krychu

Zabezpieczenie opryskiwacza przed paprochami.

Polecane posty

krychu    152

Na dniach ma przyjść nowy opryskiwacz. Chciałbym się poradzić jak można datkowo zabezpieczyć opryskiwacz przed świństwem który w moim przypadku jest spowodowany tym, iż napełniam wodę z stawu. Obecnie starym muszę co chwilę się zatrzymywać. Czy są jakieś dodatkowe filtry które uchronia bardziej przed świństwem? Przy Rozpylaczach mam zwykle plastikowe sitka które mi się nie podobają. Czy są może też jakieś lepszej firmy siteczka z drobniejszymi dziurkami które bardziej chronią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jaki jest podstawowy powód, że nawełniasz wodą ze stawu?

Miekkość wody, cena, czy odległość od pola?

Wiele lat temu, w latach 80-tych ojciec też używał taką wodę i powiem, że nie było z nią problemu wystarczyło standardowe sitko górne pod pokrywą wlewu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

Na dniach ma przyjść nowy opryskiwacz. Chciałbym się poradzić jak można datkowo zabezpieczyć opryskiwacz przed świństwem który w moim przypadku jest spowodowany tym, iż napełniam wodę z stawu. Obecnie starym muszę co chwilę się zatrzymywać. Czy są jakieś dodatkowe filtry które uchronia bardziej przed świństwem? Przy Rozpylaczach mam zwykle plastikowe sitka które mi się nie podobają. Czy są może też jakieś lepszej firmy siteczka z drobniejszymi dziurkami które bardziej chronią?

sąsiad jak napełnia z rzeczki to na te górne sitko nakłada damską pończoche czy rajstopy i wtedy leje i nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chudini    0

sąsiad jak napełnia z rzeczki to na te górne sitko nakłada damską pończoche czy rajstopy i wtedy leje i nie ma problemu

Też polecam ponczochy, nawet założone podwójnie, efekt idealny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jaki jest podstawowy powód, że nawełniasz wodą ze stawu?

Miekkość wody, cena, czy odległość od pola?

Wiele lat temu, w latach 80-tych ojciec też używał taką wodę i powiem, że nie było z nią problemu wystarczyło standardowe sitko górne pod pokrywą wlewu.

Tak miękkość, temp wody taka jak temp powietrza no i chyba bardziej ekonomicznie mi wychodzi. Mam swoją głębinowkę to używam do picia ponieważ ta z wodociągu to sam kamień i mi nie smakuje. Z wodociągu piją zwierzęta. W jaki sposób założyć pończochę? Na wąż czy całe sitko jakoś wyłożyć? Dodatkowy filtr sekcji gdzie można zamówić i w jakim miejscu to się zakłada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

sąsiad jak napełnia z rzeczki to na te górne sitko nakłada damską pończoche czy rajstopy

 

 

Ponczochy lub rajstopy to sa najlepsze filtry do wszystkiego. Kazdy paproch zatrzymaja.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

no panowie jeszcze podajcie swoje adresy... Napełnianie opryskiwaczy ze stawów, rzek i jezior od kilku lat jest zakazane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokładnie, nie ma możliwości napełnić z rzeki i stawu.

Co innego beczką na podwórko lub pole, a potem do opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Jeżeli dobrze pamiętam to kolor wkładu oznacza gęstość filtra. Gdyby mógł ktoś przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kacper6400
      witam szukam firmy która zajmuje się naprawą sterowników, oraz kompleksową modernizacją opryskiwaczy .
    • Przez mrursusc330
      siemka grupowicze ma pytanie ile powinno mniej wiecej kosztowac piaskowanie ramy i lanc opryskiwaca 300l bo zawiozłem do piaskowania i facet mi powiedział ze on za tą usługe chce 600zł wydaje mi sie ze jest to przesada i tak mysle spytam moze akurat ktos miał z tym styczność 

    • Przez keis71
      Witam.Posiada ktoś z użytkowników instrukcję obsługi sterownika EH2  CAS.2.System do opryskiwacza Douven.Chodzi mi o ustawianie ilości cieczy na hektar.(górny panel na zdjeciu).Za pomoc byłbym wdzięczny.

    • Przez Robaszek
      Witam mam pytanie czy ktoś spotkał się z zabezpieczeniem pluga na silownikach gazowych? Albo w ogóle czy ktoś słyszał o takich silownikach czy ktoś to naprawia?
    • Gość
      Przez Gość
      Siemka, mam taki opryskiwacz, chce przerobić belkę z 10 m na 12.5 żeby pasowało mi pod rozsiewacz i siewnik 2.5m to akurat nie jest trudne tylko głównym pytaniem jest to czy da się tutaj wymienić sekcje na te stało ciśnieniowe, czy trzeba już kupić cały kompletny zawór? Myśle tutaj nad 5 sekcjami. Co mi doradzicie ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj