gseries

Kontraktacja kukurydzy mokrej

Polecane posty

gseries    0

Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.

Ale do rzeczy ;) W tym roku planujemy zasiać kukurydze na ziarno, nie mamy doświadczenia w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć co i jak.

Czy dana firma wyznacza np dana odmiane? Czy maja jakies inne wieksze wymagania? Np co do klasy gleby etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć gdzie Wy, drodzy forumowicze macie zakontraktowaną kukurydze i jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

W ubiegłym roku kontraktowałem,bo obawiałem się zalewu kukurydzy po wymarzniętych oziminach,ale okazało się że rynek wszystko wchłonął,w tym nie kontraktuje,ponieważ przybyło podmiotów skupowych i suszarni,więc większa swoboda sprzedaży,ew.suszenia.Tak naprawdę to nie widzę sensu kontraktacji.Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej odmiany,bo liczy się wilgotność no i plon a tu rozbieżność wśród odmian jest b.duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najwięcej kupują gorzelnicy, np Polskie Młyny im bliżej nysy tym więcej płacą u mnie około 500zł/t, w wielkopolskim ceny są już bliższe 600zł/t, w tym sezonie w przeciwieństwie do poprzedniego należy się spodziewać niższych cen, więc wyżej wskazane są bardzo dobre i warto je sobie zabezpieczyć, przynajmniej dla części produkcji gwarantującej pokrycie kosztów uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

widziałem inne ogłoszenie firmy szmidt w ślesinie proponowali 570zł za tone przy 30% wilgotności. Miał może ktoś z nimi do czynienia ? czy to rzetelna firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

z tą kontraktacją jest tak, przynajmniej w ślesinie w firmie szmidt tzn. kontraktuje się pewność odbioru a cena to 50% ceny giełdowej na matif w okresie sprzedaży.a jak jest u was może w wlkp gdzieś w pobliżu konina jest inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Zakontraktowałem na ten sezon 150 ton kukurydzy w Polskich Młynach po 500 +vat przy 30% wilgotności , w tamtym sezonie trochę straciłem na kontrakcie dla tego kolejne 150 ton pójdzie po cenie dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kiedy zawierałeś kontrakt? mi też proponowali 500, a mam ponad 100km dalej do nysy, nie macie w okolicy nic lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

Kontraktuje również Grobla Agri ze Słupcy(wlkp) 500+vat, dziś dzwoniłem. firma wypłacająca ,od bodajże 6 lat odstawiam ciągle tam zboże i rzepak i zawsze miałem pieniążki po 14dniach

Waham się ciągle nad tą kontraktacją pomiędzy gwarancją tych 500+vat teraz lub 50%ceny na giełdzie matif w okresie zbiorów.jak sądzicie co może okazać się korzystniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na dzisiaj sierpniowy kontrakt na matif jest po 940zł/t i raczej wyżej nie będzie (grudniowy jest jeszcze niżej) więc na 100% lepsze jest gwarantowane 500zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ja mam propozycje min 500 netto przy 30% z tym że jeżeli będzie wyższa to średnia z trzech skupów.

Potrącenia 10 zł za 1% wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie a ktos na podkarpaciu kontraktuje jak tak mogli byscie podac namiary i najlepje taką firme ktore kredytuje nasiona i nawozy i opryski w zamjan na ziarno http://osadkowski.pl/pl/skup-i-kontraktacja najlepje na takiej zasadzie jak ta firma

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

tez chce takie namiary na podlasie


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kontraktujecie coś? Polskie młyny już w poniedziałek zjechały na 450zł/t, wskazujcie proszę jakie macie propozycje, na jakich warunkach i skąd, suchą zakroktować chcą tylko w HaGe za 700zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie po ile kontraktuja kukurydze mokra na ten rok?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zależy kto, gdzie i kiedy, propozycje zaczynają się od 300zł/t Chemirol do 430zł/t polskie młyny, najlepiej płacił Woźniak w Wielkopolsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja jestem z kujawsko pomorskiego,to liche ceny jak po 300zł :(


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturro2603    5

Ja kontraktowałem tuż przed nowym rokiem w Cedrobie koło Ciechanowa. Cena minimalna to 400 zł netto przy 30%, oczywiście jezeli rynkowa w dniu zbioru nie będzie większa. Paszarnia Cedrob ma olbrzymie zapotrzebowanie na QQ i dysponuje własnym transportem dzięki czemu mogą odebrać towar prosto z pola w dniu zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Czy teraz ktos jeszcze kontraktuje kukurydzę (lubelskie)?

Edytowano przez malkor429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

W styczniu kontraktowałem po 450 zł + VAT a firma to Agro As

 

W styczniu kontraktowałem po 450 zł + VAT a firma to Agro As

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Trochę wczesnie na kontrakt :blink: A jak cena na jesień będzie o 100 zł/t więcej ? Nie lepiej negocjować cenę przed zbiorem Goświnowice biorą wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj