piotrk1233

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia

Polecane posty

akmaly    709

Rozdzielacz źle złożony jak jedna strona nie rozpyla. Ciśnienie na połówce większe ale zobacz jak będzie na całej belce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co może być powodem spadku ciśnienia w pilmecie 412 LM? Jak te 4 sekcje mam wyłaczone przy właczonym zaworze sterujacym to ciśnienie można wyregulować nawet do 10 atmosfer a po właczeniu sekcji w pozycje do oprysku ciśnienie spada do 1 atmosfery i kręcenie pokrętłem nic nie daje

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Może być problem z rozdzielaczem i nie domyka całkowicie obiegu na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Proszę o pomysły na moją usterkę. Opryskiwacz po kilku latach normalnej pracy teraz robi coś takiego że po załączeniu pryskania nabija ciśnienie o 1 bar większe niż ustawione, po czym w trakcie pryskania przez około 3-4 minuty ciśnienie stopniowo spada do ustawionego i już się utrzymuje. Pacjent to TadLen 400 l z  pompą Zefirek, zawór stałociśnieniowy manualny Arag. Pompę rozbierałem membrany i zaworki wydają się dobre. Filtry czyste. Rozdzielacz poroskręcałem niby nic nie zapchane, dźwignia od załączania normalnie chodzi. Wymienić profilaktycznie zaworki w pompie czy szukać przyczyny raczej w rozdzielaczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Dzięki, a bardziej obstawiasz na zawór główny z tym zielonym pokrętłem, czy ten z żółtym ? 🙂

20200524_142941.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młodyok    0

Witam przymierzam sie do zakupu opryskiwacza i chciałbym sie dowiedzieć czym różni sie rozdzielacz DURO 5 od FERNO 5? Czy może jest ktoś mi w stanie powiedzieć który z nich jest lepszy?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
9 godzin temu, baksik napisał:

Dzięki, a bardziej obstawiasz na zawór główny z tym zielonym pokrętłem, czy ten z żółtym ? 🙂

20200524_142941.jpg

Zielone pokrętło służy do regulacji ciśnienia maksymalnego. Żółte do regulacji ciśnienia roboczego i od tego miejsca szukałabym problemu aż do rozpylaczy. Wzrost ciśnienia może powodować zatkana końcówka ale u ciebie ono się stabilizuje w czasie i to jest dziwne dlaczego tak się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Kleił ktoś zbiornik w opryskiwaczu 400l promar cieknie na połowie wysokości na zgrzewie, podłożenie w tym miejscu deseczki coś zaciska i nie cieknie, w ogóle nie widać tego pęknięcie czy to szew by puścił, miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1305

mam Dziekana 450l/12m  , pompa Monsun pp-100  ,  po 15 latach  wymieniłem membrane i rozdizelacz 5 sekcyjny  i napompowałem 2 [jednostki] powietrza,

na pełnym  450litrów ma 5 atmosfer przy obrotach 800 , jak  zostaje  mniej niż 100l to trzeba obroty 1200, jak jest 70-80l  to trzeba np zredukować na z 3 na 2bieg i obroty 1400 zeby cisnienie nie spadało , bo bardzo spada dysze nowe 0.2mm MMat żółte , pryska 220l/ha

PYTANIE co zrobic zeby było bardziej stabilne ciśnienie czy skręcić rozdzielacz na mniej  i jezdzić wiekszym gazem , czy cos inaczej ustawić?

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

mam Dziekana 450l/12m  , pompa Monsun pp-100  ,  po 15 latach  wymieniłem membrane i rozdizelacz 5 sekcyjny  i napompowałem 2 [jednostki] powietrza,

na pełnym  450litrów ma 5 atmosfer przy obrotach 800 , jak  zostaje  mniej niż 100l to trzeba obroty 1200, jak jest 70-80l  to trzeba np zredukować na z 3 na 2bieg i obroty 1400 zeby cisnienie nie spadało , bo bardzo spada dysze nowe 0.2mm MMat żółte , pryska 220l/ha

PYTANIE co zrobic zeby było bardziej stabilne ciśnienie czy skręcić rozdzielacz na mniej  i jezdzić wiekszym gazem , czy cos inaczej ustawić?

Tak się dzieje  też jak są środki mocno pianotwórcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1305
42 minuty temu, stempos1980 napisał:

Tak się dzieje  też jak są środki mocno pianotwórcze

bez różnicy czy jakies proste srodki czy sie lekko waży


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

Witam mam problem z opryskiwaczem.

Pilmet 1000 litrów na 2 pompy gdy jest pełny to cisnienie jest duże podchodzi pod 6 ATM ale wraz ze spadkiem stanu cieczy ciśnienie stopniowo się zmniejsza. Najgorzej jest na koniec gdy jest już kolo 200 litrów i na zawrotach włączy się na przelew na rozdzielaczu i później na pryskanie to ciężko ma nabić te cisnienie. Zaworki nowe jeden był uszkodzony i trochę się poprawiło, membrany raczej całe bo gdyby coś z nimi było to w oleju była by woda. Czy może być winny rozdzielacz ? Zegar także nowy i bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Napisano (edytowany)

Witam

Nie bede zakladal nowego tematu i tu zapytam

Pryskam 8km/h przy 1500obr/min na silniku. Komputer dobrze trzyma i reguluje dawke. Jedynie nie wiem gdzie wyregulowac "poczatek" oprysku. Czyli staje na poczatku pola. Ruszam i wlaczam oprysk jednoczesnie i od razu daje na 1500obr silnika i wtedy opryskiwacz pryska mi na ponad 5 bar i pryska tak z 5s a potem zaczyma zbijac cisnienie do tego ktoro ma byc (3bary). To przez ten czas przejade juz pewnie ponad 20m. Robi tak tylko przy ruszaniu z miejsca. Jak juz potem wjezdzam z poprzeczki w sciezke i w trakcie jazdy wlaczam oprysk to reguluje od razu bez znaczenia jakie obroty silnika i predkosc. 

Tecnoma z komputerem aventa. Ten poczatek oprysku szukac w komputerze czy moze reguluje sie to jakos na opryskiwaczu? 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj