Marcelix

Mieszanki traw Pietrzak

Polecane posty

Marcelix    74

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym materiałem siewnym, a jeżeli tak to prosiłbym o jakiekolwiek opinie na ten temat.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ja mam w tym roku zasianą mieszankę Pietrzaka (na tereny suche ale dodałem lucerki) na razie nic nie mogę powiedzieć. Ale dwa lata temu miałem mieszankę jakaś drogę KP?-170zł. i CN Sieradz PS2 i wydaję mi się że ta z CN jest lepsza chociaż dużej, znaczącej różnicy nie ma. Z Pietrzaka bardzo są promowane w tej chwili obecnej. Patrz na skład mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Dzięki. Na skład patrzę zawsze, ale chciałem się dowiedzieć jak to jest w praktyce. Ja brałem też na ziemie suche, bo u nas rewelacji nie ma V - VI kl.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Kupiłem u nich 2 lata temu nasiona traw (osobne gatunki) i polecić nie mogę.

Po pierwsze, przysłali nie tą odmianę życicy który zamawiałem, ok można się pomylić. Wymienili za darmo.

Niestety przyszły worki bez jakiejkolwiek etykiety, wysiałem i tu był mój błąd. W czasie wegetacji okazało się, że to nawet nie życica. Pan z tej pożal się Boże centrali przez telefon przekonywał że to na pewno ta trawa i ze się mylę. Miał wysyłać rzeczoznawcę ale dopiero na wiosnę w drugim roku po zasianiu. (Tutetra to ozima odmiana życicy)

Darowałem sobie. Dodam, ze nie było to kilka kilo, ale nasiona na 5 ha.

Z całego serca odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Niestety panowie czas minął. Już zakupiłem i wysiałem 3,2 ha. Pożyjemy zobaczymy co będzie. Mieszanka to: PREMIUM DRY

Skład:

Kupkówka SPARTA 20%

Życica trwała NAKI 20%

Życica trwała MAJA 15%

Kostrzewa trzcinowa FAWN 20%

Kostrzewa czerwona GONDOLIA 10%

Koniczyna biała GRASLANDS HUIA 15%


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

Niestety panowie czas minął. Już zakupiłem i wysiałem 3,2 ha. Pożyjemy zobaczymy co będzie. Mieszanka to: PREMIUM DRY

Skład:

Kupkówka SPARTA 20%

Życica trwała NAKI 20%

Życica trwała MAJA 15%

Kostrzewa trzcinowa FAWN 20%

Kostrzewa czerwona GONDOLIA 10%

Koniczyna biała GRASLANDS HUIA 15%

 

i jak wyszła ta mieszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Sorki dawno tu nie zaglądałem. Mieszanka wyszła całkiem nieźle jak na suchą porę roku jaka miła miejsce w naszych stronach, a nie padało kilka ładnych miesięcy. Z pierwszego pokosu (3,20ha) zebrałem 35 bel. Dodam że ziemie słabe V - VI kl. i sucho jak diabli było i dlatego drugiego pokosu nie było wcale. Zobaczymy jak będzie w tym roku.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sukromnik    0
Dnia 7.03.2015 o 23:41, Marcelix napisał:

Sorki dawno tu nie zaglądałem. Mieszanka wyszła całkiem nieźle jak na suchą porę roku jaka miła miejsce w naszych stronach, a nie padało kilka ładnych miesięcy. Z pierwszego pokosu (3,20ha) zebrałem 35 bel. Dodam że ziemie słabe V - VI kl. i sucho jak diabli było i dlatego drugiego pokosu nie było wcale. Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Pozdrawiam, oplaca sie mieszanka traw od Pietrzaka? Ile pokosow udalo sie skosic i ile bel jest z hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Witam. Sporo czasu upłynęło od zasiania. Przez te kilka lat plony z tej trawy były różne, uzależnione od pogody. W między czasie było też wapnowanie co poprawiło pobieranie nawozów przez rośliny, a tym samym i plony. Niestety zbiór traw na "mokro" powoduje wypadanie traw i w tym roku już szykuję pług na tą łąkę. 


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    152
Napisano (edytowany)

Ostrzegam przed firmą Pietrzak.

Pod pretekstem zakupu (bez przedstawienia się jako firma w/w oczywiście) wyłudzaja adres po czym przychodzi pismo z wezwaniem do zapłaty określonej sumy pieniężnej jako niby "naruszenie wyłącznego prawa do konkretnej odmiany".

Oczywiście ogłoszenie z olx.

Podczas rozmowy wszystko ładnie pięknie nawet cena jest negocjowana oczywiście potem cisza. 

Oprócz pisma.

Uważajcie.

Sprawa rozwojowa.

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez Runder
      Czy jesteście za tym by wypalać trawy czy raczej za tym że to szkodzi glebie ?
      Moim zdaniem szkoro tyle ludzi w polsce to robi i nie ma wioski gdzie na wiosne nie widać by dymu od wypalania traw. Ja jedyne co mogę zaobserwować to to że po wypaleniu trawy szybcie rośnie nowa
    • Przez arni251
      Witam czy sprzedaje z was ktoś nasiona traw z certyfikatem ekologicznym??
    • Przez marcinal
      Witam, jesteśmy firmą która zajmuje się czyszczeniem zboża, mamy w ciągłej sprzedaży plewy z lnu brązowego i złotego. 

      Głównym odbiorcą plew są firmy produkujące pasze oraz mieszanki. Mniejszymi odbiorcami są lokalni rolnicy.

      W związku ze zwiększeniem produkcji szukam dodatkowego rynku zbytu. Może tutaj ktoś będzie zainteresowany.

      cena za plewy to 1,30zł brutto/kg 

      plewy możemy dostarczyć w każde miejsce w Polsce przy zamówieniu powyżej 600kg transport gratis. Możliwość sprzedaży na paragon lub fv.

       

      Proszę pisać na email alnatura@wp.pl

      lub tel. 607-495-648

         
    • Przez BIGAGRO
      Najwyższej jakości sianokiszonka w belach 130 cm - prasa Krone Bellima F130. Bele sprzedajemy bezpośrednio z pola w dniu zbioru - są owinięte siatką 125 cm szerokości (zakrycie boków - równe bele, oszczędność folii). Folią owija kupujący u siebie.
       
      Nie jesteśmy handlarzami - nie skupujemy bel - oferujemy materiał z własnej produkcji! Po pierwsze jesteśmy rolnikami więc wiemy "jak to się robi" .
       
      Corocznie produkujemy ponad 3000 sztuk najwyższej jakości bel sianokiszonki - nigdy nie mieliśmy reklamacji na nasz towar!
      Sianokiszonka pochodzi z użytków zielonych obsianych wysokiej jakości nasionami renomowanych producentów. Użytki nawozimy nawozami doglebowymi NPK z wapniem, magnezem, siarką i mikroelementami oraz dolistnie nawozami mikroelementowymi oraz aminokwasami - dzięki temu otrzymujecie Państwo najwyższej jakości paszę z wysoką zawartością białka i wszystkich składników pokarmowych!

      Cena za bele zależna jest od rodzaju materiału z którego są robione bele. 
      Ceny i dostępność na 30.08.2016:
      Lucerna - 90 zł/szt (wolne 1 auto - zbiór początek września, później październik) Koniczyna czerwona 80% z trawami (kostrzewy, tymotka, życice)- 80 zł/szt (kilka aut - zbiór w połowie września i w październiku) Mieszanka motylkowych DSV Country 2057 (lucerna+koniczyny) - 90 zł/szt (wolne 1 auto zbiór na początku września) Mieszanki z koniczyną czerwoną (min. 40% koniczyny) - 75 zł (dostępne kilka aut ze zbioru początek września i kilka w październiku). Mieszanki traw z koniczyną perską Country 2053, Futtertrio, C2050 - 85 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów pod koniec września) Mieszanki traw DSV (2012, 2013, 2014, 2401) - 75 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów na początku września) Sianokiszonka z podsuszonej koniczyny z trawami owinięta - dostępne 80 sztuk w cenie 89 zł/szt. Możemy owinąć każdy towar i dowieźć owinięte bele - cena +15 zł/szt Pozyskujemy również około 300 bel siana z łąk koszonych pod koniec lipca - są to trawy (brak szuwarów, pokrzyw, samosiewów itp). - ten towar proponujemy po 55 zł/szt.

      Siano wysokiej jakości w cenie 120 zł/szt.
       
      Wszystkie ceny są cenami netto za bele bez folii tj bele w siatce bezpośrednio z pola . Dla zainteresowanych wystawiamy faktury. VAT na pasze wynosi 8%. Na wcześniejsze zamówienie możemy zrobić również wysokiej jakości siano.

      Tylko u nas kupisz bele z najwyższej jakości mieszanek traw marki DSV, które posiadają tzw. milk index (mleczny indeks) - dzięki nim osiągniesz wysoką wydajność mleczną. Nie kupuj niepewnego taniego towaru, z którego nie ma mleka!

      Jeśli jesteś zainteresowany zakupem paszy w roku 2016 - skontaktuj się z nami i zarezerwuj towar - zapraszamy do nas - zobacz z jakich traw zrobimy dla Ciebie bele!
      Bele dostarczamy autami o ładowności 40 szt (bele 130cm), są to zwykle auta kryte więc nie dochodzi do ewentualnych zamoknięć w czasie przejazdu. Przykładowe koszty dostaw:
      - okolice Wydmin - 550 zł
      - okolice Turośli - 750 zł
      - okolice Szczytna - 850 zł
      - okolice Kolna, Mały Płock - 900 zł
      - okolice Przytuł, Wagi - 950 zł
      - okolice Grajewa, Stawisk, Szczuczyna - 1050 zł
      - okolice Przasnysza, Ostrołęki, Łomży - 1100 zł
      Koszt każdej trasy wyceniamy indywidualnie informując kupującego przed realizacją!
       
      Kontakt: PW, big-agro.pl, kontakt@agrivision.pl, biuro@agrivision.pl, 
       

       
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj