piotrk1233

Opryskiwacz nie trzyma ciśnienia

Polecane posty

bartek88    2

Co do włoskiej pompy i gubienia ciśnienia. W annovi raveberi tez tak spadało ciśnienie do około 1 bara. Po wyłączeniu wałka i włączeniu jeszcze raz przez chwile było ok, ale zaraz problem wracał i zaczynała głośniej chodzić. Zaworki niby na pierwszy rzut oka dobre, ale widocznie już się wypracowały, bo po naciągnięciu sprężynek w nich problem zniknął. Ciekawe na jak długo. Koszt nowych zaworków od 50 zł za szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Napisano (edytowany)

Grzebanie przy zaworkach moze niewiele dać jak niewiadomo kiedy membrany były wymieniane, mogą być odkształcone już,

druga sprawa to stan sita przed pompą, może być zawalony śmieciem lub nie rozpuszczonym środkiem chemicznym, mi w rzepaku tak zaklejał Pyrinex po połączeniu z zestawem innych ŚOR

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Membrana nie ma nic do tego, chyba że pęknie to się woda w oleju pokaże, lub wypompuje cały olej z pompy. U siebie zauważyłem że wszystkie odżywki zawierajace fosfor w składzie robią mi bałagan w filtrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Napisano (edytowany)

w zawiewszanym opryskiwaczu mam pompę polską i jak się trochę wypracują to między tłok a membranę dostaje się trochę powietrza które dziła jak poduszka powietrzna. Wersja bez otworu po środku membrany czyli nie przykręcana do tłoka, a oleju ma tylko do łożysk.W tym przypadku tylko wymiana membran pomaga. mimo że są całe.

W tym wątku dobrze było by znać konkretny typ pompy  

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem w pilmecie 1615 jak idźe woda przelewem do wąż dostają takie drgania że cała konsola się trzęsie jak włącze na oprysk to przestaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

witam. od niedawna mam opryskiwacz bieradzkiego 400L i ciśnienie rzeczywiste jest ok a teraz nagle cisnienie na manometrze mi spadło do 0.5 max 1 bara znacie jakieś przyczyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

No cóż, bieradzki...Nie można oczekiwać od niego zbyt wiele, miałem to wiem.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Witam.mam opryskiwacz Tecnoma 2400l. mam manometr w kabinie,co może być ze nie pokazuje mi na nim ciśnienia?Opryskiwacz normalnie pryska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Gdzie szukacz przyczyny wzrostu ciśnienia, opryskiwacz Biardzki 400 l zawieszany pracuje na 2,2 bara, ciśnienie kilka razy na beczke wskakyje na 5,0 bara trwa to okolo 10 do 30 sekund i samo wraca. Próbowałem regulować bez efektu, filtry sprawdzałem ma on 4 lata i pryska się okolo 15 beczek rocznie.

wszelkie podpowiedzi oraz sugestie mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Sprawdź przelew, a dokładniej dyszę w beczce na jego końcu. U mnie naszło jakiegoś syfu, przytkało i przez to wzrastało ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Dzięki kolego, ale u mnie na przelewie nic nie ma, po prostu wąż zakończony jest kolankiem który wchodzi do beczki. Kombinować przy regulatorze ciśnienia, już go rozbierałem i nic nie znalazłem niepokojącego, czy szukać w pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Nie ma nakrętki pod manometrem?

 Nie ma żadnej nakrętki. złapał ciśnienie ale pokazuje max 1.5bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Musisz pozbyć sie powietrza  zwęża. Odkręcić manometr i pod lekkim ciśnieniem zakręcić go żeby powietrze wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy po włączeniu mieszadła górnego ciśnienie spada na 1 atmosferę co może być przyczyno nie można pokrętłem wcale zwiększyć  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

czy jednak mozna szukac przyczyn w rozdzielaczu? czy te tanie rozdzielacze nie sa powodem niestabilnego cisnienia, moze ktos ma takie doswiadczenia? bo skoro forumowicze pisza ze cisnienie wzrasta nawet dwuktotnie to zawor moze sie przycinac, planuje kupic zawor stałocisnieniowy Pilmet, czy ktos ma jakies opinie czym sie kierowac przy zakupie, a moze innej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

witam, dziś uruchomiłem opryskiwacz po zimie pierwszy raz, pojechałem na polu i szlak mnie trafił tak jak powinno być ciśnienie 3 atmosfery to zaledwie jedną kręcenie na rozdzielaczu nic nie pomogło, po włączeniu musiałem odczekać chwile żeby wszystkie końcówki zaczęły pryskac, w lato w pompie wymieniłem membramy i zaworki. A przed uruchomieniem musiałem zalać pompę woda bo nie mogła zaciągnąć co mnie zdziwiło bo zawsze bez problemu zachciała po dłuższym postoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

mam problem, im mniej wody w opryskiwaczu ttym bardziej mi spada cisnienie, jade na 2 bary, jak zostanie polowa cieczy to musze podkrecac bo juz jest okolo 1,6 bara a jak jest okolo 100l to znowu, rozdzielacz rau, manometr nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<p>Witam mam taki problem z opryskiwaczem promar pompa p100 mianowicie zegar nie pokazuje mi dokładnie ciśnienia jeśli włączę wszystkie sekcje to zegar pokazuje 0 a gdy wyłączę i zostawię tylko środkową ciśnienie pokazuje mi 3 atm i nie mam pojęcia w czym szukać przyczyny ?</p>
<p>a i dodam jeszcze że gdy delikatnie przymknę tą środkową sekcję to od razu ciśnienie idzie go góry aż za zielone pole i nie mam pojęcie czego to może być przyczyna</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

mam problem, im mniej wody w opryskiwaczu ttym bardziej mi spada cisnienie, jade na 2 bary, jak zostanie polowa cieczy to musze podkrecac bo juz jest okolo 1,6 bara a jak jest okolo 100l to znowu, rozdzielacz rau, manometr nowy.

 

pomoze ktos? dodam jeszcze ze filtry czyste..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Może kończy się pompa lub zaworki. Przy pełnym zbiorniku słup cieczy "pomaga" pompie z jego ubytkiem ma coraz ciężej wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj