Zaloguj się, aby obserwować  
MlodyRolnik100

Metal tech 12 przeróbka

Polecane posty

Witam otóż chciałbym zrobić nakładki do mojego MetalTech 12t otóż jest sprawa taka że w tym roku mamy zamiar(na 95%) kupić sieczkarnie do QQ (Albo John deere nie wiadomo jaki model albo Class Jaguar 840-850-860-880) coś z tych i oto moje pytanie ile(cm) dorobić nadstawek aby było jeszcze dobrze w miare sypać siaczkarnią ? jeśli nie znacie wysokości porzyczepy mogę skoczyć i zmierzyć ale ma ona około 2.4m z tego co pamiętam :). to 1 pytanko a teraz 2 z czego zrobić? myślałem nad siatką z małymi krateczkami ale myślę że jeśli zrobie spore nakładki to będzie wygodniej jak np będzie z blachy ponieważ jeśli sieczkarnia pluje sieczką w siatke nwm czy nie bedzie przelatywać a tak odbije się i do kubełka :P . a 3 pytanie i chyba najważniejsze jak zrobić Hydraulicznie otwiraną burtę tylnią :)? wiem wiem są one w osercie zaraz przy zakupie przyczepy od nowości(ja mam 2 Metal techy nowe zakupion 4 lata temu a 1 rok temu) ale mi chodzi aby można było to łatwo zdjąć i zamontować poniewaz narazie nie posiadam platformy do bel i woze na 2 meta techy i 3 4.5t. hmm ma ktoś pomysł????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do 3 metrów możesz spokojnie zrobić.

ja na twoim miejscu dałbym blachę wokół przyczepy, natomiast z przodu zrobiłbym siatkę o której wspomniałeś dla uzyskania lepszej widoczności.

jeżeli chodzi o otwieraną hydraulicznie burtę to orginalną burtę tylnią odłożyłbym a zrobił bym nową całą jednolitą od góry gdzie się kończą nadstawki do samego dołu. Samo otwieranie musiało by mieć zabezpieczenie od dołu i najlepiej dwa siłowniki (po obu stronach) w górnej części przyczepy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) terz tak myślałem że do 3 m podwyższyć ale co do tylniej klapy myślałem aby zostawić tą i z tyłu nie dawać nadstawek tylko kurczę z nowu o wiele mniejsza łądowność :P i juz d*pa no nie wiem prosze o dalsze sugestie a jeśli ktoś robił podobne modyfikacje prosze jeszcze o zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zobacz ile oryginały mają i po sprawie.

 

Co do tyłu zobacz jak mają annaburger przyczepy. możesz też tak po skosie robić to zyskasz trochę objętości. możesz to powiesić na tylnych słupkach a zamykanie wykorzystać bolec od dolnej burty, w razie czego to Ci to nie będzie przeszkadzać ten tył.

 

tylko pamiętaj że to wywrotka i tylnia burta schodzi na dół jak się podnosi.

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchaj o tym to ja dobrze wiem :) i wiem jak się zachowuje tylnia klapa na kopcu przy wywalaniu można ją łątwo no popsuć :) a jeśli chodzi o zamykanie ja chce aby to robiła Hydraulika :) ja niechcę wgl wysiadać z traktora tylko wjeżdżam otwieram kiper opuszczam zjedżam i lece a w trakcie jazdy sobie zamykam i OGIEŃ bo brak czasu czaisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

nie zrozumiałeś. chodziło mi o bolec od zamka dolnej burty ten na którym się uchyla jak dół otworzysz. w annaburgerze najpierw burta się w pionie unosi 10 cm i wtedy się odbezpiecza a potem uchyla dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj