piotrk1233

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia

Polecane posty

xraqued    95

Węże ogrodowe tylko takie lepszej firmy np. cellfast nadadzą się do opryskiwacza ? W parametrach niczym się nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie mam problem z opryskiwaczem Woprol 400l pompa monsun p100 wymienilem w niej wszystko co sie dało membrany boczne, powietrzną założyłem rozdzielacz pilmet 6 sekcji , w powietrzniku ustawione 2 bary a roboczo pryskam 3 bary i o ile raz udało mi sie opryskać 1 kawałek to mimo to wydajność wody na ha wynosiła 130l a powinna 200 do tego wczoraj jak go jeszcze sprawdzałem to maksymalnie osiąga 1 bar i nie ma siły wiecej, po ponownym rozebraniu pompy zauważyłem że jedna membrana pracuje prawo lewo czyli poprawnie ją wciąga i wypycha a z drugiej strony ledwo ją rusza i wydostaje sie cisnienie z korka gdzie wlewa sie olej, czy to jej koniec? jest możliwe że zrobiła się nieszczelność w układzie tłok a korpus? co z tym robić? dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja jak wymieniłem membrany to opryskalem 4 ha i korbowod się rozlecial, pojechałem kupiłem nową, może jak mi do tej złość przejdzie to spróbuję ja naprawić na zapas

Sprawdź czy za membrana bie masz żadnych opilkow, tak samo w oleju itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam , opryskiwacz Hardi nie może dobić więcej jak 1,5 bar rozebrałem pompę i jeden zaworek był połamany to by było główną przyczyną bo membrany wyglądają na całe woda nie dostaje się do smaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

witam ponawiam pytanie co może być przyczyną membrany nowe zaworki całe układ czysty a dalej nie może zrobić ciśnienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Gdzieś ciągnie powietrze? Poszukaj na wężu ssawnym czasem wystarczy nie dokręcona opaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Jak pompa p100 z agroplastu to u mnie w środku plastikowy korbowod dostak luzów, wysypaly sie z niego łożyska igiełkowe i juz nie naprawialem, reszta wszystko było ok ale ciśnienia nir mógł nabić i ot cała zagadka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Koledzy, nie chce zakładać nowego tematu także pisze tutaj - mam tą pompe monsun pp100 i potrzebuje ją całkowicie rozebrać - kupiłem używany opryskiwacz i była pęknieta membrana - troche stał noi łożyska skorodowały bo tam woda stała. Macie jakiś patent żeby wytargać wałek z tej pompy z łożyskami? Z tyłu nie ma dekielka żeby odkręcić i wałek wybić a z przodu nie ma za co złapać. Nie wiem kto to wymyślił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Możesz z tyłu rozwiercić otwór przez który wybijesz wałek. Później nagwintuj go i wkręć jakąś śrubkę żeby zakryć ten otwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Dzięki - zrobiłem inaczej ale dało rade - przyspawałem do czoła wałka pręt, założyłem na to kawał żelastwa z dziurą i dospawałem poprzeczke z drugiej strony pręta - taki młotek bezwładnościowy. Podgrzałem obudowe i nawet nieźle poszło. Do wymiany mam łożyska i wodzik (łożysko korbowe)+ membrany (zaworki dobre). Jak policzyłem to zawsze to 450 zł do przodu w porównaniu z nową pompą. Jak by nie poszło to właśnie też myślałem o wywierceniu dziury a póżniej zakorkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbo10111    0

Da się odkręcić plastikową czaszę czy to jest jakoś zaprasowane ?? Bo niczym tego nie mogę odkręcić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No niby gwint - ja jeszcze tego nie ruszałem ale patrzyłem na to i chyba najlepszy motyw klucz łańcuchowy (koszt pewenie ze 30 zł) do odkrecania filtrów i ewentualnie podgrzanie korpusu. Ja bym tak spróbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Podepne się pod temat. Nabyłem ostatnio opryskiwacz starego typu bodajże Pilmet 300 l ( brak tabliczki) stał kilka lat nie uruchamiany. Zmieniłem filtry, końcówki, olej w pompie. Dziś uruchomiłem po ok 2-3 min zaczął delikatnie pylić. Próbowałem ustawić ciśnienie lecz manometr nie reagował. Co może być przyczyną ? Zepsuty manometr? czy coś jeszcze mogłoby być przyczyną aby zaczął lepiej pylić czy ten typ tak ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Może rozdzielacz albo coś zapchane, manometr służy do pomiaru nie spowoduje wzrostu ciśnienia. Jakie końcówki założyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Końcówki takie jak były. https://allegro.pl/oferta/krociec-przelotowy-opryskiwacza-kompletny-10459333222 coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Sens jest zawsze, rozdzielacz do najtańszych nie należy a te tanie mają marną jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Dużo u mnie nie będzie robił więc i ten tańszy pewnie by wytrzymał. Ale wiadomo jak robić to raz a porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Rozebrałem rozdzielacz. Na sekcjach wszystko gra. Sprężyny całe. Zamykają i otwierają. Zostaje pompa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
57 minut temu, wladek99 napisał:

Rozebrałem rozdzielacz. Na sekcjach wszystko gra. Sprężyny całe. Zamykają i otwierają. Zostaje pompa ?

Zaworki w pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Ok. tylko że ok 20 min temu nalałem wody uruchomiłem i prawa strona pyli elegancko a lewo nic. A zaworki w pompie głęboko siedzą ? dużo roboty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj