Skocz do zawartości

Zdjęcie

strefy buorowe

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 20:45

strefy buorowe Witam, moje pytanie jest następujące czy istnieje jakiś przepis który mówi w jakiej odległości od sąsiedniej działki lub budynku ma tej działce nie można stosować środków ochrony roślin, a pytam gdyż wczoraj jak wykonywałem oprysk to miałem starcie z mieszczuchem który wybudował się przy mojej działce i twierdzi że przepisy zabraniają stosowania środków ochrony roślin w odległości mniejszej niź 20 metrów. Przyznam że uczestniczyłem w kilku szkoleniach związanymi z tymi tematami i nigdzie nic na ten temat nie było wspomniane, Z góry dzięki za odpowiedzi i jeśli to możliwe linki do stron z takimi przepisami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
strefy buorowe Dzisiaj, 08:30
  •  

#2 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 18 kwiecień 2014 - 22:03

strefy buorowe Wydaje mi sie ze nie ma takiego przepisu, bylebyś nie używał środka w obrebie ujec wody i zbiornikow wodnych , jesli niemógłbyś pryskac to jak to zrobic w przypadku pola sasiada, który mógłby sobie równiez powiedziec ze nie wyraza zgody, poszukam w przepisach dla własnej ciekawości i podeśle cos jak znajde

Dz.U. 2013 poz. 455
USTAWA
z dnia 8 marca 2013 r. środkach ochrony roślin

Art. 35. 1. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt
oraz dla środowiska, w tym przeciwdziałać zniesieniu środków ochrony roślin na obszary i obiekty niebędące celem
zabiegu z zastosowaniem tych środków oraz planować stosowanie środków ochrony roślin z uwzględnieniem okresu,
w którym ludzie będą przebywać na obszarze objętym zabiegiem.

Żadnych wytycznych co do okreslonych odległości nie znalazłem, wiec mieszczuch raczej niezorientowany jest

Edytowany przez rafal11195, 18 kwiecień 2014 - 22:04.

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 18 kwiecień 2014 - 22:23

strefy buorowe wydaje mi się że była mowa na szkoleniu o odległościach od budynków ale nie jestem pewien...

zapytaj w temacie o opryskach. tam jest wielu kumatych ludzi

Edytowany przez filantrop, 18 kwiecień 2014 - 22:24.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 12:24

strefy buorowe http://www.proland.i...prezentacja.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ORZMO

ORZMO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 maj 2014 - 13:36

strefy buorowe Strefy buforowe są określone w etykietach śor. Np. Mustang 306 SE 5 metrów od terenów niewykorzystywanych rolniczo, Huzar Activ - 5 m od terenów nieużytkowanych rolniczo z równoczesnym zastosowania rozpylaczy redukujących znoszenie cieczy użytkowej podczas zabiegu o 50 % lub - 1 m od terenów nieużytkowanych rolniczo w przypadku zastosowania rozpylaczy redukujących znoszenie cieczy użytkowej podczas zabiegu o 90 %. A taki Granstar Ultra ma strefę aż 30m przy dawkach 48-60g/ha. Zapis o 20m od budynków został wykreślony w nowej ustawie. Obowiązuje to co napisane w etykietach.

Od 7 maja wchodzi w życie nowe rozporządzenie o stosowaniu śor. Zgodnie z nim odległość od terenów nieużytkowanych rolniczo przy zastosowaniu opryskiwaczy polowych wynosi 1 m, Jeśli w etykiecie jest większa odległość, to ona obowiązuje.

Edytowany przez ORZMO, 07 maj 2014 - 12:42.