gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piechu    43

Na pewno bedzie ponad 400 juz miesiac temu agro lok proponowal cene 420 za tone i podstawiaja sami Tira .Cena suchej idzie do gory wszystko okaze sie podczas zbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Agrolok z odbiorem z gospodarstwa daje 430zł netto, a słyszałem że w okolicy po 460 netto nawet są oferty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ja do Agroloku mam 70 km i słyszałem lepsze oferty od nich -450 netto 

Dzisiaj był przedstawiciel - 460 netto i dają transport

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ok ale chodzi mi o teraz bez kontraktu ile jest bo tez mam kontrakt jak ty i sie wkurwiam

Kolego a kto daje teraz cene bez kontraktu? wszystkie podawane ceny są na kontrakt, bo wątpie żeby już ktoś kosił. Pytasz po 1000 razy po ile i po ile, masz już zakontraktowane to co Ci za różnice robi, i tak nic nie zmienisz. Taka rzeczywistość, raz się na kontrakcie przegrywa raz wygrywa. Ceny są różne , jedni trzymają się 400 zł, inni dawają ciut więcej. Co będzie w żniwa tego nikt nie wie, z tego co słyszałem to ukraińcy już jeżdżą po rejonie i proponują suchą kukurydze z ubiegłego roku bo mają potężne zapasy. Cena na kukurydze może być ale nie musi, Nikt tego teraz nie przewidzi, także zaczekaj do żniw i wtedy będzie wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

News z dzisiejszego dnia, 800 zł/t mokra na zapisy, info od gościa od skupu kukurydzy, ale ile w tym prawdy niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Nie wierze w to aby byla mokra po 800 zeby chociaz sucha byla po tyle.Jak sie nazywa firma ktora daje taka cene. Najlepiej bedzie suszyc magazynowac i czekac do przyszlego roku. Wczoraj dowiedzialem sie ze agro lok kontraktuje po 470 takze jeszcze troche i napewno przekroczy 500 albo i wiecej.Wczoraj troche podzwonilem jedna firma nawet zakonczyla kontraktacje a inne narazie czekaja i kaza dzwonic za jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja wczoraj byłem na polu to kolby duże ale czubki niewykształcone a gdzieniegdzie robal w środku ale to przy krzakach gdzie indziej nie zauważyłem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kolego weź telefon i sobie zadzwoń i będziesz wiedział, ja jak chce dowiedzieć się cen to dzwonie do firm i się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

potrzebuje szybkiej odpowiedzi chodzi o dolny ślask a szczególnie o agro efekt

 

Dolnośląskie propozycja na dzisiaj 480zł netto mokra

a  mam podpisane po 400 :/ teraz bede próbował sie z tego jakos wycofać 50ha z 90ha mam po gradobiciu w tym 25ha szkoda całkowita

moze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzygkop    4

Dolnośląskie propozycja na dzisiaj 480zł netto mokra

a  mam podpisane po 400 :/ teraz bede próbował sie z tego jakos wycofać 50ha z 90ha mam po gradobiciu w tym 25ha szkoda całkowita

moze sie uda

 

 

Kto kolego daje taka cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

nic dziwnego że idzie w górę jak tyle qq poszło na kiszonkę i jeszcze pójdzie bo dopiero ludzie się zabrali za cięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Spokojnie niedlugo zaczna mowic o rekordowych zbiorach na wegrzech rumunii i o tym ile ukraina bedzie do nas sprzwdawac.W zeszlym roku bylo podobnie niby kukurydzy malo a firmy oferowali smieszna cene tlumaczac ze bardziej oplaca sie kupowac sucha z wegier Kolego rroooolnik przed chwila dzwonilem do agroefekt i Pani powiedziala ze nie kontraktuja juz a jak sie spytalem o cene jak kontraktowali to 350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TuQano    1

Jutro lub we czwartek koszę 3h kukurydzy na ziarno. Chyba trzeba będzie wysuszyć bo nikt jeszcze nie chce mokrej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Spokojnie niedlugo zaczna mowic o rekordowych zbiorach na wegrzech rumunii i o tym ile ukraina bedzie do nas sprzwdawac.W zeszlym roku bylo podobnie niby kukurydzy malo a firmy oferowali smieszna cene tlumaczac ze bardziej oplaca sie kupowac sucha z wegier Kolego rroooolnik przed chwila dzwonilem do agroefekt i Pani powiedziala ze nie kontraktuja juz a jak sie spytalem o cene jak kontraktowali to 350

 

Rekordowych zbiorow na pewno w europie nie bedzie, przez te susze mowia o min. 10-15% spadkach plonu  stosunku do poprzedniego roku.

Jednakze bardziej sie obawiam ze w USA maja byc wyzsze plony a po drugie mniejsze przeznaczenie kukurydzy na biopaliwa i ten fakt moze byc zaslona dymna na obnizanie ceny kukurydzy w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

I jaka dostajesz odpowiedz?Nieoficjalnie dzis dowiedzialem sie ze juz grubo ponad 500 Ciekaw jestem jaka bedzie cena podczas zbioru

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rroooolnik    0

narazie rzadna

 


a ty wiesz po ile jest mokra kuku


czyli po ile


ciekawe jaka bedzie tak jak mówisz podczas zbioru słyszałem ze z ameryki moga sciagnac amerykanie beda mieli dobre zbiory i sprzedaja taniej ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj