ziomekq

Zmiana rozdzielacza mtz 82

Polecane posty

panmino    26

seweryn20 spadłeś mi chyba z nieba, wczoraj jechałem mtz przez wieś i momentalnie agregat mi jebno*ł na asfalt jasny gwint, a nie miałem zabezpieczone...

 

 

Rozwaliłeś siłownik z pewnością, miałem podobną przygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To że rozdzielacz nie cieknie nie znaczy że jest dobry. Zewnętrzne przecieki nie mają wpływu na jego szczelność wewnętrzna na sekcjach.

Tłoka zdarło z tłoczyska i tyle. Zdarza się sprawdź z ciekawości.

 

Co do rozdzielacza regulatora pod kierownica nie mam, docisk teraz a i wcześniej podnosił ciągnik na podnośniku. Możesz założyć jednosekcyjny rozdzielacz tylko dla podnośnika i z niego puszczasz zasilanie do tego pod kierownicą. 

Tak to pokrętło to dławik. Mogę zakręcić całkiem lub spowolnić opadanie podnośnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

w sumie też macie rację że może to być siłownik, a jeżeli jest dwustronnego działania, rozwalił się pomiędzy sekcjami i olej przelatuje i  nic nie działa również hydraulika zewnętrzna,

 

dziś jeździłem cały dzień 360 3p i sobie tak myślę żeby wstawić jeszcze ruskiemu amortyzacje tuza np akumulator hydrauliczny taki jak w bizonie, ( i zaworem zamykany i załączony tylko na transport)  bo mam agregat 1,1 t i nieźle nim buja, ciekawe jaki byłby efekt, pług też ciężki jak cholera co o tym myślicie? Dużo jest w sprzedaży akumulatorów, ale nie wiem jak dobierać to parametrami czy do ciśnienia w hydraulice, 

 

Taki sam dławik mam na opuszczanie tura w c 330, i ta regulacja jest doskonała, bo jak pracuję przy oborniku to bardzo szybko opuszczam a jak coś przy budowie w gospodarstwie to bardzo pomału żeby nie zabić kogoś :D 

 

to wracając do tematu, dam radę wpiąć jedno sekcyjny zamiast regulatora? Ciężko mi wyobrazić to jak ten olej tam biega 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

 Trzeba kupić jednosekcyjny  rozdzielacz z pływającą i tulejkę do podłączenia drugiego rozdzielacza. 

Wtedy do nowego rozdzielacza wpinasz zasilanie z pompy, dwa przewody siłownika, powrót do zbiornika i do piątego wyjścia ruski rozdzielacz pod kierownicą.

https://www.google.pl/search?q=pod%C5%82%C4%85czenie+rozdzielacza&espv=2&biw=1680&bih=925&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CB8QsARqFQoTCIqygbz81ccCFUZpFAodNP0Iag#tbm=isch&q=pod%C5%82%C4%85czenie+rozdzielacza+hydraulicznego&imgrc=HdtRC1UGOKIgdM%3A


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

.rozkręciłem całą podłogę, ale zdj wam nie wyśle bo mam jakieś problemy, własnie tak patrzyłem że gdzie idzie zasilanie na regulator, i wiem gdzie powrót własnie z tego regulatora, a co z tymi dwoma co jeszcze idą z rozdzielacza? Zaczopować? 

 

Nie bardzo czaję o jakim piątym wyjściu piszesz? 

 

Da się zdemontować siłownik bez wyciągania zbiorników? kur*a nie wiem czy mi wyjdzie ten sworzeń 

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

sworzen wyjdzie ci tylko trzeba odkręcić obejmy od zbiornika i go przesunąć max do koła i wtedy wyjdzie.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

., a co jeszcze z tą cienką rurką co idzie z regulatora do rozdzielacza? Również wywalić i zaczopować? 

 

środek rozdzielacza co pokazuję na zdj to wywalić i zaczopować? mam nadzieje ze w sklepie mi dobiorą jakieś korki, 

 

to jest przelew rozdzielacza? bo ktoś gadał że rozdzielacz ruski nie ma przelewu tylko przez regulator, dlatego mnie to zastanawia, chyba że to pseudo informacje 


Seweryn o jakim 5 wyjściu piszesz? 

post-42975-0-05954600-1441144396_thumb.jpg

post-42975-0-44024500-1441144483_thumb.jpg

post-42975-0-48157500-1441144509_thumb.jpg

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kolego ta rurka nie idzie z regulatora do rozdzielacza, tylko odwrotnie. Ona steruje zaworem przelewowym głównego rozdzielacza. Gdy Regulator nic nie robi rurka ta jest połączona z powrotem i olej krąży swobodnie. Gdy ruszysz dźwignią, regulator zamyka wypływ z tej rurki co powoduje zamknięcie zaworu przelewowego i w układzie powstaje ciśnienie. Ciśnienie to biegnie do regulatora cieńszym przewodem od pompy, bo rozdzielacz masz zamknięty, bo nic nim nie robisz. Jeśli zatkasz to wyjście, zagotujesz olej i zniszczysz pompę. Było o tym wałkowane przez wiele lat. Musisz wprowadzić to do wolnego wejścia filtru oleju.

 

W siłowniku w najlepszym wypadku spadła ci nakrętka, wystarczy rozebrać i przykręcić. Nie rozbierałeś tego nigdy? Taki wstrząs może spowodować zacięcie zaworu przelewowego. Spotkałem się z czymś takim. Aby sprawdzić siłownik, czy się rozkręcił, poproś drugą osobę żeby podniosła lasze max do góry, a ty włącz opuszczanie. Powinny opaść z wielką siłą.A hydraulika nie działa bo uszkodzony siłownik otworzył obieg na powrót

 

 


Ja mam wywalony regulator i też myślę wstawić tam jedną sekcję z pływającym i podpiąć to pod oryginalną dźwignię.

Mój MTZ sporo chodzi w prasie rolującej, tylko zaczyna mnie wkurzać ucieczka ciśnienia z docisku. W rozdzielaczu dobijam ostatnią sekcję podnośnikiem :D

 

Sprawny regulator to nawet fajnie działa.

Ale patrząc na cenę ruskiego rozdzielacza bardzo mnie on kusi.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Daruj sobie ruskie rozdzielacze. Myślałem ze na tłoku ucieka, trochę prędkość podnoszenia spadała na gorącym oleju.

Wywaliłem wszystko co ruskie poza pompą, bułgara założyłem, bez względu na temp. oleju podnosi tak samo szubko, podnośnik przez 4 dni z 300 kg nie opadł nawet 5 mm.  Ruski rozdzielacz i regulator to jeden wielki przeciek.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja wiem o tym. To są urządzenia zbyt niedokładne i przestarzałe technicznie. Sam się dziwię że nadal to klepią zamiast cos nowego wymyślić. Nawet w nowych Belarusach pojawiaja się jakiś dziwne problemy z hydrauliką


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

W Belarusach jest chyba jeszcze gorzej ja ze swoim walcze od nowości słabo mi podnosi ,a hydraulika zewnętrzna działa bez zarzutu ,wspomagam unoszenie maszyn dźwignią z przodu ale tez zaczyna szwankować  ,chyba pora posłuchać rad Seweryna i po sezonie zabrać się za remont .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie potwierdzę ci swojej teorii na 100% ale u mnie po wywaleniu regulatora i rozdzielacza ruskiego hydraulika trzyma ze spadkiem 5 mm na 48 godzin. 

Wnioski nasuwają się same.

Faktem jest że straciłem inne tryby pracy siłowa czy pozycyjna. I mam to w nosie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W Belarusach jest chyba jeszcze gorzej ja ze swoim walcze od nowości słabo mi podnosi ,a hydraulika zewnętrzna działa bez zarzutu ,wspomagam unoszenie maszyn dźwignią z przodu ale tez zaczyna szwankować  ,chyba pora posłuchać rad Seweryna i po sezonie zabrać się za remont .

Jeżeli takie cos sie dzieje to musisz wymienić rozdzielacz ten pob kierownicą cos sie w nim pieprzy u kuzyna rok czasu kombinowałem o co chodzi i wkoncu zdecydował kupic ten pod kierownicą bo chociaż regulato odłączy to tym by sterował a od razu działa wszystko. I podkresle od razu wszystkie zawory sprawdzony działały ale podnośnik nie działał. 


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja chyba tylko raz w życiu używałem pozycyjnej w MTZ (nie swoim)  i raz bawiłęm się w orkę na dociążaniu, z tego drugiego byłem najbardziej zadowolony. Szedł jak przyklejony do ziemi :D


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ja zrobilem tak ze pominolem ten rozdzielacz pod siedzeniem a puscilem weze besposrednio z tloka od podnosnika do wyjsc hydrauliki z prawej strony kabiny i normalnie steruje podnosnikiem srodkowa wajcha tylko przepuszcza rozdzielacz pod kierownica i tu moje pytanie jakim rozdzielaczem zastapic ten ruski bo on troche pochodzi i juz przepuszcza pompa jest nowa bo stara padla???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U nas pola krzywe jak diabli nie ma możliwości pracować na pozycyjnej.

Ja założyłem bułgara i chodzi jak złoto. Trzeci dzień wisi na nim około 300 kilogramów i stoi jak wryty.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ok dzieki a duzo jest roboty zeby go zalozyc i czy daloby rade go umiescic kolo siedzenia lub na blotniku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jednosekcyjny tak ale już trzysekcyjny ma dużo przewodów. Zobacz jak ja mam założony. Roboty około 1 dzień takiej spokojnej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3
seweryn20

a da rade pod ten rozdzielacz co podales podlaczyc tura? ? tzn jest podpiety pod pompe ale waz tez jest wpiety w ten rozdzielacz pod kierownica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wszystko się da. Ma 9 przyłączy i to właśnie 9-te jest do dodatkowego rozdzielacza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

jeszcze jedno, kupiłem już rozdzielacz jednoskekcyjny tylko jeszcze jedno pytanie co z tą cienką rurkę co idzie z regulatora do rozdzielacza? zaczopować czy puścić w zbiornik bo ktoś już coś pisał ale nie wiem do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Obowiązkowo musisz zrobić przelew do zbiornika bo inaczej zagotuje Ci olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
    • Przez tomek9514
      Witam ponownie, 
      Jeden problem zniknął pojawił się następny
      Otóż, balot się bardzo szybko zwija, nie pojawia się sygnał że już jest gotowy gdy wskazówka od średnicy balota zejdzie się z drugą wskazówka, gdy się trochę naiwnie więcej to zaczynają stawać pasy. Gdy uda się owinąć go siatka to wychodzi wgl nie zbity. Wskazówka od ciśnienia na zegarze spada na zera a początkowo ma około 12 bar. 
      Natomiast, gdy otwieram klapę, blokuje jej zamknięcie i luznie pasy to na Nanometrze pojawia się ciśnienie około 200 bar, a gdy naciągane je śpowrotem spada na 0.
      Mial ktoś podobny problem? Dla mnie to magia. Może być winny sterownik który znajduje się po prawej stronie prasy pod półka na dodatkową siatkę? 
      Dziękuję z góry za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj