Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

208 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 20:11

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? z mb 200 mf 255 będzie miał cięzko i to znacznie wiem bo sam posiadam i nieraz 7211 potrafi przykucnąć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Dzisiaj, 00:16
  •  

#42 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 20:53

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Moj Pottinger Mex w mf 255 pochodził około 15 minut zanim doszedłem do wniosku , że żal traktora i nerwów. Poźniej podczepiłem go do Pronara 82sa i też potrafił sie przydusić jak kuku była większa. Znajomy miał mengelke do 60-tki to 2 razy sprzęgło w niej robił w sezonie. Zasadniczo nikt już u nas w okolicy mniej niż 60 km nie podczepia do kukurydzianki.

#43 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 22:26

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? ja mf 255 ciągam jugosławiańską sieczkarnie do koszenia mf wystarcza ale problem zaczyna się przy transporcie bo mf za nisko podnosi podnośnik
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 17:45

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? popieram kolegę trq PZ lekko chodzi i ładnie tnie.

#45 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 17:50

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Na kółku podporowym idzie super nie trzeba trzymać na podnośniku opuszczasz i do przodu.

#46 Share marek1

marek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 12:13

Na kółku podporowym idzie super nie trzeba trzymać na podnośniku opuszczasz i do przodu.

Sprzedam sieczkarnie PZ 80S w łłądnym stanie gg1593634 lub 781290255

#47 Share farmer66

farmer66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:14

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? posiadam sieczkarnie polską gąskę kupiłem ją kilka lat temu i na początku chodziła z mf255 ale ten ciągnik miał w niej zdecydowaniw za ciężko i po 2 sezonie silnik do remontu teraz tnę zetorem 5340 i uważam że to świetne połączenie. przez 5 lat użytkowania dorobiłem udogodnienia. zamontowałem siłownik sterujący rurą oraz przedłużyłem rurę poniewarz przy silnym wietrze zwjuwało wszystko zanim doleciało na rozrzutnik

#48 Share tomas2411

tomas2411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 14:58

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Witam, jestem zainteresowany kupnem sieczkarni jednorzędowej pottinger mexIIk i nie wiem, czy Ursus C-360 ma wystarczająco moc do niej???? Ursusem zamierzam kosić tymczasowo przez rok, może 2 lata, gdyż zamierzam kupić większy ciągnik (80KM). Jeszcze dodam że mam do koszenia ponad 2ha.

Najpierw proszę poszukać, czy nie ma już takiego tematu, jeżeli jest, to pytaj w nim, a jak nie ma, to dopiero wtedy zakładaj nowy :D .

Tematy połączone :lol: .

Edytowany przez MarcinPykuS, 17 styczeń 2009 - 23:13.

#49 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 styczeń 2009 - 19:18

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Da sobie radę, ale nie na długa metę. Ciągnik dostanie strasznie po d.pie i przekaźnik długo tak nie pochodzi... Jak dla mnie C-360 to za słaba do sieczkarni. Tak jak napisałeś sprzęt 80 KM to już może z sieczkarnią pracować.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#50 Share tomas2411

tomas2411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 19:51

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Dobra dzięki za odpowiedź, wiesz to by było tak jak pisałem tymczasowo na 1 sezon, prawdopodobnie może 2 góra i kupuje większy. Czytałem że w pottingerze mexIIs nieźle sobie radzi C-360, a w mex IIk są dodatkowo cepy które można odkręcić i wtedy będzie miał lżej. Jak myślisz?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marek1

marek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 11:02

Dobra dzięki za odpowiedź, wiesz to by było tak jak pisałem tymczasowo na 1 sezon, prawdopodobnie może 2 góra i kupuje większy. Czytałem że w pottingerze mexIIs nieźle sobie radzi C-360, a w mex IIk są dodatkowo cepy które można odkręcić i wtedy będzie miał lżej. Jak myślisz?????

kolego ja polecam tobie sieczkarnie pz sa one lekki i bardzo wydajne 60 da rde sobie a jesli zamiezasz kupic ciagnik 80km to tez bedzie dobra poprostu szybciej pojedziesz.

Sprzedam sieczkarnie jednorzedowa firmy PZ80S.Jest to maszyna produkcji holenderskiej charakteryzujaca sie małymi gabarytami lecz o duzej wydajnosci.Maszyna ta doskonale nadaje sie do wspolpracy z ciagnikami od 40km np MF255 ,c360-3p.Jest lekka wazy 450kg dzieki czemu podnosnik nie odczówa.Posiada ona 9 nozy tnacych w idealnym stanie ,wyrzutniki oraz tarke, ostzalke. Nie spawana ,rama w idealnym stanie regulacja belki zaczepowej ,linki sprawne w 100%,Charakteryzuje sie ona doskonała jakoscia sieczki.Ustawiona jest obecnie na 3.5 mm.Kontakt 781290255 lub 783719387 gg 1593634 dzwonic po godzinie 16. Cena 4500zł

A jak nie to pottinger OK ale on juz musi miec troche konikow bo ma cepy ale mozna je zdjac i te 2-3 sezony porobic bez

Sprzedam w doskonałym stanie sieczkarnie pottinger OK jes to sieczkarnia niezuzyta. Kto ja kupi to temu posłuzy pare ladnych lat.Lakier nie zniszczony ,naped n paski przez co jest cicha. Posiada małe zapotrzebowanie na moc.idealnie pracuje z c360.Posiada tarke 12 nozy oraz cepy co jest zadkoscia.Cena to 8200 zł Uwazama ze naprade warto!!!

#52 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 24 styczeń 2009 - 00:08

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? a co myslicie o sieczkarni foka famarolu????? posiada ja ktos????
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#53 Share tomas2411

tomas2411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 18:56

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Witam chciałem sie dowiedzieć jak jest z awaryjnościo w pottingerze mex2s czy potrafią się zerwać paski napędowe itp.

#54 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 15:04

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? ja bym Ci polecił pottinger MEX 2 s mieliśmy tak odoło 8 lat rocznie kosiła ponad 10 ha, z paskami nie było żadnego problemu, wymieniliśmy przez ten okres noże, stolnice, ostrzałkę i parę łożysk na poczatku pracował z c 360 a później z fortschritem ZT 323 a teraz zamieniliśmy na dwurzędową

#55 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 15:33

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? Ja polecam Kemper MaisWolf. U mnie czasem pracuje z C-330 i daje rade

#56 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 24 marzec 2009 - 18:36

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? ja posiadam polską Z-364 i co roku kosi się około 3,5 ha i daje sobie radę. Pracuje z C-360

#57 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 18:47

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? ja bym polecil mengele mb 200 sam ja mam kupilem w tamtym roku i chodzila z ursusem 3512 i miejscami nie mial co robic dobrze tnie ma gniotownik kukurydza dobrze sie zakisza polecam mengele a 360 czy mf 255 to sobie z nia spokojnie poradza
Wielki fan case jx/new holland td

#58 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 22:16

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? MB 200 ma gniotownik???

#59 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 22:21

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? ludzie nie mylcie gniotownika z cepami i tarką :lol: gniotownik ma tylko MB 400

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 22:37

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza??? jedeyną sieczkarnie jednorzędową jaką widziałem z gniotownikiem (walcami) jest claas jaguar