itd) dokładnych parametrów nie pamiętam ale to nie wina oleju raczej bo to nie tak ze o nagle po zmianie tylko jakoś się zaczeło i były z 1 no chyba 1 wymiana oleju była podczas trwania tego bólu

PS.. Dzieki kolego AlaCapone że pomagasz :) już mój 2 temat w którym widzę ze pomagasz hehe :) Dzieki wielkie jeszcze raz

#23 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 05 maj 2014 - 19:53

Deutz Fahr Agrtron 150? Byłoby dobrze, gdybym nie tylko pomagał, ale rzeczywiście pomógł. :D

Nie wykluczałbym jeszcze do końca oleju.
Dwie rzeczy do sprawdzenia:
1. Koniecznie sprawdź w książce serwisowej jaki powinien być olej w skrzyni biegów (pełna nazwa i klasa lepkości, jeszcze lepiej, gdyby napisali jaka klasa jakości jest wymagana)
2. Znajdź opakowanie i napisz jaki olej masz wlany obecnie (pełna nazwa i klasa lepkości /np. FUCHS AGRIFARM STOU 10W30 MC, API GL-4/ taki obecnie olej będę zalewał w tym tygodniu w swoim Renault)
Jeżeli obecnie masz wlany olej wysokiej jakości i eksploatowany nie dłużej niż 2 lata i rzeczywiście nie stracił swoich właściwości to będzie trzeba wykluczyć olej, ale poczekajmy.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#24 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:06

Deutz Fahr Agrtron 150? olej powinien byc DF Utto

#25 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 05 maj 2014 - 20:57

Deutz Fahr Agrtron 150? I tu Niemcy niemile mnie zaskoczyli. Zacząłem szukać w internecie, jaki olej powinien być i ... ;[ ręce opadają.
W instrukcji jest "DF UTTO". Nic nie napisali, czy 10W30, 10W40, 15W30, 15W40, itd. Już nie wspominam, że nigdzie nie doszukałem się żadnej wzmianki o jakości tego oleju, o zgrozo...
To tak, jakby ktoś pytał: "Mam czerwone auto, jaki olej wlać do silnika?" Nie powie, jaka marka, model, silnik, pojemność, rodzaj paliwa, warunki eksploatacji...

Nie jest aż tak źle, bo w końcu znalazłem - ma być DF UTTO 10W30 - ale to też za mało.

Podsumowując:
Nie potrafię do końca określić jaki powinien być zamiennik tego oleju a skoro tak, to tylko i wyłącznie ten, żaden inny jeśli skrzynia ma działać poprawnie!!!

#26 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:20

Deutz Fahr Agrtron 150? W instrukcji jest dokładnie napisane jakie specyfikacje ma spełniać.

Np. http://www.marpex-ag...oil/multivt.pdf

#27 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:29

Deutz Fahr Agrtron 150? dokładnie tak jak arek powiedział,a akros multki był stosowany przed df utto
df utto 10W30 api gl 4

z tego co sie wiem dużo osob przesżło na fuscha - utto mp lub stou

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 05 maj 2014 - 21:34

Deutz Fahr Agrtron 150? Na jakiej podstawie twierdzisz, że był stosowany przed DF UTTO? Podaj konkretne strony, odnośniki lub inne dokumenty potwierdzające twoją wypowiedź.

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 06 maj 2014 - 13:30

Deutz Fahr Agrtron 150? Na takiej, że kilka lat temu w serwisach df tylko akrosa mieli. Nawet instrukcje obsługi sugerowały właśnie akros.

#30 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 06 maj 2014 - 16:37

Deutz Fahr Agrtron 150? znów popieram Arka, potem Deutz stwierdził że wprowadzą własne oleje, uciekli od Petronasa do Shella o ile dobrze kojarze.
instrukcje obsługi np. K 110 to potwierdzają

#31 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:01

Deutz Fahr Agrtron 150? umnie od poczatku jest schell w agrotronie K610pl
jak w silniku tak w skrzyni
serwisant z Savony mi taki zalecił na przegladach serwisowych

#32 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 maj 2014 - 17:48

Deutz Fahr Agrtron 150? bo właśnie od 2008 roku SDF przeszli na shella

#33 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 07:49

Deutz Fahr Agrtron 150? Witam wczoraj odwiedził mnie mechanik z Servisu SAVONA po tym jak go rozgrzałem(jeźdzejnie bez sensu xd) wsiadł on i tma coś testował podpioł laptopka i okazało się że kalibracja gówno dła i będziemy kupywać elektro zawór :P no cóż 2.5tyś w plecki a co do amortyzacji to tak jak myślałem popsuta 1 sprężyna ale to nic postanowilismy zmienić mu amortyzacje na poduszkowe(pneumatyczne) koszt to także 2.5 tyś ale bd sobie płynąć wiem coś o tym znajomy ma to w 2 ciągnikach John dere 6930 Premium i Case CVS 195 -_- poprostu leci po dołąch xdd mój też ale lubi troche pomiotać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 08:29

Deutz Fahr Agrtron 150? Opisz jak działa sprzęgło po wymianie tego zaworu.

Dodaj odpowiedź