Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

208 odpowiedzi na ten temat

#101 Share zetor7340z

zetor7340z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:08

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Ile masz ha qq?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Dzisiaj, 04:53
  •  

#102 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 09 listopad 2012 - 19:22

czy ktoś z was wie ile takie "cudo" z poniższego filmiku może kosztować?
http://www.youtube.com/watch?v=dyU5EXtePso&feature=related

czego to ludzie nie wymysla niezla sprawa z takiej maszyny ciekawe czy da sie nia prasowac sianokiszake swoja droga maly ten ciagnik sie wydaje ciekawe jakie ma zapotrzebowanie mocy ta maszyna

#103 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 10:39

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Ale później to jeszcze trzeba folią owinąć. Wydaje mi się że jest to dużo bardziej kosztowne niż robienie kiszonki na pryzmie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:57

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? fakt jest droższe....ale za to nakład pracy mniejszy....co do tej maszyny to poszperałem....i niestety robi to małe belki[90] i jest to chiński wynalazek....prasa łańcuchowa i doczepiona zwykła sieczkarnia jednorzędowa. Bardziej efektywniejsze jest np

ale w okolicy nikt takich usług nie świadczy

#105 Share Pablo07

Pablo07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 16:15

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? teraz miałem 15 ha a w tym roku planuję jakieś 25-30

#106 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 12:35

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Jakie wydajności osiągacie przy sieczkarniach jednorzędowych ?

#107 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 20:22

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Jaką polecacie sieczkarnie jednorzędową? Mam co roku ok. 2,5ha ququ i doszedłem do wniosku że robienie tego sieczkarnią samojezdną nie ma sensu... Wiem że to jest szybkość bo chwila moment i po sprawie ale... jest taka diabelna gonita że nie zdąży się ubić kiszonki tym bardziej że mam bardzo blisko pola... Jak miałem Mengele MB220 (poszła z dymem razem ze stodołą) to nadążyło się wszystko zrobić a ququ była super pocięta i nie zostawało nic na polu, co przy samojezdnej sieczkarni jest tragedia... Nie wiem czy kemper sąsiada (Żubr 300) jest taki do bani czy on nie umie sieczkarnią (JD 5720) kosić? No i koszty w tamtym roku zapłaciliśmy 1500zł za właśnie 2,5ha ququ.... W tym roku jak skosił jednej osobie 1,5ha to facet przywiózł z pola 5 przyczep nie ruszonej a przygniecionej ququ... Fakt ququ w tym roku jest malutka ale boję się go wpuścić bo zrobi to samo czyli pół zostanie na ziemi... Dlatego decyzja zapadła o kupnie jednorzędówki ale jakiej? Co sądzicie o Pottingerze GT?

#108 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 06:37

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? jeśli chodzi o Pottinger GT, to osobiście nie posiadam takiej, ale widziałem u znajomego ją w akcji. Sieczka po niej jest bardzo dobrze pocięta i praktycznie nie ma nienaruszonych ziaren. Z tego co właściciel mówił, jest bardzo zadowolony z tej sieczkarni, chociaż zeby wyciasnąc z niej przyzwoitą wydajnośc, potrzeba do niej porządny ciągnik zapiąc. Ja posiadam polską sieczkarnie Z-364. To jest praktycznie to samo co Mex OK. współpracuje ona u mnie z C-385 i jestem z niej bardzo zadowolony. W pierwszym roku miałem z nią problemy, tzn słabo rozdrabniała, przelatywało przez nią dużo nie pociętych liści, ale jak ją wyregulowałem, wymieniłem stalnice i ustawiłem noże, to jestem bardzo zadowolony.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#109 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:07

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Właśnie GT posiada znajomy i wspominał że ciągnik musi być mocny... No ja mam do wyboru doczepienie Majora lub Renault 77.12 .... Z-364 widzę że jest dość tania w zakupie... Ogólnie jak obliczyłem to skoszenie tego areału jednorzędówką zamknie się w kwocie ok. 500zł... Zaś sieczkarnia wyniosła mnie w tamtym roku 1500zł i cudów nie było żadnych ...

#110 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:16

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Jeśli kupisz własną sieczkarnie, to praktycznie oprócz folii, to twój koszt to bedzie zakup paliwa, pod warunkiem że sieczkarnia nie będzie się psuła.Ale tak z reszta jest z każda maszyną. pozatym jak masz swój sprzęt, to nie trzeba nikogo prosić, tylko kosisz wtedy kiedy ci pasuje i bez problemu nadązysz z ubiciem i dowożeniem. W z-364 podoba mi się to,że ma prosta konstrukcje, a mianowicie jest tak jedna przekladnia kątowa, kilka łożysk i pasków klinowych. Pottinger jest już bardziej zawansowana technicznie. Ten znajomy co kosił tą GT, podczepiał ją do ursusa 1224, ale dlatego że oprucz tego ciągnika miał jeszcze c-360 i mówił, że do powolnego koszenia na zielono dla krów c-360 wystarczy, ale żeby naprawde z nia zasuwać to zapina 1224. Pozatym u niego są cięzkie ziemie i duże góry. ja do swojej zapinam c-385 i spokojnie daje rade z sieczkarnia i zapięta przyczepa
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 14:38

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Mex GT to raczej nie poszalejesz bo za mało mocy ale Mex OK z tego co ludzie piszą powienien ładnei dawać rade. Potem PZ MH 80S, no i mengelki MB220 jak wspominałeś i MB300 którą osobiście gonie po polu od biedy nawet 3P ;)

Edytowany przez lukbold, 27 sierpień 2014 - 14:39.

#112 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:07

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? która będzie lepsza na areał 1,5ha i do ciągnika 80KM lub ursusa 902:
http://olx.pl/oferta...html#e437b39db1
lub
http://olx.pl/oferta...html#e437b39db1
czy może jakąś inną ?

#113 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 22:25

ja mam starą Fahr mh 48 jest robiona na licencji Kemper Mais wolf i exakter c360 w dzień w 3osoby spokojnie 1,3-1,5ha zetniemy i okryjemy kopiec:) 

naprawdę lekko chodzi regulowana długość sieczki od kilku mm do nawet 1cm każde ziarko jest uszkodzone:) naprwdę polecam z częściami nie ma problemu standardowy łańcuch napędowy zębatki i noże do kupienie od Kempera:) heh kosiliśmy nawet c330 nią qq na zielonkę dla krów:) znajomy ma Krone taką cio wciąga od tyłu chyba 16 też chwali lekko chodzi Mengele MB 220 sąsiad na zarobki chodził ursusem 3512 xd daje radę lekko chodzi PZ też lekka:) ale grubo szatkuje polski silosokombajn prawie jak PZ no i jugosławiański SIP to samo co PZ :) u mnie w okolicy prawie każdy ma swoją 1rzędową Pottinger S ale do c360 trzeba wyjąć tarke:) Pottinger ok jeszcze wmiarę chodzi ale juz c360 ma trochę z nią do roboty

#114 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 22:27

A która sieczkarnia będzie najlepsza do ciągnika 65KM? Która najlżej będzie chodziła? Pottinger OK, Mengele MB220 czy PZ MH 80S? Musze powoli czegoś poszukać :P

#115 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 06:56

Wg mnie większych różnic między nimi nie będzie. Jeszcze dopisz do listy MB300 i szukaj takiej w dobrym stanie i tyle

#116 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 14:04

mengele mb 220 jak pod 65koni:) chociaż pottinger ładniej siecze najgorzej robi pz z tych 3

#117 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 14:12

przecież we wszystkich tych sieczkarniach masz podobny system ścianania rośliny, 12 noży szatkowania, chyba wszystkie mają tarki więc skąd by miały być różnice w cięciu ? ostre noże, równa stalnica i musi ładnie pracować...  chyba że kształt noża ma mieć wpływ na jakość cięcia. Wujek ma PZ, ja miałem MB220, teraz MB 300 i widocznie źle szukam tych różnic w sieczce że ich nie widzę. Obojętnie co byle nie wysłużone

#118 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 19:29

a czy przypadkiem pz 80 s nie ma 9noży? w jednym sezonie pożyczałem pz 80 i to był prawie orkan nie pamiętam ile tam było noży aly chyba o jeden mniej.. nie będę kłamał niewiele lepiej tnie pz 80 s dopiero prawdziwą łądną sieczkę robi pz 80s ale mui być "S"    czemu mengele 1wg mnie lepsza pod 65 koni ? bo lżej chodzi sporo lżej od pottingera GT ale jak mamy +70koni to pottinger robi prawdziwą trocinę:))) 

a prawda jest taka jak są h"*ja warte krowy i źle zbilansowana dawka to choćby i złotym jaguarem kosić cudów nie będzie, my kosimy starą sieczkarnia sieczka nie jest idealna a najgorsza krowa daje ponad 6,5tys kg w 302 dni najlepsze przekraczają 8,5tys :) 

brak dużego sprzęty i ochoczych sąsiadów do pomocy/odrobku wymusił na nas zbiór samemu 1rzędową ale dzięki temu na 1ha koszt cięcia to do 50L ON czyli mniej jak 250zł za 700zł to mam okryty i ugniecony 1ha QQ i pewność że się nie popsuje

#119 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 kwiecień 2015 - 04:40

Sprzedam Mengele MB 300, maszyna przesypana , przygotowana do sezonu cena 4 tys.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 06:38

A czy sieczkarnia jednorzędową da radę ciąć qq z podwójnych rzędów? Próbował ktoś?

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)