lolo149

Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???

Polecane posty

corrado    401

Mocy nie zabraknie :) pytanie która sieczkarnia to wytrzyma. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak zaczepiasz byle jaka sieczkarnia tylko do 60tki to..... uwierz, że sieczkarni nic nie będzie.... najwyżej ciapek Ci wyzionie ducha :D był tu jakiś matoł co do MB300 do 200KM zapinał i latał po polu choć tak teraz myślę.... to musiał być jakiś bajkopisarz w dodatku gimbus

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja bym podpinał do niej DF DX85 bo potem to już Renia 120.54 więc chyba raczej za duża. Cały problem polega na tym że mam 3 małe kawałki gdzie sieczkarnia samobieżna za dużo niszczy qq, myślałem co na nich więcej zasiać ale łąki odpadają bo tam nie rośnie trawa a zboża też nie chciał bym tam siać. Zostaje qq, dlatego przyszedł mi do głowy ten pomysł.  Dużo tego by nie było bo resztę i tak cięła by sieczkarnia.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

no to pod taki sprzęt jeżeli mengele to tylko MB300 albo MB350 turbo z pottingera to Mex S albo mex 2k renie szkoda podpinać tzn szkoda paliwa:) ale jak dla mnie to MB350 turbo:)) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mówisz? Czekam jeszcze na wypowiedzi innych w sumie czasu jeszcze trochę jest. Na okolicy nie mam kogo podpytać bo nikt nie ma takich sieczkarni. Znając życie pewnie i trochę po usługach bym pośmigał bo jest paru co mają małe kawałki i czasem jak do zgadki to mówią że taka mała to by wycięła ładnie im a tak to masa nagniecionej.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

kolega ma 350 turbo pod mtz 1025 :)) niechce kłamać ale lepiej jak 20ha rocznie kosi swojego plus usługi:) myślę że spokojnie 12-14km/godz jedyne na co narzeka to że pas transmisyjny od WOM potrafi się ślizgać ale to wina ciągnika nie sieczkarni:) ładnie siekają jaguary ale tam jest ból taki że w kilku modelach nie wciąga ciągle QQ tylko pulsacyjnie i tak szarpie ciągnikiem..u mnie całe okolice śmigają 1rzędowymi przy działkach typu 0,3ha albo 0,5ha ledwo wjedzie kombajn a juz musi kończyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę temat o sieczkarniach odżył. Jaj mam mengele 350 turbo i kosiliśmy nią kilka lat. Ostatnie 2 lat jak sieję więcej kukurydzy to nie opłaca mi się zarzynać ciągnika. Nie mam wywrotki tylko rozrzutnik jednoosiowy i ciągłe odczepianie do rozładunku było męczące. Ciągał ją ursus 904 z ledwie działającym turbo. W tym roku turbo naprawione to może ją wypróbuję na małym kawałku, bo brat z zeszłym roku robił jej  remont. Do tej sieczkarni potrzeba ze 100 KM, żeby wykorzystać jej potencjał. W 904 trochę biegów jest mało i jedziesz albo za szybko albo za wolno. Co do samej sieczkarni to wadą bębnowych jest słaby wyrzut sieczki. Ja w swojej rozwiązałem to przez dołożenie wentylatora. Teraz problem zniknął i przerzuca nawet za tylną burtę, gdy wcześniej ledwie dorzucała o połowy. Najczęściej te sieczkarnie musiały pracować na 1000 obr. wałka wom ciągnika. Co do jakości cięcia jest dobrze, bo tnie drobno, ale jak dolna tarka jest zużyta to trafiają się ziarniaki. Mengele są lepsze w ścinaniu kukurydzy od pottingerów, bo mają trójkątne nożyki i jak złapie łodygę to musi ściąć. Zapchać jest ją trudno, a jeśli już do tego doszło to z winy ciągnika, bo wałek stawał, no i czasem jak wpadłeś za szybkim biegiem w taką ponad 2,5m. Ja chciałbyś wiedzieć więcej to możesz zapytać na PW, albo możesz przyjechać do mnie i zobaczyć z bliska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie w sezonie do zcięcia miała by z 4ha z usługami w tym 2ha u mnie . Resztę czyli około 8ha jak wspomniałem tnie mi znajomy samojezdna. Mam akurat 2 rozrzutniki dwu-osiowe więc tu problemu nie ma. Jeśli DF nie dał by sobie rady to poszła by Renia 120.54 to żaden problem jeśli chodzi o moc aby tylko nie przesadzić sieczkarnia nie rozsadzić :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

gdyby trafiła się 2rzędowa pod renie ładnie by szło a jak nie to Mb350 turbo albo MEX K, tylko że mex k albo 350turbo i +80koni to wg mnie 2ha to z palcem w nosie położy na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rozglądam się na razie i czekam na podpowiedzi i opinie. Myślałem o dwurzędowej ale boję się że wtedy nie da się dobrze trafić aby zebrać dwa podwójne rzędy :/


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mengele MB 300 to naprawdę dobre (proste, bezobsługowe) i wydajne sieczkarnie i najnowsze jest to ostatni wypust który był w produkcji jeszcze z 3 lata temu, 350 Turbo to omijaj szerokim łukiem jest to jedyna sieczkarnia która się nie udała Mengele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko kupić taką to trzeba mieć szczęście. Dawno nie przeglądałem allegro, ale z tego co pamiętam to trafiła się czasem jedna. 350 turbo to właściwie jedyna ich sieczkarnia z bębnowym systemem tnącym. Reszta zaczynając od 220 chyba na 300 skończywszy to toporówki. 350 nie jest taka najgorsza, ale gdybym miał do wyboru to wybrałbym 300. Na sh 20-25 to mam ciągnik za słaby. Szkoda, bo jak mają czasem na wyposażeniu podbieracz do traw to sprzęt uniwersalny. Do łubinu na kiszonkę by mi się przydała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

kwestia kto jak rozj**ebaną kupił  skoro jest to ne wypał to ciekawe co powiedz na dobre 20ha rocznie czyli od wejścia PL  do UE bo wtedy sąsiad lupił MTZ i sieczkarnie używkę i cały czas w okolicach 20ha tnie wiem że zmieniał wszystkie noze no ale sory bardzo blisko 200ha qq nigdy na nią nie narzekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Chyba kolego nie miałes 350 że takie rzeczy piszesz. Chyba wydajniejszej jednorzedówki nie ma  i jakosc sieczki jest bardzo dobra. 300 to osttsnie modele jakie były produkowane a wiec i najmlodsze jakie mozesz spotkac. #50 i 250 sa to sieczkarnie bebnowe cos jak samobieżna tylko mały beben i tarka. W wszytkie inne poza jeszcze paroma modelami to toporówki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Chyba wsadziłem kij w mrowisko :D. Nie jest moim celem krytyka Mengele bo mam sieczkarnie (MB300) i przyczepę LAW 350 a MB 350 miał sąsiad i wiem jak się z nią męczył a problem który tam jest to słaby wyrzut i nie można tym jechać na pół gwizdka bo nie chce dorzucić do przyczepy. W toporówkach nie ma tego problemu. Obecnie sąsiad zamienił na MB 400 i teraz jest naprawdę heppy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

Chyba wsadziłem kij w mrowisko :D. Nie jest moim celem krytyka Mengele bo mam sieczkarnie (MB300) i przyczepę LAW 350 a MB 350 miał sąsiad i wiem jak się z nią męczył a problem który tam jest to słaby wyrzut i nie można tym jechać na pół gwizdka bo nie chce dorzucić do przyczepy. W toporówkach nie ma tego problemu. Obecnie sąsiad zamienił na MB 400 i teraz jest naprawdę heppy.

widocznie twój sąsiad nie ma wałka 1000obr xD powiedz mi że to blisko rzuca xD https://www.youtube.com/watch?v=T2zd0eg39r4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja miałe m350 z przekłądnia na 540 i spokojnie rzucałą nawet za przyczepe :) a kolega kupił nie ważne czy na 540 czy 100 i był prblem z wyrzutem. kuzyn tez miał a moze jescze u niego stoi 350 i tez nie miał problemu, kolejnych 2 znajomych z okolicy takze mieli 350 i wszyscy zadowoleni. 400 z gniotownikiem oki ale nie wolno mokrej i mocno zielonej kosic bo sie zapycha.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czyli jednak jest coś na rzeczy. Miałem kontakt z tą jedną 350-ką i tym się sugeruję (WOM miał na 1000 i tak kosił). Z toporowymi miałem przyjemność z kilkoma markami/typami i w żadnej nie było problemu z wyrzutem.

Porównując 300-kę z 400-ką to twierdzę że 300-ka nie ma mniejszej wydajności i potrzebuje mniej mocy, jedyna przewaga 400-ki to gniotownik ale jak w 300-ce blachy ząbkowane przy nożach są dobre i tarki to nie ma całych ziaren a jeszcze można założyć cepy jak by ktoś mocno chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sprzedam Mengele MB300 cena 3500zł, stan bardzo dobry, przedłużona rura, 12 łapek do wyrzutu nowe, noże OK, stalnica nowa, przerobione bębny ciągnące, njie zatyka się, wszystkie łożyska wymienione 2 lata temu. kontakt na PW.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poetinger mex gt, mengele 350 turbo, mengele mb 300. Kup to do czego łatwiej będzie o części, bo wszystkie są prawie bezawaryjne. Mając 100 KM od biedy pociągniesz i 2 rzędową mengele Sh20 czy 25 albo poetinger mexIII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

poleciłbym Ci Poettinger MEX GT  bo taką właśnie od dwóch lat zapinam do Zetora 10540. Maszyna w sam raz do 100-u konnego ciągnika .Napęd na paski ,12 noży, 6 łapek gniotownika (nie znajdziesz całego ziarna)  ,hydrauliczane sterowanie wyrzutem , ładnie pobiera kukurydzę . Jeśli chodzi o części to nie ma z tym problemów -maszyny dość młode.

Dwurzędowa to chyba od 120KM w górę !!!

 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj