Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrk1233

piotrk1233

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 10 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 18:52

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Witam!

Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.

Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Dzisiaj, 17:14
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 18:56

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Jest powietrze w powietrzniku? Może być pęknięta przepona powietrznika.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share piotrk1233

piotrk1233

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 10 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:02

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Powietrze jest, przepona była wymieniana

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kolejne eliminacje za nami zobacz »

•  

#4 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:04

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Zasilanie pompy w porządku? Przewód ssawny nie zapchany? Filtr drożny?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:08

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Witam.
Nie jestem znawcą, ale według mnie, to brak lub za duże ciśnienie w powietrzniku, albo pęknięta jedna membrana i pompuje tylko jedna, ale wtedy powinno pojawić się woda w oleju.

#6 Share piotrk1233

piotrk1233

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 10 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:11

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Zasilanie pompy w porządku, ale resztę to muszę przejrzeć :)

Wody w oleju nie widzę, także powinno być w porządku :)

Edytowany przez piotrk1233, 19 kwiecień 2014 - 19:33.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 20:27

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Zawór ciśnieniowy padł, to jest normalny objaw.

#8 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 15:28

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia lalbo przytyka mieszadło wczoraj mialem podobnie u siebie pompe rozebrałem i nic dobiero przez przypadek zauważl szwagier że nie równo leje mieszadlo

#9 Share daworz

daworz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:28

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z opryskiwaczem. Nie jest to jakiś nowy model trochę już przeszedł ale jest to 300l/10m pompa wygląda na coś jakby pilmet p40 . Problem polega na tym że nabijam sobie ciśnienie np 3 bary ( tak ustawione mam) i na manometrze cały czas takie ciśnienie mi się utrzymuje ładnie. Po otwarciu zaworów na lance ciśnienie spada nawet do 1.2 bara. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Bysze są nowe wszystkie zmieniane w tamtym roku, teraz sprawdzałem na innym rozdzielaczu i to samo było. Prosiłbym o jakieś sugestie.

Połączone

#10 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:36

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Zaworki w pompie nie trzymają.

Edytowany przez balcerek1, 21 kwiecień 2014 - 13:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 21 kwiecień 2014 - 13:51

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia pewnie zaworki w pompie przedmówca ma rację a w pompie ma być 2/3 ciśnienia roboczego co nastawiasz:P

#12 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:57

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia A nie można na zaworze jeszcze podkręcić? Ja mam taki problem, że jak jest pełen zbiornik to zadane ciśnienie jakoś utrzymuje ale jak przekroczy 2/3 objętości to zaczynają się problemy. Wszystko było ok do momentu gdy zmieniłem ciągnik i przy danej prędkości obroty silnika zmniejszyłem 1650 na 1400. Z początku nie było jeszcze źle, tak na styk ale teraz to muszę redukować nawet bieg. Zastanawiam się czy to zaworki na pompie czy zawór ciśnieniowy?

#13 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 22:11

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Jak masz pełny zbiornik to ciśnie ci wodę w dół do momentu jak nie zejdziesz do wysokości zaworu.Ja obstawiam tylko zaworki w pompie.

#14 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 22:23

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Witam podłącze się do tematu a mianowicie jak ustawić opryskiwacz Polski warta 400l przed remontem pompy beczka starczała na 1.5ha jadąc 3 biegiem a teraz żeby tak wychodziło to trzeba 2 biegiem jeździć?

#15 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:52

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia Na czym polegał remont? Albo zmieniły się dysze albo ciśnienie, chyba że zmienił się traktor.

#16 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:09

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia witam.dołączę się do tematu bo szlag mnie dzisiaj trafił na polu a mianowicie mam taki sam problem jak napisał wyżej kolega Agronim. Opryskiwacz 1000l zawieszany, belka 15m pompa Comet 105l/min. Pełen opryskiwacz wszystko ładnie pięknie, trzyma zadane ciśnienie tj. 3,5 bara. Po wypryskaniu ok 150-200 l cieczy roboczej opryskiwacz nagle gubi ciśnienie. Ciśnienie spada najpierw do ok 3 bar ale podkręcam je na zaworze z powrotem do 3,5 ale gdy poziom cieczy spadnie poniżej 400 l to zawór podkręcony na maksa a ciśnienie 2,5 bara. Wczoraj wymieniłem wszystkie uszczelnienia (wyjście cieczy ze zbiornika, dojście cieczy do filtra, wyjście cieczy z filtra, dojście cieczy do pompy) bo myślałem że może łapie gdzieś fałszywe powietrze ale nadal to samo. Filtr główny wyczyszczony, filtr samooczyszczający przy zaworach również wyczyszczony a nadal opryskiwacz szwankuje. Nie wiem co to może być a nie chce na daremno pompy rozkręcać. dodam także że przy spadku ciśnienia słychać głośniejszą pracę pompy. pozdrawiam

Edytowany przez bartas19, 29 kwiecień 2014 - 22:37.

#17 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 30 kwiecień 2014 - 06:00

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia albo zaworki w pompie albo problem z sakiem w zbiorniku - mi się kiedyś oberwał i podobny efekt - dopóki grawitacja pomagała to było ok - potem problem bo wąż w zbiorniku przysysał się do ścianki i spadała wydajność. Ale szukania problemu było co nie miara - tak samo zawory , zaworki,membrany,silnik hydrauliczny, filter, szczelność linii - a okazała się pierdoła w zbiorniku

#18 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 06:25

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia w tym przypadku to będą zaworki w pompie prawdopodobnie - bez rozbiórki nie potwierdzisz

#19 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 12 kwiecień 2015 - 08:48

Podepnę sie do tematu. Czy po rozebraniu pompy będzie widać czy zaworki kwalifikują sie do wymiany?

Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:00

Wystarczy odkręcić sam kolektor bez demontażu pompy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Dodaj odpowiedź