Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

208 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 07:04

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? MB 300 się udało. oddalone rzędy jakieś 10cm bo się nałożyły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Dzisiaj, 21:12
  •  

#122 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 07:16

Czyli istnieje możliwość kwestia sieczkarnia. Ktoś jeszcze ma doświadczenie w tym temacie? Zastanawiam się nad zakupem sieczkarnia lecz zastanawia mnie czy zetnie tak posianą qq.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#123 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 15:53

my kosiliśmy nasza to rządki spokojnie były oddalone 20cm od siebie wiadomo sieczkarnia wtedy pochyla i naciąga automatycznie ścina QQ wyżej, zawsze jak wychodzą mi 2rządki obok siebie to każe tak siać żeby były do 20cm od siebie :) zależy od wielkości QQ ale takie podwójne rządki do 2-2,2m to 3polowa i jedziemy:) swoją sieczkarnią nawe słonecznik zbieraliśmy z 3lejków po poznaniaku 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 15:58

Ja sieje sam więc ustawie tak jak mi tylko będzie pasować. Obawiałem się tylko tego że 2 rządki obok siebie będą problematyczne dla takiej sieczkarni ze względu na ilość materiału który musi ściąć czy tez przerób tego żeby nie było tak że trzeba będzie bardzo wolno jeździć aby maszyna przerobiła.

#125 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 16:36

heh tylko żeby mocy wystarczyło;p a tak na pważnie w mengele MB220 notorycznie pękają mocowania wałków wciągajacych QQ ZA  SZYBKO ZAPIEPSZAJĄ ludzie a potem się dziwią mb220 to pod 3p a nie pod 100koni.. ja swoją sieczkarnią w sumie rzadko kiedy schodze ponizej 1szosowej musi być już cudowna QQ albo podwójny rządek to czuć że nie może pzerobić bo zaczyna nią wibrować i wydaje dziwny dzwięk... moja 1ha qq do 8godzin koszę ale to musi być już naprawdę ładna:) i to tylko ursus c355 z silnikiem 7211

#126 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 16:59

Mocy nie zabraknie :) pytanie która sieczkarnia to wytrzyma. 

#127 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 17:53

jak zaczepiasz byle jaka sieczkarnia tylko do 60tki to..... uwierz, że sieczkarni nic nie będzie.... najwyżej ciapek Ci wyzionie ducha :D był tu jakiś matoł co do MB300 do 200KM zapinał i latał po polu choć tak teraz myślę.... to musiał być jakiś bajkopisarz w dodatku gimbus

Edytowany przez lukbold, 21 kwiecień 2015 - 18:05.

#128 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 18:24

Ja bym podpinał do niej DF DX85 bo potem to już Renia 120.54 więc chyba raczej za duża. Cały problem polega na tym że mam 3 małe kawałki gdzie sieczkarnia samobieżna za dużo niszczy qq, myślałem co na nich więcej zasiać ale łąki odpadają bo tam nie rośnie trawa a zboża też nie chciał bym tam siać. Zostaje qq, dlatego przyszedł mi do głowy ten pomysł.  Dużo tego by nie było bo resztę i tak cięła by sieczkarnia.  

#129 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 18:55

no to pod taki sprzęt jeżeli mengele to tylko MB300 albo MB350 turbo z pottingera to Mex S albo mex 2k renie szkoda podpinać tzn szkoda paliwa:) ale jak dla mnie to MB350 turbo:)) 

#130 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:00

Mówisz? Czekam jeszcze na wypowiedzi innych w sumie czasu jeszcze trochę jest. Na okolicy nie mam kogo podpytać bo nikt nie ma takich sieczkarni. Znając życie pewnie i trochę po usługach bym pośmigał bo jest paru co mają małe kawałki i czasem jak do zgadki to mówią że taka mała to by wycięła ładnie im a tak to masa nagniecionej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:21

kolega ma 350 turbo pod mtz 1025 :)) niechce kłamać ale lepiej jak 20ha rocznie kosi swojego plus usługi:) myślę że spokojnie 12-14km/godz jedyne na co narzeka to że pas transmisyjny od WOM potrafi się ślizgać ale to wina ciągnika nie sieczkarni:) ładnie siekają jaguary ale tam jest ból taki że w kilku modelach nie wciąga ciągle QQ tylko pulsacyjnie i tak szarpie ciągnikiem..u mnie całe okolice śmigają 1rzędowymi przy działkach typu 0,3ha albo 0,5ha ledwo wjedzie kombajn a juz musi kończyć..

#132 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:53

Widzę temat o sieczkarniach odżył. Jaj mam mengele 350 turbo i kosiliśmy nią kilka lat. Ostatnie 2 lat jak sieję więcej kukurydzy to nie opłaca mi się zarzynać ciągnika. Nie mam wywrotki tylko rozrzutnik jednoosiowy i ciągłe odczepianie do rozładunku było męczące. Ciągał ją ursus 904 z ledwie działającym turbo. W tym roku turbo naprawione to może ją wypróbuję na małym kawałku, bo brat z zeszłym roku robił jej  remont. Do tej sieczkarni potrzeba ze 100 KM, żeby wykorzystać jej potencjał. W 904 trochę biegów jest mało i jedziesz albo za szybko albo za wolno. Co do samej sieczkarni to wadą bębnowych jest słaby wyrzut sieczki. Ja w swojej rozwiązałem to przez dołożenie wentylatora. Teraz problem zniknął i przerzuca nawet za tylną burtę, gdy wcześniej ledwie dorzucała o połowy. Najczęściej te sieczkarnie musiały pracować na 1000 obr. wałka wom ciągnika. Co do jakości cięcia jest dobrze, bo tnie drobno, ale jak dolna tarka jest zużyta to trafiają się ziarniaki. Mengele są lepsze w ścinaniu kukurydzy od pottingerów, bo mają trójkątne nożyki i jak złapie łodygę to musi ściąć. Zapchać jest ją trudno, a jeśli już do tego doszło to z winy ciągnika, bo wałek stawał, no i czasem jak wpadłeś za szybkim biegiem w taką ponad 2,5m. Ja chciałbyś wiedzieć więcej to możesz zapytać na PW, albo możesz przyjechać do mnie i zobaczyć z bliska.

#133 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 06:40

U mnie w sezonie do zcięcia miała by z 4ha z usługami w tym 2ha u mnie . Resztę czyli około 8ha jak wspomniałem tnie mi znajomy samojezdna. Mam akurat 2 rozrzutniki dwu-osiowe więc tu problemu nie ma. Jeśli DF nie dał by sobie rady to poszła by Renia 120.54 to żaden problem jeśli chodzi o moc aby tylko nie przesadzić sieczkarnia nie rozsadzić :)

#134 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:57

gdyby trafiła się 2rzędowa pod renie ładnie by szło a jak nie to Mb350 turbo albo MEX K, tylko że mex k albo 350turbo i +80koni to wg mnie 2ha to z palcem w nosie położy na dzień

#135 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 09:04

Rozglądam się na razie i czekam na podpowiedzi i opinie. Myślałem o dwurzędowej ale boję się że wtedy nie da się dobrze trafić aby zebrać dwa podwójne rzędy :/

#136 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 20:46

Mengele MB 300 to naprawdę dobre (proste, bezobsługowe) i wydajne sieczkarnie i najnowsze jest to ostatni wypust który był w produkcji jeszcze z 3 lata temu, 350 Turbo to omijaj szerokim łukiem jest to jedyna sieczkarnia która się nie udała Mengele

#137 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:03

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Tylko kupić taką to trzeba mieć szczęście. Dawno nie przeglądałem allegro, ale z tego co pamiętam to trafiła się czasem jedna. 350 turbo to właściwie jedyna ich sieczkarnia z bębnowym systemem tnącym. Reszta zaczynając od 220 chyba na 300 skończywszy to toporówki. 350 nie jest taka najgorsza, ale gdybym miał do wyboru to wybrałbym 300. Na sh 20-25 to mam ciągnik za słaby. Szkoda, bo jak mają czasem na wyposażeniu podbieracz do traw to sprzęt uniwersalny. Do łubinu na kiszonkę by mi się przydała

#138 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:05

kwestia kto jak rozj**ebaną kupił  skoro jest to ne wypał to ciekawe co powiedz na dobre 20ha rocznie czyli od wejścia PL  do UE bo wtedy sąsiad lupił MTZ i sieczkarnie używkę i cały czas w okolicach 20ha tnie wiem że zmieniał wszystkie noze no ale sory bardzo blisko 200ha qq nigdy na nią nie narzekał

#139 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:05

Chyba kolego nie miałes 350 że takie rzeczy piszesz. Chyba wydajniejszej jednorzedówki nie ma  i jakosc sieczki jest bardzo dobra. 300 to osttsnie modele jakie były produkowane a wiec i najmlodsze jakie mozesz spotkac. #50 i 250 sa to sieczkarnie bebnowe cos jak samobieżna tylko mały beben i tarka. W wszytkie inne poza jeszcze paroma modelami to toporówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:09

MB300 już nie ma bo jest http://www.lely.com/...nianie/storm-75 i dalej klepią w niezmienionej postaci. Ja mam chyba końcówkę Mengele MB300 bo już z regulacja posuwu i malowana na czarno rurą.... mocy przybywaj i o nic się nie martwię :)