Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal tech 12 przeróbka

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 17:35

Metal tech 12 przeróbka Witam otóż chciałbym zrobić nakładki do mojego MetalTech 12t otóż jest sprawa taka że w tym roku mamy zamiar(na 95%) kupić sieczkarnie do QQ (Albo John deere nie wiadomo jaki model albo Class Jaguar 840-850-860-880) coś z tych i oto moje pytanie ile(cm) dorobić nadstawek aby było jeszcze dobrze w miare sypać siaczkarnią ? jeśli nie znacie wysokości porzyczepy mogę skoczyć i zmierzyć ale ma ona około 2.4m z tego co pamiętam :). to 1 pytanko a teraz 2 z czego zrobić? myślałem nad siatką z małymi krateczkami ale myślę że jeśli zrobie spore nakładki to będzie wygodniej jak np będzie z blachy ponieważ jeśli sieczkarnia pluje sieczką w siatke nwm czy nie bedzie przelatywać a tak odbije się i do kubełka :P . a 3 pytanie i chyba najważniejsze jak zrobić Hydraulicznie otwiraną burtę tylnią :)? wiem wiem są one w osercie zaraz przy zakupie przyczepy od nowości(ja mam 2 Metal techy nowe zakupion 4 lata temu a 1 rok temu) ale mi chodzi aby można było to łatwo zdjąć i zamontować poniewaz narazie nie posiadam platformy do bel i woze na 2 meta techy i 3 4.5t. hmm ma ktoś pomysł????

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metal tech 12 przeróbka Dzisiaj, 19:55
  •  

#2 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:19

Metal tech 12 przeróbka Myślę, że do 3 metrów możesz spokojnie zrobić.
ja na twoim miejscu dałbym blachę wokół przyczepy, natomiast z przodu zrobiłbym siatkę o której wspomniałeś dla uzyskania lepszej widoczności.
jeżeli chodzi o otwieraną hydraulicznie burtę to orginalną burtę tylnią odłożyłbym a zrobił bym nową całą jednolitą od góry gdzie się kończą nadstawki do samego dołu. Samo otwieranie musiało by mieć zabezpieczenie od dołu i najlepiej dwa siłowniki (po obu stronach) w górnej części przyczepy. :D

#3 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 08:14

Metal tech 12 przeróbka Dzięki wielkie :) terz tak myślałem że do 3 m podwyższyć ale co do tylniej klapy myślałem aby zostawić tą i z tyłu nie dawać nadstawek tylko kurczę z nowu o wiele mniejsza łądowność :P i juz d*pa no nie wiem prosze o dalsze sugestie a jeśli ktoś robił podobne modyfikacje prosze jeszcze o zdjecia :)

#4 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 16:03

Metal tech 12 przeróbka a co myślisz aby dać około 1 metr nakładek xd? dobry to pomysł? myślę że powinien ładnie sypać

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 18:27

Metal tech 12 przeróbka Zobacz ile oryginały mają i po sprawie.

Co do tyłu zobacz jak mają annaburger przyczepy. możesz też tak po skosie robić to zyskasz trochę objętości. możesz to powiesić na tylnych słupkach a zamykanie wykorzystać bolec od dolnej burty, w razie czego to Ci to nie będzie przeszkadzać ten tył.

tylko pamiętaj że to wywrotka i tylnia burta schodzi na dół jak się podnosi.

Edytowany przez dawidg2, 21 kwiecień 2014 - 18:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 19:59

Metal tech 12 przeróbka słuchaj o tym to ja dobrze wiem :) i wiem jak się zachowuje tylnia klapa na kopcu przy wywalaniu można ją łątwo no popsuć :) a jeśli chodzi o zamykanie ja chce aby to robiła Hydraulika :) ja niechcę wgl wysiadać z traktora tylko wjeżdżam otwieram kiper opuszczam zjedżam i lece a w trakcie jazdy sobie zamykam i OGIEŃ bo brak czasu czaisz?

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:49

Metal tech 12 przeróbka nie zrozumiałeś. chodziło mi o bolec od zamka dolnej burty ten na którym się uchyla jak dół otworzysz. w annaburgerze najpierw burta się w pionie unosi 10 cm i wtedy się odbezpiecza a potem uchyla dopiero.

#8 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 22:37

Metal tech 12 przeróbka a no możliwę ponieważ niestety nigdy nie widziałem annaburga w pracy :( zaraz az wpisze na yt :P a masz pomysdł jak to zrobić tak odrazu spytam :P?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 15:55

Metal tech 12 przeróbka 4:58 masz otwieranie chwilę potem zamykają. O takim czymś pisałem.