Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana rozdzielacza mtz 82

166 odpowiedzi na ten temat

#41 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:37

Po 11-tu godzinach podorywek (z małymi przerwami) podnośnik na nowym rozdzielaczu i okrągłej pompie podnosi z taką samą prędkością bez względu na temp. oleju. Jak na razie całkowite zadowolenia.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana rozdzielacza mtz 82 Dzisiaj, 10:13
  •  

#42 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 20:03

Szczęściarz, popadało u ciebie. U mnie tak sucho, że pługa nie wbije w ziemię.

#43 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:55

Zmiana rozdzielacza mtz 82 on chyba popadło ją u siebie nawet nie próbowałem pługów zaczepiac jedynie co agregatem trochę zrobiłem ale też bardzo grudy zostają

Edytowany przez robi57362, 18 sierpień 2015 - 21:56.

jesli pomoglem kliknij fajne

#44 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 05:10

U nas wcale nie lepiej. Sąsiad po trzech hektarach zdarł w podorywkowym lemiesze a u mnie dobrze że w ruskim podnośnik działa siłowo w obie strony. Cały czas trzeba pługa pilnować i wciskać go w ziemię.

KPK Kumurun Team

#45 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 08:39

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Mam rozdzielacz oryginalny z dzwigniami z prawej strony kierownicy. W ubiegłym roku założyłem tura i okazuje się,że rozdzielacz nie działa, jak należy. Wyjścia boczne były jeszcze oryginalne i nie wydaje się, żeby przede mną były używane, mimo to sterowanie tymi sekcjami to koszmar.
Lekko podnoszę dźwignię - tur opada, mocniej - idzie w górę, jeszcze mocniej - znowu opada. To samo z drugą sekcją.
Mój mechanik twierdzi, że trzeba nowy rozdzielacz, nie da się starego jakoś wyregulować?
Nie chciałbym przerabiać systemu, czy oryginalne rozdzielacae w ogóle dobrze działają?

#46 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 11:06

Masz podłączony na odwrót. Do siebie podnosisz, do przodu lekko opada siłowo, do przodu mocno opada pod własnym ciężarem. Jeśli opada za szybko załóż zawory dławiące jednostronnego działania.

KPK Kumurun Team

#47 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 08:10

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Niezaleznie, jak podepnę jest cyrk. Chodzi o to, że pruszam dźwignią w jednym kierunku a tu raz podnosi, raz opada, w zależności od położenia, tak, jak opisałem to w poprzednim poście.

#48 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2015 - 20:21

seweryn20 spadłeś mi chyba  z  nieba, wczoraj jechałem mtz przez wieś i momentalnie agregat mi jebno*ł na asfalt jasny gwint, a nie miałem zabezpieczone, hydraulika mi nic nie działa, jak pociągne dźwignie od hydrauliki zewnętrznej to olej pompuje ale bez ciśnienia, czyli wydaje mi się że regulator nie zamyka obiegu bo tak zawsze było że hydraulika zewnętrzna działała wtedy jak dźwignia była pchnięta max do tyłu, ta przy siedzeniu,

regulator kosztuje 600 zł, całe życie wajchowałęm przy kierownicy, także już mam dosyć tego, chciałem obejść regulator, ale wtedy nie będzie miał ten 3 sekcyjny rozdzielacz obiegu, chcę to wszystko wywalić i też własnie 3 sekcyjny rozdzielacz założyć, tylko myślałem nad takim, jedna sekcja pływajaca, 2 zwykłe, tylko znowu te węże gdzie to w tej kabinie pomieszczę, i myślę zrobić tak że na linki, jak tury mają, tylko nie mam z tym styczności, i jak to będzie chodzić na joystiku, lub dźwigni od biegów od cinqecento lub sejkola,

dobrze że udało mi się rzepak zasiać, teraz tydz czasu żeby ruskiego ogarnąć, wszystko wyremontowane tylko hydraulika została, a pompę mam nsz 40

jak możesz pokaż zdj jak to mniej więcej wyjscie z pompy zrobiłeś i powrót do zbiornika, aż boję się to wszystko wywalić, ale jak widzę jak mi chodzi tur w c330 na rozdzielaczu 2 sekcyjnym, gdzie miligrama oleju nie przepuści to jest baja i przecież też by tak można sobie ładnie sterować jedną dźwignią ten siłownik od podnoszenia 

pozdrawiam   :ph34r:  i z góry dzięki za pomoc 

#49 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 20:41

Jutro zrobię ci foty. Sprawdź czy tłoka w siłowniku nie urwało. Zdarza się.

Ogólnie z przeróbka nie ma strachu żadnego. Jak masz robotę to kup choć by jednosekcyjny z pływającą żeby podnośnik mieć. W przyszłości można je łączyć. 

Możesz też przykręcić w miejsce starego pod deską i połączyć jak było w oryginale. Najtaniej.

KPK Kumurun Team

#50 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 21:17

a jak tłok mogło wyrwać, w sumie on też cieknie pewnie wymienię go na ten większy, a szło by podłączyć jedno sekcyjny zamiast regulatora? Bo ten stary 3 sekcyjny odziwo jest w stanie rewelacyjnym zero przecieków,  a tak bym sobie w miejsce tej dźwigni koło siedzenia założył rozdzielacz i bajo, tylko on by musiał chyba działać tak że dźwignia koło kierownicy 3 od kierownicy) być załączona, tylko czy bedzie mi działać hydraulika zewnętrzna czy olej będzie cały czas krążył bez obiegu 

A jak seweryn założyłeś ten rozdzielacz to zapewne docisk działa ci jak rewelacyjnie pewnie tył podniesiesz :D , a to pokrętło to masz dławik na opuszczanie czy jak? ja myslałem założyć zwykły jak w bizonie na opuszczaniu 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 06:52

seweryn20 spadłeś mi chyba z nieba, wczoraj jechałem mtz przez wieś i momentalnie agregat mi jebno*ł na asfalt jasny gwint, a nie miałem zabezpieczone...

Rozwaliłeś siłownik z pewnością, miałem podobną przygodę.

#52 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 14:55

To że rozdzielacz nie cieknie nie znaczy że jest dobry. Zewnętrzne przecieki nie mają wpływu na jego szczelność wewnętrzna na sekcjach.

Tłoka zdarło z tłoczyska i tyle. Zdarza się sprawdź z ciekawości.

Co do rozdzielacza regulatora pod kierownica nie mam, docisk teraz a i wcześniej podnosił ciągnik na podnośniku. Możesz założyć jednosekcyjny rozdzielacz tylko dla podnośnika i z niego puszczasz zasilanie do tego pod kierownicą. 

Tak to pokrętło to dławik. Mogę zakręcić całkiem lub spowolnić opadanie podnośnika.

KPK Kumurun Team

#53 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 22:05

w sumie też macie rację że może to być siłownik, a jeżeli jest dwustronnego działania, rozwalił się pomiędzy sekcjami i olej przelatuje i  nic nie działa również hydraulika zewnętrzna,

dziś jeździłem cały dzień 360 3p i sobie tak myślę żeby wstawić jeszcze ruskiemu amortyzacje tuza np akumulator hydrauliczny taki jak w bizonie, ( i zaworem zamykany i załączony tylko na transport)  bo mam agregat 1,1 t i nieźle nim buja, ciekawe jaki byłby efekt, pług też ciężki jak cholera co o tym myślicie? Dużo jest w sprzedaży akumulatorów, ale nie wiem jak dobierać to parametrami czy do ciśnienia w hydraulice, 

Taki sam dławik mam na opuszczanie tura w c 330, i ta regulacja jest doskonała, bo jak pracuję przy oborniku to bardzo szybko opuszczam a jak coś przy budowie w gospodarstwie to bardzo pomału żeby nie zabić kogoś :D 

to wracając do tematu, dam radę wpiąć jedno sekcyjny zamiast regulatora? Ciężko mi wyobrazić to jak ten olej tam biega 

#54 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 14:41

Trzeba kupić jednosekcyjny  rozdzielacz z pływającą i tulejkę do podłączenia drugiego rozdzielacza. 

Wtedy do nowego rozdzielacza wpinasz zasilanie z pompy, dwa przewody siłownika, powrót do zbiornika i do piątego wyjścia ruski rozdzielacz pod kierownicą.

https://www.google.p...HdtRC1UGOKIgdM:

KPK Kumurun Team

#55 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 17:31

.rozkręciłem całą podłogę, ale zdj wam nie wyśle bo mam jakieś problemy, własnie tak patrzyłem że gdzie idzie zasilanie na regulator, i wiem gdzie powrót własnie z tego regulatora, a co z tymi dwoma co jeszcze idą z rozdzielacza? Zaczopować? 

Nie bardzo czaję o jakim piątym wyjściu piszesz? 

Da się zdemontować siłownik bez wyciągania zbiorników? kur*a nie wiem czy mi wyjdzie ten sworzeń 

Edytowany przez dawid3p, 01 wrzesień 2015 - 17:41.

#56 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2015 - 20:19

Zmiana rozdzielacza mtz 82 sworzen wyjdzie ci tylko trzeba odkręcić obejmy od zbiornika i go przesunąć max do koła i wtedy wyjdzie.
jesli pomoglem kliknij fajne

#57 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 23:01

., a co jeszcze z tą cienką rurką co idzie z regulatora do rozdzielacza? Również wywalić i zaczopować? 

środek rozdzielacza co pokazuję na zdj to wywalić i zaczopować? mam nadzieje ze w sklepie mi dobiorą jakieś korki, 

to jest przelew rozdzielacza? bo ktoś gadał że rozdzielacz ruski nie ma przelewu tylko przez regulator, dlatego mnie to zastanawia, chyba że to pseudo informacje 

Seweryn o jakim 5 wyjściu piszesz? 

Załączone miniaturki

• rozdzielacz.JPG
  • hyd 2 (2).JPG
  • hyd (1).JPG

Edytowany przez dawid3p, 01 wrzesień 2015 - 22:57.

#58 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 01 wrzesień 2015 - 23:20

Kolego ta rurka nie idzie z regulatora do rozdzielacza, tylko odwrotnie. Ona steruje zaworem przelewowym głównego rozdzielacza. Gdy Regulator nic nie robi rurka ta jest połączona z powrotem i olej krąży swobodnie. Gdy ruszysz dźwignią, regulator zamyka wypływ z tej rurki co powoduje zamknięcie zaworu przelewowego i w układzie powstaje ciśnienie. Ciśnienie to biegnie do regulatora cieńszym przewodem od pompy, bo rozdzielacz masz zamknięty, bo nic nim nie robisz. Jeśli zatkasz to wyjście, zagotujesz olej i zniszczysz pompę. Było o tym wałkowane przez wiele lat. Musisz wprowadzić to do wolnego wejścia filtru oleju.

W siłowniku w najlepszym wypadku spadła ci nakrętka, wystarczy rozebrać i przykręcić. Nie rozbierałeś tego nigdy? Taki wstrząs może spowodować zacięcie zaworu przelewowego. Spotkałem się z czymś takim. Aby sprawdzić siłownik, czy się rozkręcił, poproś drugą osobę żeby podniosła lasze max do góry, a ty włącz opuszczanie. Powinny opaść z wielką siłą.A hydraulika nie działa bo uszkodzony siłownik otworzył obieg na powrót

Ja mam wywalony regulator i też myślę wstawić tam jedną sekcję z pływającym i podpiąć to pod oryginalną dźwignię.

Mój MTZ sporo chodzi w prasie rolującej, tylko zaczyna mnie wkurzać ucieczka ciśnienia z docisku. W rozdzielaczu dobijam ostatnią sekcję podnośnikiem :D

Sprawny regulator to nawet fajnie działa.

Ale patrząc na cenę ruskiego rozdzielacza bardzo mnie on kusi.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 02 wrzesień 2015 - 09:26.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#59 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 13:49

Daruj sobie ruskie rozdzielacze. Myślałem ze na tłoku ucieka, trochę prędkość podnoszenia spadała na gorącym oleju.

Wywaliłem wszystko co ruskie poza pompą, bułgara założyłem, bez względu na temp. oleju podnosi tak samo szubko, podnośnik przez 4 dni z 300 kg nie opadł nawet 5 mm.  Ruski rozdzielacz i regulator to jeden wielki przeciek.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 02 wrzesień 2015 - 18:55

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Ja wiem o tym. To są urządzenia zbyt niedokładne i przestarzałe technicznie. Sam się dziwię że nadal to klepią zamiast cos nowego wymyślić. Nawet w nowych Belarusach pojawiaja się jakiś dziwne problemy z hydrauliką

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Dodaj odpowiedź