Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to ochwat?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 14:37

Czy to ochwat? Witam wszystkich mam problem z byczkiem ktory ma 6-7 miesiecy a polega na tym ze byk jest malej postury i jego waga to okolo 200 moze 250 kg i ma on problem ze wstawaniem, to znaczy za 2-3 zerwaniem sie dopiero podniesie. Gdy wstanie i probuje isc to tylnie nogi mu sie placza lub kolysza. Dzieje sie to juz od okolo 2-3 miesiecy. Byk dostal wapno w zastrzykach oprocz tego caly czas witaminy dostaje. BYk ma apetyti zjada wszystko co mu sie da. Co moze byc przyczyna?? Prosze moderatora o nie usuwanie tematu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to ochwat? Dzisiaj, 22:04
  •  

#2 Share jarem

jarem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 16:10

Czy to ochwat? Witaj mateo105

Przedchwila zarejestrowalem sie na tym forum mam , tak mi sie wydaje podobny problem do Twojego . Mam byczka w wadze około 150 kg do niedawna było wszytko ok , ale od kliku dni byk niechetnie wstaje a jak wstanie to przednie nogi mu sie trzęsą a jak porusza sie do koryta to sztywnym ruchem nogi tylne sa tak samo sztywne jak przednie . apetyt mam tylko zaczyna coraz gorzej chodzić . Mam podobny problem i szukam odp .

#3 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:45

Czy to ochwat? chude są te wasze byczki? mają długą siersc?

#4 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:28

Czy to ochwat? Moj byczek jest dosc gruby lecz niski w porownaniu do jego kompanow w tym samym wieku. Siersc ma lsniaca i lekko dluzsza. Dawalem mu do picia len i chyba dlatego ta lsniaca siers jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jarem

jarem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:17

Czy to ochwat? mój byk niedługo bedzie miał rok , a dopiero waży okolo 150 kg jest chudy zaczyna widac mu żebra sierść normalna , jedynie te nogi i jak stoi to wygina sie garbi . aha i oczy mam takie jak za mgłą ;/

#6 Share fokuska

fokuska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:ekologia, ochrona środowiska w rolnictwie

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:46

Czy to ochwat? a może to pasożyty?

#7 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 23:05

Czy to ochwat? moj byczek jakies 2 miesiace temu byl odrobaczony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 28 czerwiec 2014 - 14:32

Czy to ochwat? Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec postanowiłem napisać w tym. Mianowicie mam byka koło 550 kg i ma spuchnięte tylne nogi tuż nad kopytami. Czy to moze być ochwat czy jego jakies objawy itp ? Do tej pory było dobrze natomiast teraz skończył mi sie owies i myślę że to przez paszę .... nie daje mu samej śruty z żyta czy pszenżyta tylko mieszam z otrębami ( pszennymi). Lekarz mówi by z nim uciekać ale jest jeszcze młody i moge go spokojnie 4 miesiace przytrzymać by urusł. Wie ktoś co to może być ? Dzięki za jakieś wskazówki.
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek