Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

208 odpowiedzi na ten temat

#161 Share karol2997

karol2997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 październik 2015 - 19:30

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Na 2 czyli odczepiasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Dzisiaj, 16:59
  •  

#162 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 28 październik 2015 - 08:14

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Jak pole oddaloje o 400 m i drugie ponad 1 km to sypię na jeden, odczepia się i zabiera się go do pryzmy drugim ciągnikiem. Jak 60-ka nie daje rady wciągać to przyjeżdża się 904 z sieczkarnią i wciąga i rozładowuje. Jak pole przy pryzmie to tylko na jeden się sypie i ciągnikiem z sieczkarnią rozładowuje. W tym roku na spokojnie 4,6ha w ten sposób z 5,3 posianych. Reszta została wcześniej wykoszona przy miedzach i na zagłowkach. Część jeszcze została na polu do koszenia i skarmiania na zielono zanim w małej pryzmie się ukisi.

#163 Share karol2997

karol2997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 październik 2015 - 08:24

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? A ok, dzięki. Ja mam pola blisko to jednym da rade. A mógłbyś powiedzieć, jaki jest koszt paliwa na ha?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 28 październik 2015 - 08:54

na to chyba nie ma reguły. MB300 + Ursus 5314(72KM) jednego roku wciągnoł mi 12l/h (nowa sieczkarnia, tępe noże :P). Teraz nie pamietam dokładnie ale ze 60l/ha wyszło. Za to w tym roku qq troche słabsza to MF3060 (75-80KM) wyszło 40l/ha a u znajomego jak kosiłem 15l/ha. więc rozpiętość wyników taka, że nic z tego sensownego nie wychodzi. Zaznaczam że Ursus z tą swoją 8-biegową skrzynią to szrot jeśli chodzi o koszenie qq więc jest bardzo dużo zmiennych wpływających na wynik

#165 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 28 październik 2015 - 10:02

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Mi w tym roku wyszło ok 40l/h .deutz fahr dx85+mengele MB 280.

#166 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 28 październik 2015 - 10:04

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? U mnie 904 turbo 90 KM razem z 60-ką zużyły ok 230 l na ok.4,6 ha. Na to zużycie składa się koszenie, ugniatanie i odwozy i przyprowadzanie rozrzutnika jak pole daleko. Robione w 3 pryzmy, z których jedna mała z 0,8 ha. Na jednej pryzmie zużyłby jeszcze mniej.

#167 Share karol2997

karol2997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 październik 2015 - 15:31

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? 230l to około 700-800 zł, a sieczkarnia tak jak w tym roku co mi kosil, to byś zapłacił 3.5-4tys zł + koszt ugniatania. Oszczędność to używana sieczkarnia praktycznie. Na drugi rok trzeba coś pomyśleć. Dzięki za informacje :-)

Edytowany przez karol2997, 28 październik 2015 - 15:33.

#168 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 28 październik 2015 - 16:13

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Dokładnie tak jak liczysz. Gdybym miał wynająć to 800 zł na ha i z80-100 l na rozgarnianie i ugniatanie. Do koszenia byłoby wtedy 5,3 ha, bo nie musiałbym wykaszać. Zapłaciłbym wtedy 4240 + paliwo do ugniatania. Kupiłem mengele 350 turbo z 77 roku za 2,5 tyś i pracuje bezawaryjnie. Wymienione tylko łańcuchy, ze 3 łożyska , nożyk ścinający, stalnica i gwiazda wciągająca. Oprócz łańcuchów wymieniona reszta została wstawiona podczas przygotowań do malowania. Jeszcze na starych częściach skosiłbym nią pewnie jeszcze z kilkanaście ha. Czas jednak pomyśleć nad czymś 2 rzędowym z tarką bądź gniotownikiem, bo zdarzają się słabo trącone ziarnka.

#169 Share MacRolMF

MacRolMF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 październik 2015 - 16:34

Ja polecam Pottinger MEX 1

Zgadzam się! :D

#170 Share KamilBernard

KamilBernard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 październik 2015 - 18:58

a jaka macie wydajnosc na tych przysawkach? np taka dwu rzedowa??? jest w stanie na dzien z 3 ha skosic? zakladajac ze ktos caly czas bedzie odwozil?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:11

dwurzędowa bez problemu zrobi 3ha pod warunkiem, że odpowiedniego konia zapniesz... 2-2.5 to jednorzędówką robie choć to jak zwykle zależy od wielu czynników

#172 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 październik 2015 - 19:13

Przez dzien to ja 1 jednorzedówka  mengele 350 kładłem po 4 ha  ciagnikiem 80km łądnej nawet bardzo ładnej kukurydzy. 2 rzedy ciagnik ze 120km, i powinno ładnie isc :) Chociaż patrzac z perspektywy czasu to i tak lepiej wynajac samobiezna szkoda czasu na zabawy. 

Edytowany przez bialy2005, 28 październik 2015 - 19:14.

#173 Share KamilBernard

KamilBernard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:20

no wlasnie i tu jest dylemat przy ilosc 5 ha wynajecie to juz jakies koszty.. ok 4 tys ale wlasnie 0 stresu i szybkosc pracy... co Wy o tym myslicie?

Edytowany przez KamilBernard, 28 październik 2015 - 19:31.

#174 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:33

5 ha to 2 dni walki jednorzedówka do tego policz sobie 2 dni ujezdzania, 2 dni wożenia ( każdemu kierowcy policz za jego prace), a przy sieczkarni nawet średniej wydajnosci 4 rzedówka obskoczy to w 5-6 godzin z gniotownikiem ( jakos to podstawa)  czyms wiekszym to jest raptem 3-4 godziny wiec w ciagu dnia obskakujesz na gotowo i robisz inna robote a "czas to pieniadz" Przy 5 ha mozna robic na 2 pryzmy lub jedna długa i spokojnie wtedy z ujezdzaniem nie ma problemu zeby sie wyrobic. Jak zgrana ekipa to kosiłem u kilku rolników w ciagu dnia i dosłownie w ciagu przerwy obiadowej ogarniali pryzme i do nastepnego sie jechało. W tym roku słabe kukurydze to i wydajnosci były do 20 ha o swietle słonca  a zaczynałem około 9-10:) 

co do ceny za usługe to nie iwem jaku ciebie ale zorientuj sie dobrze bo u nas 800zł w tym roku  było z odwozem ( uważam że to było za dorgo jak na ilosc masy ale inni tak kosili ja tylko kosze bez odwozu) a samo koszenie to nawet do 300zł/ha schodziło ale przy normalnym roku to średnio 500-550 zł/ha

Edytowany przez bialy2005, 28 październik 2015 - 19:37.

#175 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:34

tak sie wydaje że 0 stresu. Na silosie sam młyn... a wątpie żeby przy 5ha miałeś dojście do przynajmniej 2 porządnych traktorów do gniecenia i kolejnych 2-3 do wożenia... ja tam przy 5ha biore sąsiada na silos, ojciec wozi a ja se kosze... rozrzutnik (podwójne burty) co 20 min a że nie daleko to ojciec sam to zwiezie. 2 dni bez wiekszej gonitwy. Wcześniej sąsiadowi skosze 3-3.5ha to u mnie odrabia turem. relaks

Edytowany przez lukbold, 28 październik 2015 - 19:38.

#176 Share KamilBernard

KamilBernard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:38

ja do tej pory bralem firme uslugowa  sam tylko ubijalem i szlo sie wyrobic z ubijaniem, ale mysle czy warto sie pakowac w jakas przystawke czy ciagnac tak jak teraz 

#177 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:42

Powiem ci na przykładzie naszej okolicy nie było żadnej samobieżnej. Mineło chyba 5 lat jak kupiłem i wszyscy w okolicy stopniowo pozbyli sie jednorzedówek i przeszli na samobiezne. Teraz powiedzmy 3-4 rolników pomagaja sobie wzajemnie i obskakuje ich np. w 1dnia bo maja po kilka ha.

#178 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:55

Witam. Co sądzicie o tym ogloszeniu oraz sieczkarni?? Posiada ktoś już taką maszynę??

http://olx.pl/oferta...html#5205b1b788

#179 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 13:06

Na zdjęciach wygląda identycznie jak mengele MB tylko nie wiadomo 220 czy 300. Mengelki to bardzo dobre maszyny są  szczególnie te najnowsze (które wymieniłem).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kolba77

kolba77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 16:12

Witam,

poszukuję części do Sieczkarni Claas Jaguar 860.

Dokładniej do gardzieli. 

Walce podające, skrzynie przekładniowe, itp.

Ma ktoś z Was może informacje gdzie mogę je znaleźć?

Może ktoś prywatnie sprzedaje?

będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam