Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju.

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 12:18

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Przeglądając portale aukcyjne widzę, że dość tanie są wskaźniki i czujniki ciśnienia oleju w wersji elektrycznej dla wschodnich ciągników. Przydałby mi się taki w innym sprzęcie gdzie nie uśmiech się prowadzenie przewodu olejowego do wnętrza i stosować klasyczny ciśnieniomierz, zdecydowanie bardziej pasuje tam wersja z przewodami, zamiast rurek i wężyków. I teraz pytania:

- Z jakiego wschodniego ciągnika najtaniej i najprościej wychodzi złożenie kompletu pasującego do siebie, czujnik - wskaźnik? (Potrzeba coś więcej?)
- Dysponuje ktoś schematem jak to podłączone jest w oryginale? Zasilanie jest wprost z akumulatora, czy jest jakoś obniżane, lub stabilizowane napięcie?
- Jak wygląda dokładność takiego wskaźnika w wschodnim wykonaniu w porównaniu z klasycznym ciśnieniomierzem?
- Może jeszcze przy okazji ktoś wie, jaki gwint jest przy czujniku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Dzisiaj, 13:42
  •  

#2 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 14:12

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Zaluz od Ursusa C385 czujnik z zegarem (mam w C330) i nie kombinuj jak kon pod gorke, podlaczenie masz schematy na necie, proscizna. O gwint zapytaj sprzedawcy i wyposaz sie w miernik do gwintow tzw grzebien metryczny i calowy, przydaje sie.

Edytowany przez Junkers, 15 kwiecień 2014 - 14:13.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#3 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 15:26

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. A w czym jest gorszy zestaw z MTZ/BELARUS w porównaniu z C385?

#4 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 12:24

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. A może coś bardziej profi :) Zapamiętuje max ciśnienie i piszczy przy ciśnieniu poniżej 1bara. Polecam mimo ceny
http://allegro.pl/ws...4074596347.html
KPK Kumurun Team

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6304 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 kwiecień 2014 - 14:18

A w czym jest gorszy zestaw z MTZ/BELARUS w porównaniu z C385?

jest elektryczny. Padnie coś z elektryką i masz cuda.
Mechaniczny jest najprostszy i najlepszy. Do Z10145 też mi mówili załóż elektryczny - zostawiłem mechaniczny, mechaniczny też mam od ciśnienia na pompce. Oryginał ciut kosztuje ale mam pewność że działa.
Jak szukasz tańszego rozwiązania to polecam rozejrzeć się za wskaźnikiem WIKA-KFM+zakuć odpowiedniej długości przewód. Będzie na wieki.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:04

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Myślałem, że chodzi o wersje elektroniczna dla pochodnych C385.
Mi klasyczny, manometr nie odpowiada. Produkty Auto Gauge znam, ale teraz potrzebuje tylko czegoś taniego, nawet nie koniecznie dokładnego, pokazującego ciśnienie. Sygnał ma być przesyłany po przewodach elektrycznych.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7802 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:15

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Bizon ma elektonika, ale 24V a Żuk, Nysa nie miały też elektroniczne?

#8 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 18 kwiecień 2014 - 00:14

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Najprościej kupić od nowszego Belarusa czujnik i zegar bez kombinacji.
A jeśli można zapytać, co Ci nie pasuje w prowadzeniu rurki ciśnieniowej do deski?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#9 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 08:05

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. @tomek73 zegary z Bizona jakbys chcial wiedziec dzialaja tez na 12V - wiem to dobrze bo przerabialem cala instalacje z 24v na 12v. Jedynie voltomierz ma za duza skale.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#10 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 19 kwiecień 2014 - 10:19

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Bo zegary elektryczne w wiekszosci dzialaja na zasadzie porownania oporu czujnika do oporu rezystora znajdujacego sie wewnatrz zegara. Jedna cewka zasilana z akumulatora przez rezystor ciagnie wskazowke w jedna strone, a druga zasilana przez czujnik ciagnie w druga strone. Napiecie zasilajace nie ma tu duzego znaczenia :)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 13:06

Najprościej kupić od nowszego Belarusa czujnik i zegar bez kombinacji.
A jeśli można zapytać, co Ci nie pasuje w prowadzeniu rurki ciśnieniowej do deski?

A jaki model Belarusa miał już elektryczny?

Mechanicznego nie chce, bo:
-Ciężko będzie przeprowadzić przewód olejowy (wężyk, rurka) na odległość i w miejsce gdzie potrzebuje.
- Nie chce mieć doprowadzonej palnej cieczy tam gdzie będzie wskaźnik.
- Później sygnał elektryczny może będzie podkradany dla elektroniki.

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 13:45

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Jaki model nie wiem są dostępne komplety zegar z czujnikiem i to o wiele ładniejsze niż ruskie.
Z tym łatwopalnym to trochę przesadzasz szczególnie w mtz-cie siedząc na ponad stu litrach paliwa he he.
A z ciekawości do czego niby chciał byś wykorzystać sygnał?
KPK Kumurun Team

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7802 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 20:40

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. zamiast tu się pytać i czytać tyle odpowiedzi wpisz na OLX lub Allegro wskaźnik lub zegar oleju i masz parę rozwiązań.
http://olx.pl/motory...=wskaźnik oleju
A tu nawet komplet
http://olx.pl/oferta...html#ae8bb3cbaa
A tu ile masz http://allegro.pl/li...price_enabled=1

Edytowany przez tomek73, 19 kwiecień 2014 - 20:46.

#14 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 11:41

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Do jakiego napięcia zasilania są one przeznaczone?

Pytam tu, bo nie miałem kontaktu z tym sprzętem. Nie wiem jak to rozwiązali konstruktorzy i czy sam czujnik i zegar wystarczą. Nie potrzebuje tego na teraz i powoli zbieram informacje. Nie chce zamawiać tego w ciemno, czy godzinami wyszukiwać schematów w odmętach internetu. Tu są osoby majce na co dzień do czynienia z tymi sprzętami i maja wiedze w głowie.

Z tym łatwopalnym to trochę przesadzasz szczególnie w mtz-cie siedząc na ponad stu litrach paliwa he he.
A z ciekawości do czego niby chciał byś wykorzystać sygnał?

Sprzęt z MTZ ma tyle wspólnego, że ma 4 koła. :)

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 14:51

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. To o co ci chodzi dokładnie? Bo na razie to sypiesz zagadkami jak by ten wskaźnik miał w otoczeniu metanu pracować. Przesadzasz i tyle. Łatwopalny olej w ciągniku, koparce, samochodzie czy czym tam chcesz. Lekka paranoja. A nie wpadłeś na to że winę za pożary sprzętu jaki by nie był w przerażającej ilości przypadków ponosi elektryka a nie cieknący olej czy paliwo? Nawet benzyna!!! Zgodzę się że ruskie jest kiepskie ale argument o łatwopalności jest idiotyczny.

Edytowany przez seweryn20, 20 kwiecień 2014 - 14:52.

KPK Kumurun Team

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 maj 2014 - 11:05

Dysponuje ktoś schematem jak to podłączone jest w oryginale? Zasilanie jest wprost z akumulatora, czy jest jakoś obniżane, lub stabilizowane napięcie?

czy godzinami wyszukiwać schematów w odmętach internetu.

Kolego nie kombinuj. Nie wiem jaką masz wiedzę, ale po takich pytaniach widać, że niewielką, skoro do podłączenia trzech przewodów potrzebujesz schematów.

Później sygnał elektryczny może będzie podkradany dla elektroniki.

I to też w ogóle nie trzyma się kupy. Nie potrafisz podłączyć wskaźnika, a piszesz o elektronice i obróbce sygnału. Napisz w końcu jakieś konkrety, to może ktoś będzie w stanie Ci pomóc. Żeby uprzedzić Twoje następne posty typu: "nie wiem jak to podłączyć, więc dlatego pytam żeby się nauczyć", od razu odpowiadam: do nauki jest szkoła, a nie forum.

A nie wpadłeś na to że winę za pożary sprzętu jaki by nie był w przerażającej ilości przypadków ponosi elektryka a nie cieknący olej czy paliwo? Nawet benzyna!!!

Niestety kolego tutaj się mylisz, chyba, że to taki skrót myślowy. Winę za pożary tylko i wyłącznie ponoszą ludzie obsługujący i serwisujący sprzęty i ich instalacje elektryczne. Instalacja sama z siebie, jeżeli jest prawidłowo wykonana i utrzymywana nie stanowi zagrożenia.

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 01 maj 2014 - 14:05

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. To raczej rozumie się samo przez się że jeśli wszystko będzie w porządku nic się nie stanie a żeby takie było to człowiek musi o to zadbać bo samo się nie zrobi.
To tak nie czepiając się za słówka. Ogólnie zgadzam się z kolegą.
KPK Kumurun Team

#18 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 12 maj 2014 - 12:13

Kolego nie kombinuj. Nie wiem jaką masz wiedzę, ale po takich pytaniach widać, że niewielką, skoro do podłączenia trzech przewodów potrzebujesz schematów.

I to też w ogóle nie trzyma się kupy. Nie potrafisz podłączyć wskaźnika, a piszesz o elektronice i obróbce sygnału. Napisz w końcu jakieś konkrety, to może ktoś będzie w stanie Ci pomóc. Żeby uprzedzić Twoje następne posty typu: "nie wiem jak to podłączyć, więc dlatego pytam żeby się nauczyć", od razu odpowiadam: do nauki jest szkoła, a nie forum.

Niestety kolego tutaj się mylisz, chyba, że to taki skrót myślowy. Winę za pożary tylko i wyłącznie ponoszą ludzie obsługujący i serwisujący sprzęty i ich instalacje elektryczne. Instalacja sama z siebie, jeżeli jest prawidłowo wykonana i utrzymywana nie stanowi zagrożenia.

Co do schematu, jakby kolega trochę się wczytał zamiast marnować czas na długie wywody (coraz popularniejsze na wielu forach, -to już nie to co kiedyś) to zauważyłby, że pytam o schemat kompletnej instalacji żeby ustalić co stanowi cały zestaw. Jako osoba mająca kontakt z elektroniką pewnie kolega wie, że tak samo działające urządzenie można zrealizować na wiele sposobów, ale chyba kolega woli podłączać przypadkowe elementy i patrzeć czy działa, a może się spaliło, ewentualnie po piątym zniszczonym egzemplarzu zajrzeć do noty katalogowej.

Los sprawił, że nagle pojawiło się u mnie sporo czasu na poszukiwania, na razie jeszcze nie dam rady chodzić po garażu, nie mówiąc o grzebaniu.
Tak że wszystkim dziękuje za pomoc, już sam znalazłem co chciałem.

#19 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 maj 2014 - 13:23

Elektryczny wskaźnik ciśnienia oleju. Tylko po co stwazac sobie niewiadomo jakie problemy?? Wskaznik podlaczy nawet dziecko z podstawowki, w koncu to tylko ok 3 kabelki: + - i do czujnika.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 maj 2014 - 13:27

ale chyba kolega woli podłączać przypadkowe elementy i patrzeć czy działa, a może się spaliło, ewentualnie po piątym zniszczonym egzemplarzu zajrzeć do noty katalogowej.

Nigdy tak nie robiłem, bo nie tędy droga. Tylko, że nie ma co tu porównywać, bo moje projekty to trochę więcej niż kilka elementów połączonych paroma przewodami. Ale nie o tym temat, i tak jak kolega @Junkers zauważył to prosty układ, ale może Ty potrzebujesz kilkumiesięcznego przygotowania teoretycznego. Ale w to już nie wnikam. Znalazłeś co miałeś znaleźć, czyli można było najpierw poszukać zamiast zakładać temat.

Dodaj odpowiedź