Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rury stalowe do dmuchawy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zaglub

zaglub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 10:05

Rury stalowe do dmuchawy Potrzebuje około 15-20 metrów rur stalowych średnica 110 mm do dmuchawy. Proszę o informacje gdzie mogę nabyć lub może ktoś ma do sprzedania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rury stalowe do dmuchawy Dzisiaj, 00:21
  •  

#2 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 11:35

Rury stalowe do dmuchawy Są rury z blachy ocynkowanej 0.5mm do wentylacji, ale dostępne w typoszeregach fi 100 i kolejne fi 125 w odcinkach 3m.
W zależności do czego ci to potrzeba. Do tego są też kształtki tzn mufy, trójniki, kolanka itp. Pytaj o to w hurtowniach hydraulicznych lub z wentylacją.
Ewentualnie w sklepach żelaznych mają rury do piecyków z blachy czarnej to możesz popatrzeć. Zależy do czego je potrzebujesz.
A rury PCV takie jak do kanalizacji nie były by? bo one są 110mm.

#3 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 14 kwiecień 2014 - 14:33

Rury stalowe do dmuchawy Ja robiłem kilka lat temu rury do dmuchawy to zwykłe rury kanalizacyjne 160 mm. Kształtki dobierasz sobie wedle gustu i nie ma żadnego problemu.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#4 Share zaglub

zaglub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 19:04

Rury stalowe do dmuchawy Sypie zboże na strych z przyczepy na wysokość około 5 m i odległość maksymalna 20m i krócej. W przyczepie mam dziurę w podłodze, zboże leci do dmuchawy. I właśnie rury potrzeba. PCV nie da rady elektryzują się. Tylko stalowe. Sypie tak już z 10 lat ale rury już pogięte i mało mam. Tak jak mówisz trzeba popytać w hurtowniach. Dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:59

Rury stalowe do dmuchawy

Ja robiłem kilka lat temu rury do dmuchawy to zwykłe rury kanalizacyjne 160 mm. Kształtki dobierasz sobie wedle gustu i nie ma żadnego problemu.

Nie przecierają sie?Ile ton zboża rocznie dmuchasz?A co z ładunkiem elektrostatycznym zbierającym się na rurach ?

#6 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 21 kwiecień 2014 - 12:34

Rury stalowe do dmuchawy Rocznie i przewalałem około 100 ton.Elektryzować elektryzowały się ale i tak nie strzelało i nie kopało prądem. A co do przecierania to nic się nie działo. Tylko że rury były wysokiej jakości. Były grubsze. Rury były z firmy WAVIN. Lepiej dać więcej i mieć spokój. Rury mają 5 lat i nawet śladu zużycia nie ma. Możesz je składać dowolnie do potrzeb stosując odpowiednie kształtki.
Pozdrawiam.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 16:49

Rury stalowe do dmuchawy Odnośnie elektryzowania to słyszałem o mocowaniu drutu po długości rury i uziemianiu go i problem "strzelania piorunów" był rozwiązany.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878