Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontraktacja kukurydzy mokrej

307 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 luty 2013 - 17:56

Kontraktacja kukurydzy mokrej Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.
Ale do rzeczy ;) W tym roku planujemy zasiać kukurydze na ziarno, nie mamy doświadczenia w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć co i jak.
Czy dana firma wyznacza np dana odmiane? Czy maja jakies inne wieksze wymagania? Np co do klasy gleby etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć gdzie Wy, drodzy forumowicze macie zakontraktowaną kukurydze i jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontraktacja kukurydzy mokrej Dzisiaj, 14:39
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 26 luty 2013 - 12:30

Kontraktacja kukurydzy mokrej również podłączam sie pod to pytanko, ale widze ze nikt nie jest chetny pomóc.

#3 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:41

Kontraktacja kukurydzy mokrej W ubiegłym roku kontraktowałem,bo obawiałem się zalewu kukurydzy po wymarzniętych oziminach,ale okazało się że rynek wszystko wchłonął,w tym nie kontraktuje,ponieważ przybyło podmiotów skupowych i suszarni,więc większa swoboda sprzedaży,ew.suszenia.Tak naprawdę to nie widzę sensu kontraktacji.Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej odmiany,bo liczy się wilgotność no i plon a tu rozbieżność wśród odmian jest b.duża

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 luty 2013 - 00:45

Kontraktacja kukurydzy mokrej najwięcej kupują gorzelnicy, np Polskie Młyny im bliżej nysy tym więcej płacą u mnie około 500zł/t, w wielkopolskim ceny są już bliższe 600zł/t, w tym sezonie w przeciwieństwie do poprzedniego należy się spodziewać niższych cen, więc wyżej wskazane są bardzo dobre i warto je sobie zabezpieczyć, przynajmniej dla części produkcji gwarantującej pokrycie kosztów uprawy

#5 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 27 luty 2013 - 12:07

Kontraktacja kukurydzy mokrej http://rolnictwo.ano...13,5549454.html
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#6 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:58

Kontraktacja kukurydzy mokrej widziałem inne ogłoszenie firmy szmidt w ślesinie proponowali 570zł za tone przy 30% wilgotności. Miał może ktoś z nimi do czynienia ? czy to rzetelna firma ?

#7 Share lukza86

lukza86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:25

Kontraktacja kukurydzy mokrej z tą kontraktacją jest tak, przynajmniej w ślesinie w firmie szmidt tzn. kontraktuje się pewność odbioru a cena to 50% ceny giełdowej na matif w okresie sprzedaży.a jak jest u was może w wlkp gdzieś w pobliżu konina jest inaczej ?

#8 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 05 marzec 2013 - 07:48

Kontraktacja kukurydzy mokrej Zakontraktowałem na ten sezon 150 ton kukurydzy w Polskich Młynach po 500 +vat przy 30% wilgotności , w tamtym sezonie trochę straciłem na kontrakcie dla tego kolejne 150 ton pójdzie po cenie dnia.

#9 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 16:35

Kontraktacja kukurydzy mokrej kiedy zawierałeś kontrakt? mi też proponowali 500, a mam ponad 100km dalej do nysy, nie macie w okolicy nic lepszego?

#10 Share lukza86

lukza86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:22

Kontraktacja kukurydzy mokrej Kontraktuje również Grobla Agri ze Słupcy(wlkp) 500+vat, dziś dzwoniłem. firma wypłacająca ,od bodajże 6 lat odstawiam ciągle tam zboże i rzepak i zawsze miałem pieniążki po 14dniach
Waham się ciągle nad tą kontraktacją pomiędzy gwarancją tych 500+vat teraz lub 50%ceny na giełdzie matif w okresie zbiorów.jak sądzicie co może okazać się korzystniejsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 21:09

Kontraktacja kukurydzy mokrej na dzisiaj sierpniowy kontrakt na matif jest po 940zł/t i raczej wyżej nie będzie (grudniowy jest jeszcze niżej) więc na 100% lepsze jest gwarantowane 500zł/t

#12 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 06 marzec 2013 - 19:25

Kontraktacja kukurydzy mokrej Ja mam propozycje min 500 netto przy 30% z tym że jeżeli będzie wyższa to średnia z trzech skupów.
Potrącenia 10 zł za 1% wilgotności

#13 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 17:20

Kontraktacja kukurydzy mokrej A można gdzieś suchą zakontraktować?

#14 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:23

Kontraktacja kukurydzy mokrej panowie a ktos na podkarpaciu kontraktuje jak tak mogli byscie podac namiary i najlepje taką firme ktore kredytuje nasiona i nawozy i opryski w zamjan na ziarno http://osadkowski.pl...-i-kontraktacja najlepje na takiej zasadzie jak ta firma

Edytowany przez maniek20, 17 marzec 2013 - 21:24.

#15 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:36

Kontraktacja kukurydzy mokrej tez chce takie namiary na podlasie
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

#16 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 maj 2013 - 15:21

Kontraktacja kukurydzy mokrej kontraktujecie coś? Polskie młyny już w poniedziałek zjechały na 450zł/t, wskazujcie proszę jakie macie propozycje, na jakich warunkach i skąd, suchą zakroktować chcą tylko w HaGe za 700zł/t

#17 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:07

Kontraktacja kukurydzy mokrej Panowie po ile kontraktuja kukurydze mokra na ten rok?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#18 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:54

Kontraktacja kukurydzy mokrej zależy kto, gdzie i kiedy, propozycje zaczynają się od 300zł/t Chemirol do 430zł/t polskie młyny, najlepiej płacił Woźniak w Wielkopolsce

#19 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:16

Kontraktacja kukurydzy mokrej Ja jestem z kujawsko pomorskiego,to liche ceny jak po 300zł :(
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share arturro2603

arturro2603

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 maj 2013 - 10:52

Kontraktacja kukurydzy mokrej Ja kontraktowałem tuż przed nowym rokiem w Cedrobie koło Ciechanowa. Cena minimalna to 400 zł netto przy 30%, oczywiście jezeli rynkowa w dniu zbioru nie będzie większa. Paszarnia Cedrob ma olbrzymie zapotrzebowanie na QQ i dysponuje własnym transportem dzięki czemu mogą odebrać towar prosto z pola w dniu zbioru.