ziom5

jak ustawić siewnik poznaniak Poznaniak S043/3

Polecane posty

hubertuss    4652

Zgadza się a miernik można kupić w kutnie u producenta wyslą bez problemu. W instrukcji obsługi napisane jest jak ustawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mam poznaniaka 6 z 2008 roku. Mam pytanie do użytkowników wykonujących próbę kręcona czy tez siejących bez próby jedynie z tabeli wysiewu. Czy, aby uzyskać żądaną dawkę musicie ustawić siewnik jakieś 50 kg na hektar więcej? Bo ja muszę tak właśnie ustawiać względem tabeli. W skrzyni mam wymienione łożyska jednokierunkowe wraz z wałkiem, krzywki tez są ok. Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem a raczej pytam z ciekawości. Bo imałem mazura 5 i tam spokojnie ustawiając z tabeli musiałem dodawać tylko 10 %.

Jak interpretować ustawienie dźwigni den (tej przy lewym kole) na żabek od dołu? Ustawienie na 1 ząbek od dołu. To w pierwszą dziurkę od dołu, czy ząbek to poprzeczka między dziurkami. I wtedy w druga dziurkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Ja mam poznaniaka z 95 roku na bezstopniowej skrzyni (malowany na niebiesko) i zawsze wysiewal wiecej jak wedlug tabeli.Kolejna sprawa to predkosc jazdy i podloze bo jezdzac nazwijmy to normalnie na dobrze zageszczonej ziemi wyjdzie inaczej niz na 2000 obr i topiacym sie siewniku na swiezo zaoranym piachu i bedzie bardzo duza roznica poslizgu kola.Podstawowa sprawa aby proba sie zgadzala trzeba uzywac znacznikow  a z tego co widze w moich stronach maja poodejmowane i sieja na oko na zaklad wiec jak to ma sie zgadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Moze coś w tym jest mazur miał tone i był na kołach balonowych jak w przyczepie d 47. Poznaniak jest na wąskich. Prędkość jazdy około 8 km/h no właśnie z reguły na piachu. Z zakładami nie mam problemów mam w ciągniku takie lusterka, że widzę w nich skrajne talerze agregatu i jadę raz przy razie. Ale troszkę mniej idzie gdy robię ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

ja na lekkich glebach dodawałem 6-8%(w zależności od wilgotności gleby) na poślizg koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Ja u siebie w poznaniaku też gdzieś z 50kg muszę więcej ustawiać bo z tabelką nie wychodzi. Ale w sumie tą skale można przestawić na śrubach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Witam. Mam problem z siewnikiem poznaniak II. Na próbie kręconej pszenica ozima wyszło:

C-3   185 kg/h

C-4    201 kg/h

wybrałem C-4 i z tym ustawieniem siałem robiąc co 5 siewnik ścieżki technologiczne ( zamykałem 2x2 ) na działce 7 ha.

Po zakończeniu i obliczeniu wyszło mi 182 kg/h. :unsure:

- coś jest nie tak?

- tyle odchodzi na ścieżki technologiczne? :blink: :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Poślizg koła, mało powietrza... Ogólnie najlepiej mieć byle jaki licznik hektarów, wsypujesz połowę tego co chcesz wysiać na ha czy w Twoim przypadku 100kg i patrzysz po zasianiu 0,5 ha co zostało.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam. Mam problem z siewnikiem poznaniak II. Na próbie kręconej pszenica ozima wyszło:

C-3   185 kg/h

C-4    201 kg/h

wybrałem C-4 i z tym ustawieniem siałem robiąc co 5 siewnik ścieżki technologiczne ( zamykałem 2x2 ) na działce 7 ha.

Po zakończeniu i obliczeniu wyszło mi 182 kg/h. :unsure:

- coś jest nie tak?

- tyle odchodzi na ścieżki technologiczne? :blink: :(

Oczywiście że tak policz ilość przejazdów na zamkniętych ścieżkach x 22cm x2 (bo dwa koła) x długość przejazdu ,wyjdzie Tobie ile m2 brakuje na które nie zasiałeś zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Witam, mam siewnik poznaniak na skrzyni bezstopniowej z 2003 roku i czemu jak robię próbę z katalogu tak jak trzeba to wynik na kole i na korbie jest inny wiem że na kole jest mniej obrotów i tak robię tylko czemu nie wyśiewa tyle ile chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

1 sprawa poznaniak powiniem byc lekko pochulony do tylu po 2 odpowiednio ustawiona zastawka den ( z instrukcji) odpowiedno ustawione zastawki (z instrukci) dodany poslizg kola ( w zaleznosci od podloza) no i proba krecoba przynajmniej na 5arow powtorzona dla pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Kolego Ziel nie odpowiedziałeś na pytanie, a to co odpowiedziałeś niewiele mu pomoże, skoro wykonywał próbę na tych samych ustawieniach, tylko raz kręcąc korbą a raz kołem. Ile obrotów koła a ile korby wykonałeś, jaka była różnica w wysiewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie dlaczego mój Poznaniak 2,5 z 2008r jak siałem rzepak to na równym i pod górkę zasiał ładnie a z górki prawie wcale dodam ze nasion rzepaku w skrzyni było pod dostatkiem i siewnik był ustawiony według instrukcji i na próbie kręconej też ilość na ha.się zgadzała. Co było przyczyną ze z górki siewnik nie wypychał nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Bo zmienil sie kont nachylenia skrzyni w poziomie, pod gorke wysial ci pewnie troche wiecej a z gorki mniej niz wykreciles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Dokładnie, i podejrzewam że kolega @kamik90 zrobił ten sam błąd, tzn. próbę na korbie zrobił przy opuszczonym siewniku, a próbę na kole przy podniesionym, i stąd różnice. Poznaniaki są bardzo czułe na poziomowanie, jedyne wyjście (przy pracy na górkach) to szczelinę DEN ustawić na mniejszą niż zaleca instrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ile powinna wynosić szczelina między DEN a kołem gdy pole jest na nie równym terenie.Czy można kupić do poznaniaka wkładki do siewu rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Ten rocznik nie miał dzielonych rolek do wysiewu (wąskie+ szerokie)? Mam starszego od Twojego na skrzyni olejowej i w standardzie miał dzieloną rolkę, dzięki czemu nie było potrzeby ich wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Ale czy te wkładki poprawią jakość siewu rzepaku.

Mam te wkładki i nie zdają one egzaminu w rzepaku, za rok na rzepak wymienie cały wałek z rolkami  zeby rolki były dzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj