Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ?

76 odpowiedzi na ten temat

#21 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 07:12

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? najlepiej jak byś do niego pług zapiął i w pole go spróbować, to byś widział czy biegi nie wyskakują pod obciążeniem jak silnik sobie radzi w ciężkich warunkach.na hydraulikę nie ma co narzekać bo u mnie zapinam siewnik poznaniak i kosiarkę 1,65m i daję radę bez problemu, a nic cięższego już nie podepniesz do niego bo nie uciągnie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? Dzisiaj, 13:12
  •  

#22 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 21 kwiecień 2014 - 09:09

Chce poznać dokładną opinię tego Pana, który trwierdzi że T25 zjada C328!!! W czym go tak zjada??

we wszystkim C-330, C-328 jest pod każdym względem lepsze jak rusek.

#23 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:24

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? Kolego Kulawa_Koza, właśnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Bo to co powiedziałeś doskonale o tym wiem że C-328 jest lepsze jak rusek! Tylko ktoś powiedział że jest na odwrót i chce poznać dokładną jego opinię dlaczego tak twierdzi!

#24 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:34

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? C 330 jest tylko lepsze pod względem 2 stopniowego sprzęgła po za tym c 330 to tylko Czkawka.W t25 masz podłogę i jak masz kabinę to masz komfort prac w polu.Przede wszystkim cicho w środku nie kurzy się moc po założeniu obciążników na tył i opon 12,4/28.Co do hydrauliki to nie można narzekać.A reszta jak się dba tak się ma tylko t 25 za 7 tysięcy kupisz w lepszym stanie niż czkawkę no i Władek pod względem części jest kupę tańszy od czkawki a jakość części to do każdego ciągnika ma wiele do życzenia.

#25 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:31

C 330 jest tylko lepsze pod względem 2 stopniowego sprzęgła po za tym c 330 to tylko Czkawka.W t25 masz podłogę i jak masz kabinę to masz komfort prac w polu.Przede wszystkim cicho w środku nie kurzy się moc po założeniu obciążników na tył i opon 12,4/28.Co do hydrauliki to nie można narzekać.A reszta jak się dba tak się ma tylko t 25 za 7 tysięcy kupisz w lepszym stanie niż czkawkę no i Władek pod względem części jest kupę tańszy od czkawki a jakość części to do każdego ciągnika ma wiele do życzenia.

O to to ja mam założone opony 12,4/28 i obciążniki od czterdziestki i idzie robota. A z częściami no cóż zrobisz :( Nic skośnookim nie zrobisz.

#26 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 15:54

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? W rusku tylny tuz i zaczepy to porażka w porównaniu z 30stką, jedyny plus to więcej biegów

#27 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 15:57

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? to trzeba sobie tak poprzerabiać ,żeby było dobrze a nie narzekać.

#28 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 21 kwiecień 2014 - 18:47

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? T25 ma wady i zalety ale zacznijmy od zalet :
-Niska cena traktora oraz części zamiennych
-w miare szybka skrzynia, w porównaniu z c328
-niskie spalanie niektórzy nawet twierdzą, że wynosi ono nawet 2-3 litry na mth w miare ciężkich pracach o ile silnik jest zdrowy
-komfortowa kabina, oraz rozbudowana deska rozdzielcza na której mamy wiele wskaźników jak na tamte czasy np. poziom paliwa ciśnienia oleju silnika, temperatury oleju, amperomierz,
-Zamontowane ogrzewanie oraz wyciszenie kabiny
-łatwe odpalanie podczas mrozów (odprężnik) nawet do -20 stopni jeżeli instalacja elektryczna i paliwowa są sprawne, szczerze powiedziawszy takie coś by się przydało nieraz w c 360
-podnośnik z opcją przymusowego dociążenia maszyn np podczas pracy, może się sam podnieść
-chłodzony powietrzem(jedni uważają to za wadę drudzy uważają to za zalete.
-hydraulika zewnętrzna

wady:
-jednostopniowe sprzegło
-zmian biegów jest skomplikowana jeżeli ktoś nie ma wersji z rewersem
-brak regulacji siłowej podnośnika

ursus c328

zalety:
-dwustopniowe sprzęgło
-również posiada odprężnik co ułatwia odplanie gdy jest zimno
-chłodzony cieczą
-niskie zużycie paliwa porównywalne z t25
-łatwy dostęp do części

wady:
-brak komfortowej kabiny
-brak hydrauliki zewnętrznej
-brak zaczepu polowego
-wolniejsze przełożenie skrzyni
-droższy od t25 podczas kupna

poza tym miałem porównanie u mnie na wsi u sąsiada który taki sam kawałek ziemi obrabiał t25 a drugi c328 i w tym starciu akurat za każdym razem nie ważne w jakiej pracy wygrywał t25, kupe sprawniej mu to szło i robota jakoś wyglądała, nawet w niektórych pracach c330 wymiękały przy t25 ale to już nie mi osądzać który lepszy. Dla jednych lepszy będzie t25 dla drugich c328 ale najważniejsze żeby robota posówała się do przodu niezależnie czym się pracuje

Edytowany przez lew908, 21 kwiecień 2014 - 19:03.

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#29 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2433 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 21 kwiecień 2014 - 18:56

ursus c328

zalety:
-chłodzony powietrzem

Chyba się machnąłeś :D
A tak po za tym to dobrze podsumowane i każdy chwali to co ma. Te 4 ha, to co nie kupisz to długo nie będziesz obrabiał i aż tak się nie zamęczysz. Ale fakt, że ruska kupisz za te pieniądze w lepszym stanie.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#30 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 21 kwiecień 2014 - 18:59

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? Powiem tyle zalezy kto ma jaką ziemie, ja mam gline iły miałem t25 z roku 93 org wychodził na oponach stomil i władek przez 7l nie zawiódł mimo że miał ciezko, orki nie robił bo na tej ziemi 1 skibą ruski mają problemy i to nie ma sensu. Na lekką ziemie ciągnik elegancki, jest podłoga, jest kabinka, ciagnik ukuty jak to ruskie sprzety, jak rozrusznik magneton to pali od dotyku, awari żadnej nie miałem, lałem paliwo i robiłem. Jednym słowem dla mnie ten ciągnik jest bez zastrzeżen oprócz małej mocy, ale jak ktoś ma lżejsze ziemie to ciagnik bedzie wsam raz. Ja osobiscie sprzedałem i kupiłem c360, która da sobie rade w ciezkiej ziemi. Do 7tyś zl idzie też znaleść ursusa c4011, przewaznie przerobione na c360 silnikowo. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:01

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? Rusak jak na pompie ustawi się 2300obr/min i na oponach 12.4 przekracza 30km/h co w transporcie robi wrażenie.

#32 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:03

Chyba się machnąłeś :D
A tak po za tym to dobrze podsumowane i każdy chwali to co ma. Te 4 ha, to co nie kupisz to długo nie będziesz obrabiał i aż tak się nie zamęczysz. Ale fakt, że ruska kupisz za te pieniądze w lepszym stanie.

a dzięki już poprawiam :P

no właśnie wszystko zależy jakie ziemie ale jak będzie glina czy inny czort to czy to będzie t25 czy te c328 to nie pójdzie tak jak na lżejszych ziemiach, można by się pokuscić poszukać tą czterdziestke ale to by trzeba trafić dobrze żeby nie kupić czasem trupa

Edytowany przez lew908, 21 kwiecień 2014 - 19:07.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#33 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 20:06

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? Zaczepy i naciągi w t25 trzeba dorobić to fakt skrzynie z jednego lewarka idzie przerobić na dwa koszt 200 zł a rewers ma ten z jednym czy z dwoma lewarkami tylko różnią się lewarkiem i deklem skrzyni biegów.Wedle mnie lepsze rozwiązanie miały pierwsze typy skrzyni z lat 70 z dwoma lewarkami bo na jednym lewarku są biegi a na drugim przód tył polowe szosowe i plusem w Władku jest to że do tyłu masz 6 biegów.Co do pracy na ciężkich ziemiach to mój 14 lat na 15 ha w glinie bidny stawał a szedł choć skrzynie a dokładnie rewers robiłem już dwa razy i wymieniałem koła 1/2 biegu w skrzyni reszta śmiga do dziś aż kupiłem 12 lat temu jak ojciec gospodarkę przepisał c 360 i dobrałem 5 ha dzierżawy to dla mnie podziw dla tego ciągnika bo 60 ma co robić w dwójkach pługach na tej zbitej glinie co robił Władek.Co do c 328/330 to powiem tak.Grzebie w tych klekotach już 18 lat i co do skrzyni biegów nie można się przykleić bo są mocne ale tylni most zwolnice to dla mnie jest porażka.W t 25 zmieniałem tylko pochwę w jednym i zwolnicę bo puściły szpilki i się rozleciało wszystko a w czkawce czyli c 330 jak już leci olej na koło to gościowi mówię żeby się szykował na wydatek i co do obrywania zwolnic w t 25 a czkawce to już bez porównania i wybijania się zwolnic pod łożyskiem na pół osi koła to już jest porażka.Tylni most w czkawce to już też jest dla mnie porażka.W moich terenach jak ktoś posiada c 330 jako główny ciągnik to tak co dwa lata ciągnik na garażu do kasowania luzu dyfra bo po 5-10 latach to nawet pochwę wymienia się bo łożyska ze zwolnic wypycha w środek i lecą atak i koło zbierające i już nie wspomnę o obrywaniu śrub na kole zbierającym na mechanizmie różnicowym.Ale to wszystko zależy jak ktoś używa ciągnika.

#34 Share kacsio

kacsio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 08:57

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? Czyli stawiacie na T25 . Myślę ,że chyba skuszę się , na ten ciągnik. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące obniżenia na zwolnicach. Czy jest z tym dużo roboty ? i czy jest się to w stanie zrobić samemu czy trzeba wołać mechanika.

#35 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 09:57

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? Samemu możesz to zrobić ale trochę będziesz musiał czasu poświęcić

#36 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 11:12

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? Powiem ci tak niepodwyżaj niech na najniższym będzie bo na średnim i wysokim ustawieni jest bardziej wywrotny.

Edytowany przez Paspartou, 22 kwiecień 2014 - 11:13.

#37 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 22 kwiecień 2014 - 14:01

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? Sąsiad ma założone koła 13.6-28 (coś pomiędzy tymi w c-330 a c-360, kupione używki za parę stówek) do tego obciążniki z c-360 po 2 krążki to czasem zdusi a nie zakopie, dla mnie to duży plus bo widziałem wyczyny ruskiem na 11.2 to "idź pan w uj" przecież to w bronach się kopie. Obniżony rusek fajnie wygląda.

#38 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 15:06

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? kiedyś mieliśmy T25 i tata do tej pory nie może sie nachwalić i żałuje że sprzedał. Nasz miał rewers w osobnej dźwigni, przez co praca była dużo przyjemniejsza. Kiedyś sam obrabiał 10ha i dawał rade, ale doszło dzierżawy i tata sprzedał i kupił 60-tke.

#39 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 15:30

hodowcamlody nie tylko ładniej wygląda, ale i jest bezpieczniejszy bo bardziej stabilny i mniej wywrotny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kacsio

kacsio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:02

Władimirec t25 czy Major 3011 może c328 co wybrać ? A gdybyście mieli brać t25 za 7tyś i 4011 w tej samej kwocie co wybralibyście ?

Dodaj odpowiedź