Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana rozdzielacza mtz 82

166 odpowiedzi na ten temat

#101 Share StaryKumurun

StaryKumurun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 09:58

<a href=http://zapodaj.net/b...2338873.jpg</a>

Musisz dokupić taką tuleje. Normalny nypel się do tego nie nadaje

http://allegro.pl/tu...5670852534.html

Tylko nie wiem czy tuleja od bułgara będzie pasować do waryńskiego

Edytowany przez StaryKumurun, 16 wrzesień 2015 - 10:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana rozdzielacza mtz 82 Dzisiaj, 19:13
  •  

#102 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 wrzesień 2015 - 18:26

A po co mam powrót do zbiornika robić nowym rozdzielaczem? nie może być powrót ruskim? wszystko rewelacyjnie chodzi? 

Edytowany przez dawid3p, 16 wrzesień 2015 - 19:48.

#103 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 19:36

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Może trochę nie na temat ale, mam problem z podnosnikiem w swoim Mtz. Mianowicie nie chce mi podnieść grubera. Dopiero po od pięciu talerzówki podniósł samą ramę z 9 zębami. Cały gruber razem z nią warzy ok 500-600 kg. Myślę że pompa jest ok, bo w prasie wszystko chodziło dobrze. Dodam tylko, że nic od nowości nie było ruszane pompa jak, i rozdzielacz.

#104 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 20:00

wywal wszystko tak jak ja to będziesz tak szczęśliwy że się nachlejesz, na bank regulator ci przepuszcza, bo u mnie było tak że nie mógł podnieść agregatu (1200kg) i opuszczał, i własnie winą był regulator, bo mi ciśnienie z siłownika nie spada a jak mi agregat spadł, to myślałem że siłownik się skończył, a on stan dobry 

wszystko chodzi rewelacyjnie, ta ruska pompa to jest jakaś masakra, miałem skręcony zawór w nowym rozdzielaczu to mi nabiło ponad 350 bar i ciągnik zadusiła, ustawiłem zawór na 190 bar, ( nie wiem czy ciśnienie nie za duże, ktoś gadał że wyrwał siłownik)

Człowiek sto lat wajchował koło kierownicy, opuszczał podnośnik etc a głupi rozdzielacz jedno sekcyjny to wszystko trzyma, 

Efekt pracy taki że ojciec mnie do ruska teraz nie wpuści :P :P 

Chyba tak samo przerobimy c360 tak samo te rozdzielacze są tak sprawne, że pięknie się tym operuje

Skoczek1994

Kupuj rozdzielacz, migomat nyple i wszystko połączysz przez jeden dzień, ja się szczypałem z tą przeróbką, bo się tego bałem, a będziesz robił pompki przodem :)  

Załączone miniaturki

• mtz pompa.jpg

Edytowany przez dawid3p, 16 wrzesień 2015 - 19:47.

#105 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1760 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 20:29

Z przeróbką C-360 bym się zastanawiał, bo tam jak jest porządny rozdzielacz, to operuje się podnośnikiem znacznie przyjemniej niż w MTZ. No i dochodzi regulacja pozycyjna/siłowa która akurat tam niegłupio działa.

#106 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 20:48

Zmiana rozdzielacza mtz 82 jahooo

Pozycyjna ok, ale jak dal mnie te siłowe rozwiązanie to porażka jak orzesz na mozaice to na piachu na dół a na glinie pług do góry, nigdy tego nie rozumiałem, a mi chodzi o to jak zaczepię rozsiewacz, to ma mi trzymać a nie że ciągle opuszcza, z resztą z c360 to na pewno siłownik przepuszcza, ciekawe czy jak założę aluminiową pompę to mi da również z 200 bar jak ta ruska daje ponad 350, to chyba te nowe aluminiowe równie są tak sprawne, 

#107 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 20:51

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Ty kolego tym rozdzielaczem obsługujesz tylko TUZA czy i tylne wyjścia hydrauliczne? Chyba będę musiał, to przerobić bo mam już dość tej ruskiej hydrauliki.

#108 Share StaryKumurun

StaryKumurun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 20:59

A po co mam powrót do zbiornika robić nowym rozdzielaczem? nie może być powrót ruskim? wszystko rewelacyjnie chodzi? 

No to mamy dowód ze teoria z praktyką nie współgra.

Chyba wszyscy mają jakieś problemy z hydraulika w mtz-cie, w moim o dziwo regulator działa, to znów pług po 10min na ziemi. Chyba będzie trzeba pomyśleć o modyfikacji.

A jeszcze się zapytam, dokupywałeś tą tuleje ciśnieniową czy działa na nyplu?

Edytowany przez StaryKumurun, 16 wrzesień 2015 - 21:01.

#109 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 21:21

nie wiem o co wam chodzi z tą tuleją ciśnieniową nie wiem jakie to ma wgl zadanie, mam zwykły nypel wkręcony w każdym miejscu, 

mam tak połączone, Pompa, nowy rozdzielacz (rozdzielacz steruje podnośnik) powrót nowego rozdzielacza zasila stary ruski, a tą cienką rurkę to pod spust i tyle, 

najbardziej się boje że się olej może grzać na większych obrotach,  że rozdzielacz za mała przepustowość bo tylko 40l/min a pompa tam jest ''jop twuju mat'' :) Manometr mi pokazał 10 bar olej na powrocie jak przepływał swobodnie do ruskiego rozdzielacza

Skoczek1994

obsługuję tylny podnośnik, a zewnętrzną hydraulikę mam na standardowym rozdzielaczu pod kierownicą, dwie pary z tyłu omiń regulator wpinając zwykły rozdzielacz i tyle 

Edytowany przez dawid3p, 16 wrzesień 2015 - 21:16.

#110 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 16 wrzesień 2015 - 23:07

Bez tulei ciśnieniowej szybciej zacznie cieknąć olej przy dźwigni, innych problemów nie powinno być.

Pozdrawiam i super, że się udało ;)

Chyba pomyślę o tym w swoim, tyle, że ja porobię nieco inaczej. Żeby nie ku*wić przy zwalaniu kabiny, że tyle przewodów idzie.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 22:46

Chłopaki to jakie ciśnienie ustawić na siłownik tak żeby nic się nie wydarzyło, bo mam ten stary ruski, czy aby 200 bar to nie za dużo? 

#112 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 20 wrzesień 2015 - 12:35

180 wystarczy.

#113 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 21:45

Cóż wy macie za problemy z tą hydrauliką? Już u kuzyna mi sie nawet udało to rozwiązać a była czarna magia i kolge nie mógł ogranąć. Dajcie mi te ruski, skrzynke piwa i macie porobiona hydraulike na tip top a co do ciśnienia ja mam 220 bar tak było i jestdobrze działa jak dziki  

Mój Wladimirec podbija świat

#114 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 21 wrzesień 2015 - 20:00

Zmiana rozdzielacza mtz 82 UrsusCzesio

Twój regulator działa w mtz? Za to że że montują te regulatory w MTZ tych wszystkich z fabryki powinni w czarnobylu pozamykać największy niewypał w dziejach, jedyne co to pompy mają najlepsze z najlepszych, zachodnie przy nich miękną 

#115 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 14:36

Ogólnie jest to do ogarnięcia tylko jak dla mnie po co? Precyzja wykonania rozdzielacza czy regulatora jest tragiczna i tak podnośnik będzie dość szybko opadał, samą regulację trzeba powtarzać dość często. Pompa okręągła jest akurat godna polecenia, płaska nie za bardzo.

KPK Kumurun Team

#116 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 21:50

ta pompa to chyba NSZ 32 A, niewyobrażalne ciśnienie max 350 bar dobrze że wałka się nie ukręcił, 

Reasumując modernizacje dziś po przejeżdżeniu cały dzień przy obrotach 2200obr/min w trasie, olej w dotyku dość ciepły (z max 50 stopni) szybko się rozgrzał bo już po godzinie pracy, ale myślę ze ten 40l/min rozdzielacz wystarczy, ale do tej pompy jednak lepszy by był 80l/min i grubsze węże, ale już tak jest to na jakiś czas zostanie, nawet ten stary ryski tłok ładnie trzyma, podnosi bez problemu agregat ponad tonowy, jeździłem dziś bez osłon i widziałem wszystko, także ten ruski też w miarę jest nie przecieka, największy mankament to ten cholerny ruski regulator  :lol:   który został na pamiątkę bo mi nie chciało się go wykręcać  :lol:  :lol:

#117 Share Rolnexx

Rolnexx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:ciągniki
    MTZ
    T-25
    C330
    C360
    Zetor
    MF
    Ursus

Napisany 08 październik 2015 - 12:17

w naszym sklepie pompa NSZ 32A - okrągła lewa org. ! HYDROSIŁA kosztuje 275zł.

Polecam sprawdzić też inne ceny.
Na pewno będzie warto

Rolnex <--- Hurtownia części do ciągników i maszyn rolniczych. Sprzedaż ciągników MTZ Belarus.  www.rolnex.pl   rolnex97@gmail.com 

(81) 855-54-43   Lubartów... Łucka ... woj. Lubelskie

#118 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 08 październik 2015 - 21:23

jeden kolega z forum zrobił niezłą modernizację MTZ, a mianowicie wywalił ten beznadziejny regulator i zrobił takie cudo:

http://www.agrofoto....-2#entry1645078

Ja co prawda swojego MTZ już praktycznie nie używam bo jest z lat 80 ale do nowszego to bym sie pokusił bo taki EHR to świetna sprawa, a i kasa nie duża.

Jedno faktycznie trzeba ruskim przyznać te pompy hydrauliczne mieli niezłe, a przy tym tanie choć w swoim nie miałem okazji zmieniać bo jest dalej oryginał i wyrywa małe drzewa z korzeniami, ale reszta....

#119 Share davidsonn

davidsonn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 październik 2015 - 08:36

kupiłem mtz 82 ale słabo działa mu podnośnik, jest wywalony ten rozdzielacz z pod siedzenia i podnoszenie jest na gałce przy kierownicy, myślałem że pompa jest kiepska i wymieniłem na nową ale nie zbyt dużo się poprawiło. Czyściłem ten zawór przelewowy na rozdzielaczu no i troszeczkę podkręciłem ten przeciążeniowy, zmieniłem olej no i trochę lepiej. No i wydaje mi się że będę musiał zmienić ten rozdzielacz, jaki kupić żeby miał 3 sekcje pływające albo przynajmniej dwie  i każda działała w obie strony i nie trzeba było podłączać tego dziadostwa pod siedzeniem. Próbował ktoś zakładać rozdzielacz od c330? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 23 październik 2015 - 09:45

Normalny rozdzielacz z pływającą kup lub z tyloma sekcjami ile potrzebujesz.

http://allegro.pl/ro...5728404545.html

Kupowałem u nich kompletują według upodobań. 

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź