Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana rozdzielacza mtz 82

166 odpowiedzi na ten temat

#21 Share xmatixxx

xmatixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 20:56

Witam przecieki sa ale nie takie zeby powodowało to ze pompa sie nie grzeje,dodam tyle ze kazda rurka była sprawdzana,wszystko drozne jest .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana rozdzielacza mtz 82 Dzisiaj, 05:03
  •  

#22 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 21:14

Jaki masz typ tego rozdzielacza (nowego) i jaki regulator pod siedzeniem - na ile przewodów ?

Jeśli założysz rozdzielacz z wersjii bez regulatora, to nic się nie będzie grzało, ale w innym przypadku tak, bo przelew idzie przez ten regulator pod siedzeniem.

#23 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 03 lipiec 2015 - 04:51

Regulator też bym odpuścił ale łatwo można go wykluczyć bo wystarczy zrobić jakiś prowizoryczny przelew do zbiornika z tej cienkiej rurki i zobaczyć co się będzie działo. Jeśli dalej będzie grzało olej to ewidentnie wina rozdzielacza a jak nie to trzeba szukać dalej. 

#24 Share xmatixxx

xmatixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 15:44

Witam typ rozdzielacza nowego to p80 3/4 222 i z niego idzie przelew na regulator . A  regulator jest ten standardowy podajze na 4 wejscia plus przelew.Dodam ze juz robiłem ten test z ta cienka rurka do zbiornika oleju i nic z tego nie wyszło

#25 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 11:20

To wygląda na wadliwy rozdzielacz. Czasem też tak bywa jak jest za twarda sprężyna przy zaworze przelewowym albo ktoś tam coś podkłada, ale piszesz że przekładałeś ze starego to już nic innego do głowy mi nie przychodzi.

#26 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 lipiec 2015 - 21:22

Chłopacy mam problem, mój rozdzielacz 3 sekcyjny w mtz to bajka nie cieknie pięknie chodzi, ale regulator pod siedzieniem to złom, chcę wywalić go i założyć jednosekcyjny koło siedzenia do sterowania tylko siłownikiem od podnośnika, nie chcę na tym orginalnym rozdzielaczu wpinać siłownik podnośnika, bo mam zajęte na wyjścia hydraulczne do zestawu, więc jak podłączyć dodatkowy rozdzielacz? Domyślam się tak jak tura się montuje na mtz to również montuje się jakoś dodatkowy rozdzielacz ;) 

własnie co z tym przelewem, bo olej biegnie przez regulator, zamykając go zaczyna działać wywrot więc jak wepne w miejsce regulatora rozdzielacz jednosekyyjny to przy wywrocie będę musiał go blokować przepływ żeby działało

#27 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 05:56

Trzeba podłączyć olej prosto z pompy do tego jednosekcyjnego rozdzielacza który musi mieć kontynuację ciśnienia i z niego podłączysz rozdzielacz pod kierownicą a z tej cienkiej rurki co leci do regulatora trzeba zrobić przelew do zbiornika.

#28 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2015 - 12:19

dziś byłem w Agromie, to mi powiedział że ten rozdzielacz co mam 3 sekcyjny, to on musi mieć przelew, bo orginalnie przelew jest przez regulator, regulator drogi jak cholera a działać to pewnie nie będzie, znów będę wajchował przy kierownicy,

Ja zaobserwowałem że te wyjścia z lewej strony koło drzwi ( wyjścia koło drzwi) to są pozakładane trójniki i idą do regulatora, to w nie mógłbym wpiąć rozdzielacz? Robił ktoś już coś takiego? wyślijcie mi jakieś zdj, bo jak założę kabinę, to za wesoło tam nie będzie z dojściem   -_-  

#29 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 08:23

Od tych trójników przy drzwiach to rurki idą do tylnych wyjść hydraulicznych a nie do regulatora. Możesz tam podpiąć rozdzielacz zewnętrzny ale w ten sposób zajmiesz jedną sekcję w rozdzielaczu pod kierownicą a piszesz że są Ci potrzebne do czegoś. Jak chcesz mieć zrobione tak jak trzeba to zrób jak Ci napisałem wyżej i nie próbuj odkrywać ameryki na nowo bo nic lepszego nie wymyślisz tym bardziej, że widzę, że masz raczej mgliste pojęcie o hydraulice w MTZ.

#30 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 15:45

Dla zainteresowanych. Planowałem pozbyć się ruskiego rozdzielacza i w końcu to zrobiłem.

http://www.agrofoto....tz-rozdzielacz/

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 18:58

Seweryn, nie wkurzaj, tylko zrób porządny fotoporadnik, co i jak.  Jaki rozdzielacz  - firma, model ? Jak poprowadziłeś dźwignie? Jak to wygląda w kabinie ? Widzę tu jakieś dławiki ?? No i też ważne - jaki koszt ?

Sam pomysł mi się podoba, tylko u mnie z tyłu nie wypali - zbiornik przeszkadza.

Edytowany przez jahooo, 10 sierpień 2015 - 18:58.

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 19:18

Zdjęcia wstawię trochę później muszę na chwilkę wyskoczyć. 

Pokrótce rozdzielacz trzysekcyjny chyba bółgar z trzema sekcjami pływającymi 80 litrów, dotoczone szpilki, widełki ze starych rozpieraków hamulców z ruskiego, cięgna z pręta fi12 mm (chyba) zrobiony cały trzymak dźwigni które przez dziurę w podłodze są połączone z rozdzielacza idąc zaraz nad bakiem z paliwem.

Wywalony regulator, odłączony całkowicie ruski rozdzielacz, wszystko połączone wężami w sumie 8 sztuk. 2 podnośnik, 2 przedni siłownik do pługa, 2 wyjścia na tył, 2 pompa z powrotem. Założony dławik regulowany do opuszczania tylnego tuza. Pług runął na ziemię jak kamień. Musi być.

Wszystko kosztowało mnie 1100 zeta rozdzielacz, cztery 1/2-20x1,5 nyple i węże chyba z 15 metrów. Policzę jak wrócę.. Reszta zdobyczna.

http://zapodaj.net/d...3f7bc7.jpg.html

http://zapodaj.net/4...2198e3.jpg.html

http://zapodaj.net/8...7a4d21.jpg.html

http://zapodaj.net/5...95ae03.jpg.html

Muszę jeszcze kupić uchwyty na przewody i je ułożyć i zrobić blachę koło dźwigni.

kiepski bo ciemno już było.

Edytowany przez seweryn20, 10 sierpień 2015 - 20:54.

KPK Kumurun Team

#33 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 19:01

No, Seweryn kawał porządnej roboty.

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 20:56

Zobaczymy co powie w polu. Na razie trzeba czekać ziemia twardsza niż asfalt na A1.

KPK Kumurun Team

#35 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 07:53

U mnie tak samo , niestety, czekamy na deszcz

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 10:18

No właśnie. Wytrzymać da się tylko w garażu.

Do tego wczoraj stałem się przypadkowym, szczęśliwym posiadaczem płaskownika 120x30. 

Jak myślisz Jahooo co powstaje?

KPK Kumurun Team

#37 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 12:41

Głębosz ?? U mnie w cieniu 36 stopni. Też siedzę w garażu - dziś odpaliłem pneumatykę w ciągniku, bo od zakupu jej jeszcze nie zrobiłem. No i założyłem wentylator w kabinie, bo nie idzie w niej wysiedzieć.

U mnie zmiana hydrauliki chyba poczeka, aż rozdzielacz zacznie przeciekać.

Ja na łapę głębosza mam materiał z 2 sztuk podkosi do konnej kosiarki, chyba da radę

Edytowany przez jahooo, 12 sierpień 2015 - 12:42.

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 15:08

Na głębosz to nie te wymiary płaskownika. Nowe ramiona podnośnika z głupoty zrobione. Stare były już nieźle rozklekotane. 

http://zapodaj.net/c...554bda.jpg.html

Głębosz mi chodzi po głowie ale chyba poczeka do wiosny. Inna robota na razie. Gdzieś muszę dorwać rozmiar łapy i coś pokombinować.

Mi rozdzielacz nie ciekł (jeszcze, może czasem kropla spadła) ale szału dostawałem z tym patentem. W zimie naciągać się trzeba do przodu i wieczna szarpanina,

w lecie z racji że sam w domu jestem brakowało sterowania z tyłu ciągnika a i sam rozdzielacz z regulatorem już jakieś przecieki miał.

Edytowany przez seweryn20, 12 sierpień 2015 - 15:38.

KPK Kumurun Team

#39 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 15:39

Mój sąsiad pospawał te dwie części razem, żeby tak nie latało. U mnie w garażu leżą haki CBM do wspawania, ale na razie brak weny . No i brakuje mi sterowania z zewnątrz do podczepiania maszyn, ale jak założę haki, to nie będzie to aż taki problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 20:29

Między P a R to jest tylko taka różnica że w ruskim alfabecie R pisze się jak P. Ważniejsza jest dalsza część oznaczenia i szczerze to pierwszy raz się spotkałem z takim oznaczeniem jak Ty masz a było to gdzieś na forum rozszyfrowane która cyfra co oznacza. Np liczba 222 oznacza, że wszystkie trzy sekcje mają pozycję pływającą.

Błąd oznaczenia podałeś  , rozdzielacz 3/1 222G ( z dławikami bez pozycji pływającej)

3/4 222G (z dławikami i z pozycjami pływającymi)) Fachowcy ode mnie ze składnicy nie potrafili mi wyjaśnić co oznaczają te oznaczenia, bo nie są mechanikami :D 

Mój Wladimirec podbija świat

Dodaj odpowiedź