lolo149

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

Polecane posty

Shogun    54

Ja mam Mengele MB 280, po dwóch sezonach jestem bardzo zadowolony, a zapłaciłem za nią 3200zł. Jak będziesz szukał to patrz na to czy ma tarkę i w jakim stanie, stalnica, noże, ostrzałka, no i czy kompletna bo w okolicy miał gościu PZ i zamiast tarki była zwykła blacha wstawiona i chciał 4200 i ani grosza mniej. Nie przepłacaj bo nie warto. Szukaj w pierwszej kolejności z cepami,ale podejrzewam że ceny będą kosmos i wogóle mały wybór (przynajmniej tak było u mnie w okolicy), lepiej wziąć tańszą mengelkę, PZ, albo pottingera, tylko z dobrą tarką i dobrymi nożami, jak poustawiasz wszystko i będziesz ciął z odpowiednimi obrotami na WOM to wszystko będzie pocięte i poprzetrącane. U mnie ciężko znaleźć ziarenko nie przetrącone, a jak się znajdzie to najczęściej jest pęknięte i przy lekkiej sile się rozwala, a nie oszukujmy się, nawet po Jaguarze z walcami zawsze coś przeleci, ale wiadomo, ogólna jakość będzie lepsza. Ja sobie założyłem budżet 4000zł. Jak nie znajdę dobrej z tarką w tej cenie to poszukam usługi, no ale udało się znaleźć na szczęście sporo taniej, tylko tarkę musiałem trochę przerobić bo była zużyta i duża szpara do łopat wentylatora a powinno być 2mm by dobrze przetrącało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hmmm jak zmniejszyłeś te przerwę miedzy tarką? Jedyne co mi się nasuwa to ścieniować miejsca gdzie tarka dolega do obudowy aby ją trochę podnieść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Dokładnie, i pod spód trzeba podłożyć coś. Ale to wszystko zależy od modelu sieczkarni. Ogólnie muszę dokupić nową tarkę bo jest żeliwna i boję się że pęknie w miejscu szlifowania bo zebrane z 5mm. Ale 2 sezony wykosiła, razem prawie 4 ha i nie licząc że się raz zapchała bo zbyt małe obroty miałem i szybko wiechałem w QQ to nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Moja tarka wygląda dobrze bo z 5mm karbu choć ile ma nową to nie wiem. wentylator wydaje się zjechany bo raczej po całym obwodzie powinien być blisko obudowy a tymczasem ponad 10mm szpary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

blisko ma być tylko przy "ściankach", po obwodzie u mnie też jest z 10mm i nic nie przeszkadza, byle tarka była możliwie blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

rozglądam się za cepami do niej (MB300) ale jakoś nic znaleźć nie umie a o nowe nawet nie pytałem bo pewno kosmiczne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Z częściami to masakra, raz widziałem na OLX komplet cepów ale cena masakryczna biorąc pod uwagę wartość całej sieczkarni. Ja myślałem dorabiać do swojej z cepów od młocarni, ale temat zarzuciłem, za dużo roboty i ryzyko awarii takiej samoróbki. Ja jestem zadowolony z jakości sieczki, a w przyszłości jak by się areał powiększył to może za jakąś dwurzędową sie rozejrzeć. Ogólnie w tym roku zrobiłem dwa hektary w dwa dni, wszystko jednym ciągnikiem i to nawet na spokojnie, ropy poszło jakieś 120l tak że jestem zadowolony. Jak bym miał drugi ciągnik do pomocy to spokojnie w tym samym czasie by zrobił 4 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no ja tyle robię.... 2ha w jakieś 12h. Sieczka nie najgorsza ale zawsze można coś poprawić ;) tak czy siak jak robię po usługach u ludzi co w krzaki odstawili swoje wyrąbane antyki to są zachwyceni ;) Liścia spotkasz jak noży nie zaostrzy a tak... lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj