Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share egon123

egon123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:57

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Witam. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że do silników w mtz 82 stosowane sa pompy paliwa z fergusonów i silniki dostają nawet do 10koni więcej. Prawda to czy nie ? Czy może to inne ciągniki? Dokładnie nie pamiętam.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
MTZ 82TS

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 42000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Dzisiaj, 01:37
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8322 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:12

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Z fergusona nie słyszałem. na pewno zakłada fabryka motorpale.
KPK Kumurun Team

#3 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 14:41

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Musiałbyś sobie sam to wszystko założyć i spasować,oryginalnej aby pasowała bez przejściówki nie ma ,sama pompa nic zbytnio nie da trzeba tłoki przerobić,inne komory

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2141 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:24

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Szczerze mówiąc nie widzę w tym sensu więcej roboty i kasy niż sprzedać ten ciągnik i kupić inny bez kombinowania :/
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#5 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1722 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:27

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona pompa z MF ? rotacyjna tloczkowa ? jak by mi doplacali to bym nie chcial tego u siebie :D Daruj to sobie, na fabrycznej pompie ciaagnik jedzie na wszsytkim, a odpowietrzenie ? jakie odpowietrzenie , 2 razy zakreci rozrusznikiem i chodzi. A temat pompy rotacyjnej jak ktos zna to wie o co chodzi.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#6 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:14

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona No to jest jedna z niewielu zalet mtz ,nie zapowietrzają się,i opałowy im nie straszny

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8025 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:38

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Czytałem i widziałem zdjęcia z tą pompą w jakiejś gazecie. Spalanie spadło, ale siły raczej nie przybyło, a jak przybyło to dlatego że ta pompa była dobrze wyregulowana, i tyle. Sam wiem jak swoją w MTZ zrobiłem regenerację w dobrej firmie, to kołami na asfalcie potrafił zamieszać, i miej palił.
Gość dorobił przystawkę między silnikiem a pompą, i chwalił sobie, pompę miał z kombajna Classa, ale chyba miał zbyt dużo wolnego czasu i lubiał sobie grzebać i komplikować , bo miał z 10 hektarów.Więc nie widzę sensu takiej przeróbki. Zaoszczędził z 30 litrów paliwa rocznie.

#8 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1722 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:35

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona wszystko ma plusy i minusy. Plusem takiej pompy na pewno bedzie bardziej precyzyjne dozowanie dawki paliwa co przeklada sie na mniejsze spalanie ciagnika ale niestety minusem jest to ze jest wrazliwa na paliwo , zapowietrzenie ukladu.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#9 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1542 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 16 kwiecień 2014 - 14:48

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona W Tygodniku Poradniku Rolniczym byla opoisana ta przerobka, ale gosc naprawde mial nadmiar wolnego czasu, zeby tloki nadlewac i przetaczac.
Z pompka zasilajaca mial najwiecej zabawy, ale zrobil na osi napedzajacej pompe krzywke i dorobil obudowe.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#10 Share stempel296

stempel296

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 07:35

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Witam znalazłem to u siebie

Załączone miniaturki

• DSC_1973at.jpg
  • DSC_1977.jpg
  • DSC_1976.jpg
  • DSC_1974.jpg
  • DSC_1975.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8322 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 08:00

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Trochę to naciągane. Zgodzę się litr ale trzy? Jeszcze z naciskiem "co najmniej" W ciągniku który i tak uchodzi w swojej klasie i rocznikach za jeden z oszczędniejszych. Trochę wieje propagandą.
Ogólnie same bzdury. Jedno to że konstruktorowi zdaje się że pompa rotacyjna podaje szybciej paliwo. To albo podaje albo nie! Mówiąc zdaje się sam nie wie co w niej siedzi. Sam autor artykułu też nie grzeszy inteligencja a już na pewno nie zainteresował się tym by nie wypisywać bzdur w sprawach technicznych. Jeśli powiększył komorę spalania to stopień sprężania na pewno się zmienił. Mtz ma stopień sprężania chyba 17. To ilość komór sprężania w pojemności cylindra. Więc jeśli zwiększył pojemność komory sprężania to ich ilość w pojemności cylindra się zmniejszyła. Na moje oko propaganda i bujda na resorach.
KPK Kumurun Team

#12 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1980 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 10:06

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Przecież w artykule pisze, że gośc przekonstruował komory spalania w tłoku - szerszy wlot, ale płytsze, dlatego nie zmienił się stopień sprężania.
Pompa rotacyjna ma tę zaletę, że czas wtrysku jest krótszy, niż w pompie tłoczkowej oraz większa jest równomierność dawkowania. Co do spalania mniejszego o 3l tez bym polemizował, chyba, że gość miał jakąś rozregulowaną pompę. Jakaś korzyśc pewnie jest, ale samo spalanie zależy jeszcze od oporów wewnętrznych silnika, oleju i wielu innych czynników poza samą pompą. Myslę, że w MTZ nie warta skórka zachodu, on i tak pali niewiele w stosunku do mocy i pojemności.

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8322 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 11:35

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona A gdzie to napisał? Pisze wyraźnie "otwór w denku tłoka" A reszcie nie ma słowa. Musiał by część zaspawać. A poszerzając sam wlot w denku do komory sprężania zwiększasz jej pojemność.
Pompa bardzo możliwe że ma krótszy czas wtrysku ale robiąc przeróbkę i podając opis w artykule wypadało by być tego pewnym a nie pisać że " zdaniem konstruktora"
Bo również podane zużycie paliwa to jego zdanie. Chciał zrobił i spoko ale na moje oko nie trzyma się to kupy.

Edytowany przez seweryn20, 25 sierpień 2014 - 11:36.

KPK Kumurun Team

#14 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1980 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 12:17

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Pisze o nadlewaniu komór spalania - powiększył się tylko otwór w tłoku. A parametry, to trzeba by pojechać na hamownię.
Artykuł pisał dyletant techniczny, więc jak zrozumiał, tak napisał.

#15 Share knowingpage5

knowingpage5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 20:58

mtz 82 i pompa paliwa z massey fergusona Mam pompę taką jak w t25 w mtz82 tylko czterosekcyją maksymalne zużycie paliwa to 11 litr. Napewno jest oszczędniejsza

#16 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 21:40

Wszystko jest do zmierzenia i tak wypadałoby zrobić i porównać ,ileś mniej na pewno pali ,a ile to nie wiadomo

Nie wiem jak chodzi ten silnik mtz z taką pompą ,ale zawsze mi się podobał ten brak dymka w fergusonie czy ursusie 3 p :)

#17 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1722 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 22:51

ale 3 litry mniej ? moze jak stara pompa sekcyjna byla rozgieldana a koncowki laly ciurkiem , to taki efekt jest mozliwy jak dal wszystko nowe, a co do MTZ to on i tak malo pali na standardowej pompie , jak ja do swojego pozakladalem nowe koncowki wuzetema to tez byla roznica. MMZ nie byly zle  silniczki , nie wybredne na paliwo , oszczedne

#18 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1980 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 11:14

Na sprawnym silniku i prawidłowo ustawionej orginalnej pompie MTZ tez dymka nie puści. Ja mam podkręconą dawkę, to przy pełnym obciążeniu kopci, ale wystarczy lekko puścić gaz i dymku nie widać, muszę to skorygować tak jak było wcześniej.

Pewnie jakąś oszczędność można osiągnąć na pompie rotacyjnej, ale do tego wystarczy pompa od LTZ-55A, też rotacyjna i nic nie trzeba specjalnie przerabiać, bo mocowanie i sprzęgło takie samo.

#19 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 19:01

Mam u siebie taką pompe, ale ma to swoje wady niska dawka startowa i brak mocy na wolnych obrotach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2014 - 19:27

Ale tego już nie napisali, że przy pierwszym rozgrzaniu silnika rozleciały mu się tłoki. Jakby chociaż miał minimalną wiedzę o konstrukcji silników to by wiedział, że tłok można odlać tylko w całości. Osobiście to sprawdziłem na silniku SW 680. Tłoki popękały przy temperaturze silnika 80 stopni.

Dodaj odpowiedź