Skocz do zawartości

Zdjęcie

Licznik 6180 oraz kontrolka oleju w silniku

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 19:50

Licznik 6180 oraz kontrolka oleju w silniku Witam. Jako że w innym temacie pod który się podpiąłem słaby odzew to zacznę nowy temat
Zapytam od razu o dewa problemy

Problem nr.1
Dzisiaj wymieniałem żarówkę w liczniku w 6180. Oto co zastałem po otwarciu pokrywy
Dodany obrazek
To są chyba rezystory i jak widać jeden z nich chyba kończy swój żywot
Podejrzewam że związane są z diodami od kierunków jazdy. A od jakiegoś czasu czerwona dioda od jazdy do tyłu raz świeci raz nie.
Z tego co znalazłem to są rezystory 100om o dokładności 5%. Tylko czemu takie grube. Czy da się je bezproblemowo wylutować i wymienić na nowe cieńsze bo takich grubych nie znalazłem ?? Czy np. takie mogły by być czy szukać gdzieś większych tj o większej mocy - tylko jakiej??
http://allegro.pl/re...4147885102.html

Problem nr 2.
Podczas odpalania zauważyłem że kontrolka nr 10 (od niskiego poziomu oleju w silniku) się nie zapala. Myślałem że żarówka. Ale podczas wymiany okazało się że żarówka jest OK. Nawet przekładałem do innych kontrolek dla upewnienia się. Żarówka jest ok a kontrolka nie świeci. Co może być tego przyczyną. Czujnik czy przerwany kabel. Jeśli czujnik to czy to ten po lewej stronie do którego dochodzi jeden kabel. Czy można go jakoś sprawdzić np. dotykając kablem do metalowej obudowy czujnika ??

Edytowany przez slajders25, 01 maj 2014 - 17:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Licznik 6180 oraz kontrolka oleju w silniku Dzisiaj, 22:53
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 21:50

Licznik 6180 oraz kontrolka oleju w silniku a od kiedy to on ma kontrolkę niskiego poziomu oleju w silniku? co do rezystorów zawsze tak wyglądają popraw luty i zostaw to tak jak jest
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 22:01

Licznik 6180 oraz kontrolka oleju w silniku tam nie ma czujnika niskiego poziomu a ten o którym piszesz to czujnik ciśnienia i jeśli tym kablem dotkniesz do masy to musi się świecić kontrolka, jeśli nie świeci a jest sprawna to pozostaje wina kabla

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 13:32

Licznik 6180 oraz kontrolka oleju w silniku Dzięki za pomoc w sprawie czujnika. A co do rezystorów to wolałbym wymienić na nowe. Tylko jakiej mocy one są ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 01 maj 2014 - 17:00

Licznik 6180 oraz kontrolka oleju w silniku A więc mając trochę wolnego czasu zająłem się licznikiem.
Tak wygląda po rozpołowieniu
Dodany obrazek

Widać wyraźnie miejsce w którym się układ przegrzewał. Problemem był rezystor który stracił już swoje właściwości. Odpowiada on za odpowiednie działanie czerwonej diody LED. Drugi rezystor odpowiada za zielona diodę.
Prosta wymiana z użyciem lutownicy oraz poprawienie przegrzanych lutów i problem niezapalającej się czerwonej diody rozwiązany.
Dla zainteresowanych ów rezystor to 100ohm o mocy 3W. Koszt rezystora 1zł

Co do czujnika ciśnienia oleju w silniku to po wykręceniu go i przepłukaniu wewnątrz preparatem penetrującym sam się naprawił :D Wkręciłem i działa :D