Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana rozdzielacza mtz 82

166 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ziomekq

ziomekq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 14:12

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Witam jako,że mój stary rozdzielacz juz mocno przecieka, hałasuje, i puszcza mam zamiar zmienić go na taki:http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-40l-3-z-sekcja-plywajaca-i4076419476.html teraz takie pytanie: czy będzie pasował?,jak nie to jaki inny z sekcja plywajaca. W hydrauliczne nic nie zmieniane, Wywalony tylko ten regulator z pod siedzenia. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana rozdzielacza mtz 82 Dzisiaj, 20:54
  •  

#2 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 18 kwiecień 2014 - 14:33

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Za maly przeplyw, Pompa MTZ ma wydatek ok 60l, szukaj 80l/min, na allegro nie wystawiaja, ale zaden problem zamowic.
Rozdzielacz halasuje? Nie slyszalem nic podobnego. To pompa wyje.
Jesli masz duzo wolnego czasu, to szukaj innego rozdzielacza, a jesli nie to wymien na oryginalny w wersji bez regulatora i ne kombinuj, pare lat potrzyma.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 15:11

Zmiana rozdzielacza mtz 82 No pompa może hałasować. A jeśli już koniecznie chcesz wymienić rozdzielacz to absolutnie nie kupuj ruskiego. Kiepski jest i tyle. Podzwoń lub napisz do sprzedawcy wielu z nich konfiguruje rozdzielacz do potrzeb klienta. Pamiętaj że muszą być przynajmniej dwie sekcje pływające. Jedna do podnośnika i druga do przyczepy czy każdego innego urządzenia które tego wymaga.
KPK Kumurun Team

#4 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 20 kwiecień 2014 - 06:39

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Też szukałem rozdzielacza żeby wstawić zamiast regulatora jednosekcyjny a oryginalny zostawić do hydrauliki zewnętrznej i wszystko co na necie wystawiają to 40 l/min, trudno znaleźć 80 l/min ale jak pytałem gościa na targach w Kielcach to nie ma żadnego problemu. Nie pamiętam dokładnie, ale za jednosekcyjny z pozycją pływającą powiedział mi 350zł chyba. Jak mi ten oryginalny klęknie to będę myślał bo narazie pięknie działa.

#5 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 06:53

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Są na allegro rozdzielacze dwu sekcyjne 80l z sekcją pływającą, cena była coś koło 350zł.

#6 Share ziomekq

ziomekq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 13:02

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Znalazłem na allegro 3 sekcyjny z 1 sekcja plywajaca 80l za coś ponad 600 i zamówiłem, zobaczymy co z tego będzie :)

#7 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:33

Zmiana rozdzielacza mtz 82 http://allegro.pl/ro...4153024837.html
Takie też są.

#8 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:53

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Co wy chcecie od tych ruskich rodzielaczy? WG mnie są wporządku w MTZ jest sucvhuteńki nie przepuszcza pracuje sie nim miło, W t25 wymieniłem na nowy musiałem go uszczelniac ale wystarczy kupić Hermetic za 3,50, zestaw uszczelek dobrze wyczyścić odtłuścic poczekać 2 dni i wnuki nie zobaczą wycieku
Mój Wladimirec podbija świat

#9 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:36

Zmiana rozdzielacza mtz 82 No pracuje się miło :D popracuj innym :D

#10 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 06:41

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Teraz to może będzie pracowało się mieli. Po wywaleniu regulatora z pod siedzenia i tego czegoś od regulacji chyba ciśnienia to ramiona trzeci dzień są jeszcze w górze:-) a tak to w 40 min były na dole. Co do uszczelnienia to racja, trzeba nad tym po pracować i będzie ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 06:46

Zmiana rozdzielacza mtz 82 Jakiś czas uszczelnienia rozdzielacza wytrzyma ale szału nie ma. Trzy lata temu wymieniałem uszczelnienie i już pomału zaczyna na jabłkach rosić, osłonki gumowe popękały ponad rok temu. Syf dostaje się na kule i na bank w tym roku poleci znów do wymiany. Co prawda koszt niewielki ale każdy inny rozdzielacz gania bez grzebania 10 lat. Nie mówiąc o przyjemności sterowania nim. Zerowa.
Kupie może w tym roku dwusekcyjny z dwoma sekcjami pływającymi i wrąbię go albo pod fotel nad siłownik bo miejsca masa albo na tył pod tylną szybę. Zależy mi na możliwości sterowania z tyłu stojąc koło podnośnika.
KPK Kumurun Team

#12 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 07:15

Zmiana rozdzielacza mtz 82 U wujasa w Renault jest na zewnątrz wyprowadzona dodatkowa wajcha na zewnątrz, której steruje tuzem.

Edytowany przez marioo117, 21 kwiecień 2014 - 08:03.

#13 Share DoubleJabolG

DoubleJabolG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:motocykle, elektronika, samochody, informatyka

Napisany 19 maj 2015 - 13:38

Witam Panowie, problem następujący mój rozdzielacz już nie jest w najlepszym stanie, był uszczelniany i znów cieknie, do tego zacina się zawór przelewowy, plus zaczyna puszczać, chce kupić nowy ale problem jest taki że nie wiem jaki wybrać. na moim rozdzielaczu jest symbol: MTZ P80-3-021-10 

W necie jest pełna gama rozdzielaczy ale sęk w tym aby wybrać odpowiedni, od ręki mam o takich sybolach: R8034222 z Granita oraz P80 3/4-222 

Nie wiem właśnie jaka jest różnica P a R, wizualnie, chyba inaczej zaślepki powkręcane ale może w budowie również się różni...

A może muszę szukać jeszcze innego, z tego co się dowiedziałem P80 3/4-222 G  na pewno nie pasuje bo są jakieś zawory w nim.

W hurtowni gościu niby znalazł odpowiednik ale każe jeszcze wysłać zdjęcia bo sami nie są pewni i 100 procent nie dają że będzie wszystko działać bo jak usłyszałem. Różnie bywa. A więc prośba do was aby coś doradzić. 

#14 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 19 maj 2015 - 20:07

Między P a R to jest tylko taka różnica że w ruskim alfabecie R pisze się jak P. Ważniejsza jest dalsza część oznaczenia i szczerze to pierwszy raz się spotkałem z takim oznaczeniem jak Ty masz a było to gdzieś na forum rozszyfrowane która cyfra co oznacza. Np liczba 222 oznacza, że wszystkie trzy sekcje mają pozycję pływającą.

#15 Share xmatixxx

xmatixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 20:45

Witam mam taki mały problem w swoim mtz 82 84r.A mianowicie wymieniłem w nim rozdzielacz na nowy o oznaczeniech p80 3/3 222 i okazało sie ze grzeje sie na nim pompa to pomyslałem ze trzeba wymienic tez regulator i co dalej taka sama sytuacja ,gdy włozyłem spowrotem stary rozdzielacz pompa sie nie grzeje ale co z tego jak wycieków multum i jak popracuje chwile to juz kiepsko podnosi .Pytanie co zrobic teraz zeby to działało npoprawnie dodam ze pompe tez wymieniłem

#16 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 23:28

Możliwe, że w tym nowym masz zacięty zawór przelewowy. Generalnie to powinno się zakładać rozdzielacz o takim samym oznaczeniu jak ten co był bo nie każdy nadaje się do współpracy z regulatorem. Tylko, że te które nie nadają się do regulatora raczej nie powinny grzać oleju a jedynie regulator nie będzie z nimi działał w ogóle dlatego obstawiam jednak ten zawór. Trzeba by go wyjąć, przemyć i sprawdzić czy się nie zacina.

#17 Share xmatixxx

xmatixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 20:36

Witam zawór odpada ,to była pierwsza zecz jaka sprawdzałem ,zawór sie nie zacinał a nawet załozyłem ze starego rozdzielacza a pompa dalej sie grzała.A przyszło mi na mysl zeby przełozyc sekcje z nowego rozdzielacza do starego rozdzielacza,bedzie to dobry pomysł?

#18 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 20:41

Kolego a cienka rurka ma przelew? ( z prawej strony siedząc za kierownicą).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#19 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 05:17

Musiałby w ogóle tej rurki nie podłączyć żeby rozdzielacz grzał olej. Drożna też jest skoro stary rozdzielacz oleju nie grzeje.

A co do wymiany suwaków to nie jest dobry pomysł, ja bym nie ryzykował.

Edytowany przez mani51, 01 lipiec 2015 - 05:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 22:00

Nie wiemy w jakim stanie jest stary (przecieku multum) więc może te przecieki mogą to niwelować, sprawdzić drożność by należało.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Dodaj odpowiedź